Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród KasiWB - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród KasiWB - część II

amelia_b 09:33, 14 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
o matko jak ona się ślicznie umorusała w pyłku
____________________
Pogubiłam się po drodze
KasiaWB 11:17, 14 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Aneta1309 12:51, 14 lip 2016


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Dla róż to rzeczywiście nie najlepsza pogoda wczoraj mi się podlewać nie chciało to mnie nawet ten deszcz ucieszył.
Dorwalam się wczoraj do mojej choiny kanadyjskiej rosła sobie w kącie taka nieokielznana chciałam z niej stożek zrobić teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłam bo do stożka to jej ciut brak ale może za rok dwa jak bidulka tego szalonego fryzjera przeżyje; ).Pozdrawiam właśnie znowu zaczęło padać.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
LyraBea 13:04, 14 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Uffff. Tu też już jestem na bieżąco. Jakie to pokrzepiające, że wszystko było małe, od ziemi niemal nie odstawało a teraz kipi od zieleni. Też robię dużo zdjęć. Będzie co porównywać.
Bukszpan "prawie kula" super dał sobie radę a dzięki drastycznemu cięciu w końcu doczekałaś niemal idealnej kuli o zwartym pokroju. Moje drapaki na środku rabaty też mam nadzieje zaczną za kilka lat wyglądać a nie straszyć
Pozdrawiam.
____________________
Beata
KasiaWB 14:47, 14 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Aneta1309 napisał(a)
Dla róż to rzeczywiście nie najlepsza pogoda wczoraj mi się podlewać nie chciało to mnie nawet ten deszcz ucieszył.
Dorwalam się wczoraj do mojej choiny kanadyjskiej rosła sobie w kącie taka nieokielznana chciałam z niej stożek zrobić teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłam bo do stożka to jej ciut brak ale może za rok dwa jak bidulka tego szalonego fryzjera przeżyje; ).Pozdrawiam właśnie znowu zaczęło padać.


Po deszczach trzeba oglądać czy mszyc nie ma albo chorób grzybowych

Stożek z choiny kanadyjskiej robisz? no, no a to się w ogóle da? pokaż u siebie koniecznie
Ja mam ocalałe dwie choiny, ładnie rosną, ale nie wiem co z dwiema zrobić? a tanie nie były. W ogóle mi teraz nie pasują :-/
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 14:59, 14 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
LyraBea napisał(a)
Uffff. Tu też już jestem na bieżąco. Jakie to pokrzepiające, że wszystko było małe, od ziemi niemal nie odstawało a teraz kipi od zieleni. Też robię dużo zdjęć. Będzie co porównywać.
Bukszpan "prawie kula" super dał sobie radę a dzięki drastycznemu cięciu w końcu doczekałaś niemal idealnej kuli o zwartym pokroju. Moje drapaki na środku rabaty też mam nadzieje zaczną za kilka lat wyglądać a nie straszyć
Pozdrawiam.


) kiedy nie zajrzysz będziesz na bieżąco, bo ja nie galopuję
To dobrze, że robisz zdjęcia pooglądamy sobie za jakiś czas jak to się zmieniło już czekam na ten moment
Z tym bukszpanem to straszne ceregiele były. Żeby od frontu nabrał masy, to w dziury dostał "doklejki" z dwóch wielkich drapaków i oczywiście cięcie, nawóz do bukszpanów itd. Jeszcze z drugiej strony za jakiś czas może dokleję. Za kolejne 5 lat już może będzie regularną kulą )) cięcie małych kulek jednak jest łatwiejsze, bo przy tym trzeba się niemal kłaść żeby z góry ciachnąć.
Twoje bukszpany na pewno będą ładne, potrzebują tylko pielęgnacji i czasu myślę, że już w przyszłym roku będziesz zadowolona
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Aneta1309 21:48, 14 lip 2016


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
KasiaWB napisał(a)


Po deszczach trzeba oglądać czy mszyc nie ma albo chorób grzybowych

Stożek z choiny kanadyjskiej robisz? no, no a to się w ogóle da? pokaż u siebie koniecznie
Ja mam ocalałe dwie choiny, ładnie rosną, ale nie wiem co z dwiema zrobić? a tanie nie były. W ogóle mi teraz nie pasują :-/[/quot


Kasia to się dopiero okaże czy się da. Trzeba było ją chyba wcześniej zacząć pod tym kątem przycinać a ona nigdy cięta nie była mało tego od dołu trochę łysa bo pies tam szaleje. Jak żywopłot można to może i stożek też może nie idealny. Okaże się.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
jolanka 22:10, 14 lip 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
KasiaWB napisał(a)



Z tym bukszpanem to straszne ceregiele były. Żeby od frontu nabrał masy, to w dziury dostał "doklejki" z dwóch wielkich drapaków i oczywiście cięcie, nawóz do bukszpanów itd. Jeszcze z drugiej strony za jakiś czas może dokleję. Za kolejne 5 lat już może będzie regularną kulą )) cięcie małych kulek jednak jest łatwiejsze, bo przy tym trzeba się niemal kłaść żeby z góry ciachnąć.



Kasia, robiłam niedawno tak samo W niektórych "nibykulkach" część dostawek sie nie przyjęła teraz mam znowu dziury Pewnie cierpliwie muszę znowu próbować Kupowalam dosyć tanio sadzonki wiosną i spróbowałam robić sobie kuli Troche wyszlo

Dałam zdjęcia nowych różyczek

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
KasiaWB 09:55, 15 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Aneta - będę podglądać działania nad choiną jeśli pokażesz

Jolanka - a może te sadzonki pojedyncze wystarczą do zakulkowania? na początku będą małe ale przecież urosną i będą kulką? swojego musiałam podsadzać, bo nie wiem ile jeszcze lat bym musiała czekać na efekt
Różyczki widziałam - śliczne
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 10:02, 15 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
kilka dzisiejszych fotek. Pogoda nieciekawa, trzeba uwieczniać to co jest, bo po deszczach może już nie będzie co oglądać.
Żółta róża The Pilgrim, z clematisem Niebieski Anioł i jeżówkami



a tuż przy róży - samosiejki werbeny patagońskiej - jeszcze nie kwitnie

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies