Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogródek Iwony II 14:00, 14 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Dziewczynki, zanim odpowiem na resztę postów, napiszę o sobocie.

Spotykamy się u mnie w ogrodzie na grillu.
W programie cięcie niwaki przez Krzysia.
Oglądanie ogródka i pielenie ostatniej rabaty, (hi,hi ), bo dziś leje niemiłosiernie. Cały czas ma dziś padać, wiec jedna rabata została do wypielenia
No i zapomniałam napisać, że będzie jeszcze wykopywanie roślinek dla gości.

Na początku miałam stresa, czy poradzę, Zbyszek zapowiedział, ze nawet w sobotę będzie w pracy, a zrobić zakupy bez auta - to jakaś masakra.
Ale wczoraj przyjechał i przywiózł zakupy, więc już spokojniejsza jestem, a dziś zadzwonił, ze zjedzie w piątek wieczorem, wiec w sobotę będzie miał kto obsługiwać grilla.

Pogoda na sobotę u mnie będzie super.
Dziś i jutro ma jeszcze padać, a w sobotę: Ma być słonecznie przez cały dzień, prawdopodobieństwo opadów - 2%, czyli nie będzie padać, temperatura w ciągu dnia 21-22 stopnie.
Więc spokojnie, pogoda nam dopisze, zamówienie złożone

Na ten moment zapowiedzieli się:
Ewa777 - Ewa z mężem Krzysiem i Dorotką,
LyraBea - Beatka z córką,
Mirkaka - Mirka z mężem
Joku - Jola
Ewa Bacowa

No i Ja z mężem i dwójką dzieci

Czy ktoś ma ochotę jeszcze na spotkanie ?

Ewa bacowa pytała się o szkółki po drodze. Polecam szkółkę w Zblewie i we Franku. Gdyby ktoś chciał odwiedzić szkółkę w Zblewie, proszę o kontakt. Bo szkółka czynna do 14.00 w sobotę. Tam lubię robić zakupy. I wtedy mogłybyśmy umówić się wcześniej najpierw w Zblewie, a potem zjedziemy do mnie

Ewa, ja nie mam takich włości, jak ty. Szybko zwiedzisz mój ogródek.
Ale też liczę na doradzenie w kilku kwestiach
Będą jeszcze zmiany i szlifowanie tego, co jest. Teraz pora na smaczki
No prawie.

Ogrodowe porażki 13:59, 14 lip 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82
Do góry


no to pięknie awansowałam ale po to tu trafiłam żeby mój ogród wyglądał pięknie....Widziałam że wszyscy stosują agrowłókninę, nie mam za dużo czasu na plewienie a działka bardzo zachwaszczona to myślałam że zrobię dobrze... swoje "kompozycje" wkomponowałam w to co było już wcześniej zasadzone przez teścia, stąd takie duże choiny(no chyba tuje), które dają cień tym niższym partiom, bo po prawej stronie domu( ten zakątek jest po lewej stronie przodu domu) słońce jest od południa i np. pelargonie w prawym oknie rośną lepiej niż w lewym. Zresztą na załączonych zdjęciach też widać że rośliny posadzone dalej od tych wysokich ładniej rosną....Dzisiaj pochmurny dzień i na dodatek po burzy i silnych wiatrach, które ten środkowy wysoki iglak tak rozwaliło.... i doszedł kolejny problem co z tym zrobić. Po drugiej stronie chodnika już jest więcej słońca i trafiła tam też hortensja, która jeszcze nie zakwitła(nie okryłam ją na zimę, 16.05 wyglądała tak jak na zdjęciu z datą, po czym obcięłam jej te suche łodygi i nabrała liści) Z racji tego że jestem tutaj nowa a problemów mam całe mnóstwo proszę mi napisać czy pod tym postem mogę opisać jeszcze inne swoje problemy do naprawy?





Ogród Małej Mi - sezon 2016 13:57, 14 lip 2016
Do góry
Mala_Mi napisał(a)

Pierwszy biało kremowy
Drugi cytrynowo-kremowy

Te białe to tak z przymrużeniem oka..

Liliowiec BLIZZARD BAY też miała być biały.. i taki znajdziesz na fotach w necie.. tylko ma mieć naleciałości żółte.. a jest po prostu żółty..
Miłośnicy białego najczęściej nie cierpią żółtego.. a te białe liliowce są niestety bardziej żółte niż białe..
Blizzard.. oryginalny kolor.. a popatrz na foty w necie..



z tym żółtym to masz racje ...ale tulipany białe ..na poczatku sa zółte ...i dziewczyny płacza ...a potem sie ciesza ... pewnie i te liliowce w miare przekwitania bieleja

mam mało białych kwiatków ...floksów białych mi sie namnożyło za duzo ..kolorowe wyginęły ..dobrze ze te czosnki tam dołozylam bo nuda na rabacie by była
Ogrodowe skarby 13:53, 14 lip 2016


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3481
Do góry
Ogród Małej Mi - sezon 2016 13:49, 14 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
eee_taam napisał(a)
ale ...zaskocze cię nie wiem czy ktoś ma ..ale dziś wszystko juz potrafią zmanipulować

http://albamar.pl/liliowce/508-liliowiec-gentle-shepherd-hemerocallis.html?search_query=liliowiec&results=112

i podrabiany ciut

http://albamar.pl/liliowce/775-liliowiec-maymound-doble-hemerocallis-.html?search_query=liliowiec&results=112

Pierwszy biało kremowy
Drugi cytrynowo-kremowy

Te białe to tak z przymrużeniem oka..

Liliowiec BLIZZARD BAY też miała być biały.. i taki znajdziesz na fotach w necie.. tylko ma mieć naleciałości żółte.. a jest po prostu żółty..
Miłośnicy białego najczęściej nie cierpią żółtego.. a te białe liliowce są niestety bardziej żółte niż białe..
Blizzard.. oryginalny kolor.. a popatrz na foty w necie..

Wilcza Góra 13:47, 14 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Co kwitnie na początku czerwca tak ładnie na fioletowo po prawej stronie?
Tonący w bieli 13:46, 14 lip 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
aniasmyk napisał(a)
Lawenda kończy 3 sezon. W przyszłym roku wymiana na białą

Sosenka dostała pod nogi Beatlesy


Jeżówka bieleje


Jaka szkoda, tyle lawendy...

Ogród z łezką II 13:46, 14 lip 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
Ogród z łezką II 13:45, 14 lip 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
Tonący w bieli 13:43, 14 lip 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
aniasmyk napisał(a)
Na koniec okienko z pelargoniami. Już miały zasilić kompost (strasznie brązowieją po deszczu) ale się ogarnęły


Gracki i oliwka


Białe są piękne ale jeden minus mają że właśnie brązowieją...
Ogród z łezką II 13:43, 14 lip 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
Ogród z łezką II 13:41, 14 lip 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
Ogród z łezką II 13:38, 14 lip 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
Wczoraj mieliśmy miłe odwiedziny, była Ela-Eliza z mężem
Jutro jedziemy do Zielonej...

Lipcowe zdjęcia

Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek 13:38, 14 lip 2016


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Do góry
Gailardia oścista wpadła mi w oko i kupiłam

Oby w następnym sezonie była taka urodziwa
Wilcza Góra 13:35, 14 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
WilczaGora napisał(a)
ciepłe, wieczorowe, makowe światło z Wilczej Góry przesyłam...





Jak też bym takie chciała makową łąkę przy domu i nic więcej, ale sobie wymysliłam...mnie też praca przytłacza w ogrodzie przytłacza, ale przestałam sie tym przejmować
Pozdrawiam Ewa, pięknie jak zwykle
Ogród z łezką II 13:35, 14 lip 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
U nas bardzo przyzwoita pogoda była, w nocy i rano deszcz, potem słoneczko Tak było przez dwa ostatnie dni. Dzisiaj w nocy tez padało, aż do teraz. Ale dzięki temu odwaliłam pranie i prasowanie Teraz się właśnie rozpogadza, po południe będzie można ogrodowo spędzić Temperatura przyjazna

Przedwczoraj wieczorem okiełznałam kulaski przy pagodzie, wreszcie miałam możliwość tam się dostać. Bardzo mnie denerwują nadmiernie wybujałe czerwone berberysy, jak tylko pogoda pozwoli - ciach Wcale nie widać rosnących za nimi żółtasków...
Na ostatnim zdjęciu cięta nieprzepisowo (nożycami szpalerowymi, jak buksy...) sosenka









Ogród wśród pól i wiatrów 13:32, 14 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry
niezłe okazy, u mnie jak hosta ma 3 kwiatostany to max.

Praying Hands u mnie, ale najpiękniejsze ma Syla pod lizakami cisowymi



Coś jeszcze, coś więcej... 13:30, 14 lip 2016


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
Do góry
Sebek napisał(a)
Trochę piachu



to + nowe profilowe na FB mnie zachwyciły, cacy
Moje ukochane miejsce na ziemi 13:28, 14 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Lawendę przycinam stopniowo i robię bukieciki.
Tu viva

Wilcza Góra 13:28, 14 lip 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry
WilczaGora napisał(a)
Marzenka, mam takie coś ... może się wykupię




To Raj? Cudnie i malowniczo wyglądają te brzozy, a Twoje fotki mistrzostwo świata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies