Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Kulą w płot 11:37, 13 lip 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Do góry
lindsay80 napisał(a)
Aga, donicowa kompozycja kapitalna, dichondry wiosną szukał Sebek bez powodzenia, ja też się za nią rozglądałam i nie upolowałam, a śliczna jest.

Zrobiłabyś jeszcze zbliżenia na tą donicę?


Tak wygląda ta roślinka z bliska
Ogród Małej Mi - sezon 2016 11:32, 13 lip 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Mala_Mi napisał(a)


Uprasza się o focie u mnie.. są śliczne..

Tobie też w pesel zajrzę.. bo niemożliwe że my równolatki.. nie wyglądasz na tyle lat

I prezento..... miało być bez.. ale wyszło jak zawsze..

Świeczusie ozdobione dekupażem przez Dorotę..

Ptaszek przecudny od Abiko ( i Sylwii??) .. mam ptaszka od Agi sprzed 4 lat.. stoi w pokoju ..

I dalia od Sylwii.. jutro posadzę.. niech oko cieszy na rabacie.. jest wielka..






Ptaszka masz od nas Obu , a dalię mam nadzieję, że nie pomyliłam, od razu po wykopaniu ją podzieliłam i odłożyłam osobno dla Ciebie, jedyna możliwość na pomyłkę to jeśli Babcia coś przestawiała z ziemniakami w piwnicy, mogła przełożyć ,ale mam nadzieję, że nie. Gdyby jednak to dostaniesz jeszcze raz
Podmiejski ogródek 11:22, 13 lip 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Pokażę jeszcze rabatkę pod tarasem, która najwięcej szkód poniosła.
na środku siedzi tam tawuła japońska goldflame/goldmount
podsadziłam ją berberysem czerwonym fireball i dałam obwódkę z berberysa tiny gold.

dookoła pogrupowałam przywrotniki, rozchodniki i różne inne, które pościągałam z różnych miejsc ogrodu.


chyba nietrudno zauważyć, które sztuki przyschły:/

do tej rabatki mam na razie dwie wątpliwości:
czy te fireballe nie będą za małe? powinny mieć mieć wysokość mniejszą od tawuły, większą od tiny gold, ale boję się, że nie urosną tyle.

za tawułą trzebaby dać jakąś drugą - zimozieloną - kulkę. Myślę że (suprajs!) bukszpanowa dobrze się wpasuje, no nie?



floksy ładnie kwitną, chociaż z trzech odmian została w zasadzie ta najmniej mi się podobająca - majtkowa, ale ta kępa robi się za duża i do tego strasznie łapie mączniaka - więc trzeba będzie przenieść, tylko nie bardzo mam gdzie
Księżycowy... 11:20, 13 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Do góry
Dzisiejszy dzień u mnie to jednak będzie chyba należał do Pana Ogórka... Kończę z kiszeniem powoli, przerzucam się na sałatki. Po powrocie zaczaję się jeszcze na korniszony, bo na urlopie mam nadzieję upolować małe zgrabne

Ogród Małej Mi - sezon 2016 11:17, 13 lip 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Mala_Mi napisał(a)


Uprasza się o focie u mnie.. są śliczne..

Tobie też w pesel zajrzę.. bo niemożliwe że my równolatki.. nie wyglądasz na tyle lat

I prezento..... miało być bez.. ale wyszło jak zawsze..

Świeczusie ozdobione dekupażem przez Dorotę..

Ptaszek przecudny od Abiko ( i Sylwii??) .. mam ptaszka od Agi sprzed 4 lat.. stoi w pokoju ..

I dalia od Sylwii.. jutro posadzę.. niech oko cieszy na rabacie.. jest wielka..










Nie pamiętam, które już wklejałam, więc teraz lecę po kolei.


Moja działka na Dębowym Lesie 11:14, 13 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
gobasia napisał(a)
Różnorodność roślin niesamowita

Liliowce cudne i ja też poczułam do nich miętę...na razie mam10 aaa i 2 babcine brązowy i żołty

Dzięki
To już początek kolekcji masz.A gdzie swoje liliowce kupowałaś ???
Ja w różnych miejscach .Ale fioletowych mam ciut mało,I chyba coś muszę poszukać.

perukowiec podolski
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :* 11:13, 13 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
siakowa napisał(a)
wspomnienie piątku reszty nie pamiętam
na szybko zrobione ławki jeszcze nie pomalowane do końca


i zastanwiam się więc otwieram głosowanie..chce coś dosadzić za ławkę a przed tujki nowe. werbena? troche się jej boje przy tym placu kamyczkowym
może jarzmianki białe?
zawilce?
hmmm


a wysokie trawy nie ?
Moja działka na Dębowym Lesie 11:09, 13 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
olga80 napisał(a)
Cudne masz to bogactwo w ogrodzie.Każdym kwiatkiem można się zachwycać

Oj, można, można
Wyrosła na 1,60 wysokość. I pachnie cudnie juz z daleka
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :* 11:09, 13 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Do góry
siakowa napisał(a)
wspomnienie piątku reszty nie pamiętam
na szybko zrobione ławki jeszcze nie pomalowane do końca


i zastanwiam się więc otwieram głosowanie..chce coś dosadzić za ławkę a przed tujki nowe. werbena? troche się jej boje przy tym placu kamyczkowym
może jarzmianki białe?
zawilce?
hmmm
ech, och, ach pięknie
Moja działka na Dębowym Lesie 11:08, 13 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
anbu napisał(a)
Aniu u Ciebie jak zwykle pięknie, kolorowo, kwiatowo


Dzięki, jest tak jak lubię
Ale i u was też jest pieknie
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 11:05, 13 lip 2016


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12202
Do góry
Janie i jeszcze dorzucam pokrój klona, teraz jak widać trochę go ściagam w dół żeby się ładnie rozłożył. Ostatnie zdjęcie pokazuje choć trochę kolor kory.
Ranczo Szmaragdowa Dolina 11:05, 13 lip 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Aga ja mam w takim kolorze i z roku na rok piękniejsza


Witam jak się nazywa ta hortensja? Mam podobną a może nawet taką samą w każdym razie, kwiaty są podobne niestety moja rośnie w donicy i jest cholernie kłopotliwa w pielęgnacji żeby zakwitła.
Jak ta twoja zimuje i przede wszystkim jak ją przycinać żeby kwitła.
Podmiejski ogródek 11:02, 13 lip 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Świerkowa na razie wygląda tak:




na przodzie, jak pisałam - trzy odmiany wrzosa i dwie rozplenice pomiędzy nimi (chyba powinnam dokupić jednego i drugiego)

1- - berberys green carpet
2 - pinus mugo picobello
3 - azalia georg arends
4 - azalia silver sword
5 - pinus sylvestris jerycho
6 - kiścień makijaż
7 - świerk biały alberta globe

za przesadzonym rodkiem nn jest jeszcze niewidoczna na zdjęciu orszelina

Wsadziłam chyba więcej, niż miałam w planie, a wydaje mi się, że jeszcze zostały co najmniej dwa miejsca do obsadzenia. Zaznaczyłam je zielonymi kółkami:
po lewej stronie dałabym coś wyższego, najchętniej miskanta ml, ale obawiam się, że będzie miał za mało słońca. może więc dwa berberysy orange rocket?

po prawej, przy chodniku chciałam taką azalię płożącą, rokoko chyba się nazywała, ale wypadła z oferty. znacie jakiś zamiennik?

A tu jeszcze zdjęcie z drugiej perspektywy:
Moje ukochane miejsce na ziemi 11:02, 13 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Aneta1309 napisał(a)

Też sezon ogórkowy zaczęłam nowe zakupy zacne ja bezskuteczne szukam u nas białych zawilcow bo mi tylko jeden przeżył a mus je mieć. Suszy nie zazdroszczę.

Pozdrawiam


Anetko wydaje mi się, że najszybciej kupisz je wiosną.
W moich stronach teraz jest urodzaj na hortensje, róże, wszystko to co teraz kwitnie albo zaraz zacznie
a np.rośliny kwitnące wiosną już nie przywożą.
Np rodków ani azalii już nie kupisz chyba, że w dobrej szkółce.

Udało mi się z kilkoma patyczkami hortek w ubiegłym roku.
Mam już spore krzaczorki. sadziłam bardzo dużo, prosto do ogrodu, tak jak Irenka radziła ciężko się ukorzeniają. Mnóstwo miało listki nawet a latem mi padły.




Ogród tworzony z pasją 10:53, 13 lip 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Do góry
Pluszakowa napisał(a)
Katalog super pomysł śliwy wiśniowe masz w jakiejś konkretnej odmianie?

I takim wiązem bym nie pogardziła, one mają taki kolumnowy pokrój?

Czekam na iglaki.


Moje śliwy wiśniowe to "Pissardi".

Jeżeli chodzi o wiąza to on ma naturalnie taki kolumnowy pokrój, a właściwie on ma kształt odwróconego stożka, który rozszerza się ku górze.
Zobacz jak wygląda w sezonie:
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :* 10:52, 13 lip 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Do góry
wspomnienie piątku reszty nie pamiętam
na szybko zrobione ławki jeszcze nie pomalowane do końca


i zastanwiam się więc otwieram głosowanie..chce coś dosadzić za ławkę a przed tujki nowe. werbena? troche się jej boje przy tym placu kamyczkowym
może jarzmianki białe?
zawilce?
hmmm
Ogród KasiWB - część II 10:48, 13 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Do góry
KasiaWB napisał(a)
hortensje Limelight mają wysokość ok. 2 metrów


a moje dopiero z 70 cm jest nadzieja że za 2-3 lata tez doczekam się takich pięknych, dorodnych krzaczków jak widzę u Ciebie Kasiu jak Ci ogród podrósł to trochę mi lżej to czekanie przyjdzieA czego przy tarasie rewolucje planujesz? fajny masz ten busz
Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 10:45, 13 lip 2016


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Do góry
A poniżej jeszcze z Wojsławic, chociaż trochę off-topic. Na poprawę humorów




Choroby i szkodniki świerków, świerk - Picea 10:44, 13 lip 2016

Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 10
Do góry
Witam wszystkich serdecznie
Jestem nowy na forum, przeczytałem cały wątek i mam pytanie do znających się na rzeczy
Posadzone mam wzdłuż ogrodzenia świerki serbskie 12 sztuk wysokość 1,60-1,80 m (sadzone we wrześniu ubiegłego roku). Przyjęły się dobrze, na wiosnę ładne przyrosty. Jednak coś się z nimi zaczyna dziać. Praktycznie u wszystkich w dolnej części wewnątrz brązowieją igły. Ponadto zauważyłem wśród igieł drobne brązowe twory i pajęczynę . Proszę o pomoc co może być tego przyczyną i jak im pomóc. Nadmieniam, że pomiędzy drzewkami rozłożona jest agrowłoknina i całość przykryta jest korą. Dziękuję[img size=360x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/119/1196764/original.jpg[/img] [img size=360x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/119/1196765/original.jpg[/img] [img
Pszczelarnia 10:43, 13 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Hemeromania w Arboretum Wojsławice. Był spacer po liliowcoych polach, wykłady, koncert i kiermasze. Kilka migawek ku pamięci.







no musze kiedys w koncu pojechac...ech niesamowity widok
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies