Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród Małej Mi - sezon 2016 10:10, 15 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Mam nadzieję, że Was nie zalało. słucham radia a tam jak nie powodzie to zamachy.. i tak sobie myślę, może wszytko się mi pitoli ostatnio.. ale zawsze może być gorzej..

Porcja obrazków na osłodę wszystkich złych wiadomości.. reszta na wieczór.. o ile się da przy Muminkach






Ogród KasiWB - część II 10:10, 15 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
Hortensje Grandiflora - z boku garażu. Przed nimi jeszcze klepisko
Ogródkowe perypetie:) 10:10, 15 lip 2016


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry
I wieczorną porą robione zdjęcia, okazało się, że mam jakieś jeżówki jednak i to białe. Jak zakwitną od Ani za rok różowe, to będzie łan, no prawie







Ogród Małej Mi - sezon 2016 10:07, 15 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
jolanka napisał(a)
Dziewczyny, a nie rozdajecie tych bukietów dalej Ja tez lubię

Ślicznie u Was, wzdycham


przesyłam uśmiechy do ogrodu z uśmiechem,.. i biorę się za robotę..



Moje Anabelki z rozmnożenia Dorodne .. gdyby nie susza byłyby większe..


I hortka z patyka.. zeszłoroczny patyk w tym kwitnie..ale kwiaty uciekły za płot..






Ogród KasiWB - część II 10:07, 15 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
I czekam na Violet Elizabeth
Ogród KasiWB - część II 10:06, 15 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
nowe łodygi są już dość długie i dobre do przyginania

Ogród KasiWB - część II 10:04, 15 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
kwiat tej róży - bardzo mi się podoba





Ogród Małej Mi - sezon 2016 10:03, 15 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
LewOgrodowy napisał(a)
Ania, czy jest coś takiego jak wysoka szałwia fioletowa? Pisałam u Any Art, ale Ona chyba na urlopie. Mam szałwie, ale niskie, u Niej jakby wyższe się wydają. Miałabyś może nasiona, albo sadzonki na zbyciu?


Są wysokie szałwie, mam je zmaltretowane pod różami, ale niestety już przycięte.. ścinam zanim się rozsieją.. bo jak zawiążą nasiona to już są paskudne. A paskudne bo za blisko róż rosną Rabata do poszerzenia już od 3 lat ;(

Z kilkudziesięciu odmian jeżówek .. zaczynają dominować w ogrodzie tylko moje różowe.... i wcale tego nie żałuję.. bezproblemowe, ładne, zdrowe i ogród bez pstrokacizny..


Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa 10:03, 15 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Do góry

Teraz dumam nad tym kawałkiem..
Ogród KasiWB - część II 10:02, 15 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
kilka dzisiejszych fotek. Pogoda nieciekawa, trzeba uwieczniać to co jest, bo po deszczach może już nie będzie co oglądać.
Żółta róża The Pilgrim, z clematisem Niebieski Anioł i jeżówkami



a tuż przy róży - samosiejki werbeny patagońskiej - jeszcze nie kwitnie

Ogród Małej Mi - sezon 2016 09:59, 15 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
blyxa napisał(a)
Dziękuję za nowe zdjęcia - nacieszyłam oczy


Miło mi ...kolejna porcja dzisiejsza .. i uciekam.. miłego dnia..

Bydleja ścięta na wysokość kolan.. wybujała na 2,5 metra .. wściekła się..



Ogród Małej Mi - sezon 2016 09:55, 15 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Dorota123 napisał(a)


W podziękowaniu za odpowiedź i możliwość zobaczenia Twojego ogrodu zostawiam Ci mój ogród czerwcowy zamknięty w jednym bukiecie.



Piękny bukiet. ... tak piękny jak twoje zdjęcia Mam nadzieję, że cieszysz sieze spotkania tak samo jak ja I liczę na kolejne ..
I moje bukiety... tylko takie bo jakoś do wazonu mi szkoda je zrywać ..

Moje małe królestwo 09:55, 15 lip 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Do góry
i kolejne liliowce zakwitają


i


robi się nowa rabata po lewej stronie tarasu wzdłuż żywopłoty ma się łączyć z rabatą już zrobioną
w pierwszej kolejności wysadziłam moje hortki i rh , które dostałam i męczyły się w doniczkach.Planuję na tej rabacie hortki, jeżówki, trawy no i róże najlepiej burgundu


Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa 09:51, 15 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Do góry
Tyle udało się nam zagospodarować.Tył ogrodu
Ogród wśród pól i wiatrów 09:48, 15 lip 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5509
Do góry
monteverde napisał(a)
Sliczna Lariska, co Ty od niej chcesz, kwiatki normalne jak u mnie ona jeszcze wybuja, ani się obejrzysz a u goi jak masz kwiatki to będziesz miała i owocki, jedz 7 dziennie dla zdrowotności, moja została w rajskim, ona lubi rosnąć na skarpie, jej łodygi się przewieszają a warzywka super


Hej Ania No nic od niej już nie chcę, na zdjęciach fajnie wygląda. Mam nadzieję, że jeszcze trochę zmężnieje z czasem A Twoja goi ta ze zdjęcia to jest z tego roku!!?? Już takie ma owoce?? U mnie ma zrobione takie podpory (druty oparte na metalowych słupkach), przypinam ją do tych drutów i tak się właśnie przewiesza..
A warzywa to mój debiut

Moje małe królestwo 09:46, 15 lip 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Do góry
Byłam w ogrodzie kilka roślin połamanych,leżak zamiast na tarasie był na środku trawnika, konewki też porozrzucane większych strat nie ma.
Moja edenka zrzuca liście czy to może być przez deszcz ?



ascot i jej wielkie kwiaty,floksy połamane



Herzlog von Windsor muszę ja podwiązać ma piękne duże kwiaty tylko szkoda,że gałązki ich nie utrzymują




a tej panny nie znam Może to Princess Margareta albo Jude ??


Ogród wśród pól i wiatrów 09:40, 15 lip 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5509
Do góry
carolina01 napisał(a)
Witam. Czytam od 3 dni, dobrnelam do końca i jestem mega zauroczona twoim ogrodem. Jestem na etapie projektowania przedogrodka i będę sie z pewnością inspirowac twoim ogrodem. Jestem tu nowa ale dojrzewam do założenia swojego watku tylko czasu brak ale jak powstanie zapraszam.

Hej corolina01. Super, że do nas dołączyłaś, inspiracji Ci na Ogrodowisku na pewno nie zabraknie Lista pięknych ogrodów jest tu praktycznie niewyczerpana. Miło mi, że Ci się mój ogród podoba, choć jak wiesz - po przeczytaniu wątku, różnie to z tym planowaniem i wsadzaniem u mnie było Zakładaj swój wątek, wtedy łatwiej coś doradzić, zastanowić się wspólnie. Oczywiście, że będę zaglądać i na pewno nie tylko ja

Pozdrawiam nową Koleżankę i zapraszam zawsze Lubię gości
Moje ukochane miejsce na ziemi 09:40, 15 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Widok z góry ze schodów




Płytki już przygotowane.
Będą układane na mijankę

Moje ukochane miejsce na ziemi 09:37, 15 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Demolka dotyczy tego miejsca.
Przy okazji przycięte rośliny.







Widok z innej strony


Ogród wśród pól i wiatrów 09:33, 15 lip 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5509
Do góry
MirellaB napisał(a)
Jola właśnie taki jeżówkowy busz tworzę Bardzo mi się podoba Zajrzyj do mnie od dwóch dni jeżówki kupuję

I mam pytania:
- w jakich odległościach masz je posadzone?
- jeżówki same się wysiewają?
- jak można werbenie lepiej pomóc się rozsiać?


Mirelka, u mnie busz jeżówkowy wyszedł przez przypadek eM. mi raz nawiózł strasznie dużo różnych jeżówek, były już po kwitnięciu, nie wiadomo jaki miały kolor. I tam pod płotem mieliśmy jedyny kawałek przekopanej ziemi, tak więc sadziłam jak leci, byle się nie zniszczyły W ub. roku czekałam jak na szpilkach, nim zakwitną, bo ciekawa byłam jakie będą. A teraz bardzo lubię to miejsce

Odpowiadając na Twoje pytania:
- mam je posadzone mniej więcej co 80 cm,
- owszem, jakieś siewki między nimi znajduję, ale znacznie mniej niż koło białych, a co wyrośnie z tych siewek, na ile dziedziczą cechy, to się okaże raczej w przyszłym roku, w tym pewnie siewki nie zakwitną,
- a werbenie możesz pomóc tak jak u mnie eM. jeżówkom - znaczy sypiąc nasionka, tam gdzie chcesz by Ci się wysiały. Ja raczej się nie nastawiałam na to, że mi się wysieją, bo późno kwitły i praktycznie mróz zastał kwitnące kwiatki, a jednak są.

Wsiowa-jeżówkowa przez brzozy


Nie wiem na ile po zdjęciach jest to widoczne, ale wczoraj tak wiało,
że musiałam bluzę z kapturem założyć, żeby cokolwiek zrobić!!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies