Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Choroby i szkodniki iglaków 21:34, 15 lip 2016


Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 5
Do góry
Na rabacie gdzie mam głównie iglaki, wszystkie od środka zaschnięte, brązowe. Nie znam sie czy to choroba, za mało składników pokarmowych czy jakiś owad. Zaczyna wszystko atakować



Ogród z rzeźbą 21:34, 15 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Kochani, tawułki bardzo Wam się podobały, więc zapodam nową serię w podobnym klimacie jak poprzednia, tyle że teraz rozwinęły się bardziej.





Rododendronowy ogród II. 21:31, 15 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Mala_Mi napisał(a)
A i róza jaka wypasiona w dole, powojniki w górze i morze floksów i lilii... ale tam musi pachnieć ..


Róża sadzona w tym roku ,własciwie dwie róże Pashminy . Mają mnóstwo paków i juz bardzo długo już kwitną ale teraz załatwił je deszcz i nie wyglądaja dobrze.No i tak to jest z różami......Trzeba bedzie je obciąc.


Zielnik przy tarasie 21:31, 15 lip 2016

Dołączył: 16 cze 2014
Posty: 7
Do góry


w zielniku zakwitła wdzięczna aksamitka
Podwórkowa rehabilitacja 21:31, 15 lip 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11964
Do góry
zoja napisał(a)
Piekny przedogrodek !
Gratulacje dla Córy!

Dziękuję, kupiłam do niego takie hosty maciupkie "Blue Mouse Ears", bo planuję roszady
Rododendronowy ogród II. 21:27, 15 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Mala_Mi napisał(a)


Dokładnie o tym myślałam .. pamiętam jak kupowałaś..
Sprawdziłam to Ty kupowałas więc faktycznie pewnie go masz i o tym pisałas



W Wojsławicach wycinają liście dość szybko...

Myślę ze bez szkody dla roślin ale jakos tego nie robie za to wycinam przed zima liscie irysów syberyjskich.



Mnie też ominęło.. spadło do kupy ok. 3cm wody..dobre i to.. w końcu 3 wiadra na metr.. ale na potrzeby to trochę mało.. pocieszam się, że podlało w sam raz.. i nie narobiło strat. jak oglądam Gdańsk.. to wszystko tam pływa.
Mnie w tej chwili więcej wody nie potrzeba , nie mam jej ani za mało ani za dużo ale co bedzie dalej nie wiadomo.



Żaden liliowiec tak pięknie nie rośnie jak ten od Ciebie, z jednej sadzonki mam kępę tak wielką, że żadne nie jest tak wielki. Rośnie w cieniu, w zbitej glinie ( a tego liliowce nie lubią) , kwitnie co roku jak szalony.. i dobywa coraz to nowe obszary wkoło. Nawet już nim się dzieliłam..

Ja go bardzo lubie i wiele osób o niego prosi , no popatrz jaki jest piękny.







Co do nastepnego zdjecia to lepiej by było zeby tam nie było świerka ale juz sie go nie da przesadzic.Najpierw nic tam nie sadzilismy bo jest rozcieńczanie z oczyszczalni ścieków ale jak zaczęło brakowac ziemi to i na oczyszczalni posadziłam rośliny.


To jest rewelacja... szczękę zbieram z podłogi... po prostu CUDNIE... cytuje to każdy, ale ja też zacytuje .. warto


Podwórkowa rehabilitacja 21:27, 15 lip 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11964
Do góry
Nallar napisał(a)

Ty chyba sobie robisz jakieś żarty....jak udało Ci się wyhodować takie Horty, z daliami wyglądają przepięknie.
Kłosowiec u Ciebie rozgościł się na dobre.
Córci już gratki składałam, powtarzać się nie będę.

Nie wszystko zmieściło się na zdjęciu
Te baldachy są wielkie jak talerze. Zdjęcia nie oddają tego ale można porównać z daliami
Kłosowiec jest cudowny. Ogólnie to kwiatki od Ciebie mnie kochają
Dziękuję w imieniu Wiki

Moja bajka 21:25, 15 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Katkak napisał(a)
Patrzcie jakie jaja - orliki powtórzyły kwitnienie . Baardzo skromnie, ale jednak . Pierwszy raz tak mi się zdarzyło

Masz Kwanzo...poluję na niego
To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:25, 15 lip 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Jeżówki pojawiają się w wielu miejscach ogrodu. Świetnie dopełniają się z wieloma innymi roślinami.





i liliowcowo



Rozpędzają się okrywowe róże na przystudziennej rabacie



Ooo tak! Wspaniale dopasowują się do każdej rabaty... Kiedyś ich nie lubiłam ale teraz nie wyobrażam sobie że mogłabym ich nie mieć... Pięknie u Ciebie, malowniczo.
Moja bajka 21:24, 15 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Katkak napisał(a)

Widzę, że córcia bardzo lubi ogród i cieszy mnie to ogromnie. Z tą pomocą to różnie bywa .

Dziecko mokre i brudne, ale szczęśliwe .
z uporem maniaka robi ciągle przemeblowanie w tych kamyczkach

Widać, że grzybek wodny przyciąga Igunię, ja też bym nie wytrzymała, trzeba paluszkami sprawdzić
Jak więcej błędów nie popełnić...... 21:23, 15 lip 2016


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Do góry
Ogród nie tylko bukszpanowy - część III 21:22, 15 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Fale bukszpanu wdzierające się w niebieskości kwiatów




Moja bajka 21:21, 15 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
abiko napisał(a)
Kasia a kiedy tniesz hibiskusa w tą kulkę?

Aguś w zeszłym roku cięłam go cały sezon żeby się ładnie zagęścił i uformował, ale wiadomo - wtedy nie było ani jednego kwitka. W tym roku chciałam kwiaty, więc jest taki rozczapierzony. Będę go ciąć po kwitnieniu, pewnie gdzieś w październiku.
Ogród nie tylko bukszpanowy - część III 21:21, 15 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Jeden z najpiękniejszych ogrodów, jakie widziałam, już drugi raz

Projekt Tom Stuart-Smith





Zielnik przy tarasie 21:21, 15 lip 2016

Dołączył: 16 cze 2014
Posty: 7
Do góry
Czy może ktoś z czytelników zna tą roślinę ? piękna , ale w żaden sposób nie mogę jej zidentyfikować.
Zielnik przy tarasie 21:19, 15 lip 2016

Dołączył: 16 cze 2014
Posty: 7
Do góry
Witajcie , zdecydowaliśmy się na przeniesienie zielnika na druga stronę tarasu , podkłady zastąpiliśmy grubą deską dębową , teraz musi być dobrze )) , ziółka pyszne , rosną jak na drożdżach .

Kilka fotek.
Ogród nie tylko bukszpanowy - część III 21:19, 15 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
I do kompletu



Zdjęcie róży zrobił Witek



Gożdzikowa - wiejski ogród 21:17, 15 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Do góry
gobasia napisał(a)
Hania do poludnia padało a teraz duchota ,ze trudno oddychać ,pot zalewa oczy.Siekiera by chyba zawisła w powietrzu

a to miał Być CZARNY CHARAKTER

a to ani czarne ani charakterne



Piękna!!! Mam nadzieję, że jednak mąż pomoże,bo zdrowie jednak najważniejsze.
Kolorowy ogród na piasku 21:17, 15 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
viva napisał(a)


Jolanko, oferuję fotelik





Poniewaz Joli akurat nie ma to ja skorzystam , siadam i zostaję w tym raju.
Jak więcej błędów nie popełnić...... 21:15, 15 lip 2016


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Do góry
I takie tam

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies