Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogrodowa przygoda Łukasza :) 21:31, 12 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Do góry


Bardzo lubię to zdjęcie, a najlepsze, że strzelane na oślep



Uwielbiam włazić w ten gąszcz przy wieczornym słońcu, chociaż łatwe to nie jest

W moim ogrodzie, gdzie czas leniwy... 21:30, 12 lip 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
jazzy napisał(a)
Gracki rosnom A werbena...eh



Jeśli te gracki to TE to świetnie się pozbieraly
Ogród z widokiem na jezioro 21:29, 12 lip 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry
dziś też robiłam zapasy

Ogrodowa przygoda Łukasza :) 21:24, 12 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Do góry
No i w rejon bylinowej

Co i jak? Nowicjuszka 21:23, 12 lip 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Toszka napisał(a)
A ty nie masz rozmarynu??? Wstyd!
No się wstydzę....
Hortensjada 21:22, 12 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Do góry
Kasya napisał(a)


pytalam bo mam candelighy i ma inny kwiatostan
tzn miala bo teraz jeszcze nie kwitnie


Będziemy odmianę (albo to co jest nazywane Candlelight) obserwować i jakiś wniosek nam się nasunie Albo ktoś ma dużo szzczęścia i trafi mu się potomstwo egzemplarza wystawowego
Ja początkowo myślałam, że słoneczne stanowisko jej nie sprzyja bo z donicy trafiła na przedogródek i nawet jej poza komentowaniem pisemnym nie pokazywałam bo wyglądała okropnie .

A to wspomnienie z donicy, mam nadzieję, że się powtórzy

Ogrodowa przygoda Łukasza :) 21:21, 12 lip 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Do góry
Luki napisał(a)


Łukasz, czy to drzewo to wierzba mandżurska? Wybacz, że pytam, bo powinnam wiedzieć, i głupio mi, że zaglądam do Ciebie dopiero od niedawna
Ogrodowa przygoda Łukasza :) 21:19, 12 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Do góry
Przedogródek... na zdjęciach wygląda kiepsko i brakuje 3 roślin, ale jestem ze zmiany bardzo zadowolony, w przyszłym roku roślinny ukorzenione będą się lepiej prezentować niż świeże wymęczone przesadzaniem wiosną.
Zastanawiam się czy założyć na nowo ten wąziutki trawnik czy lepiej dać żwirek tak jak było planowane od początku.


Troszkę kwiecia w portretach,
mój ulubiony ogromny liliowiec Super Service


a to z dedykacją dla Kindzi, z lewej liliowiec, po prawej lilia azjatycka

Makowo na Kociewiu 21:13, 12 lip 2016


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7892
Do góry
Kasik napisał(a)
Kasiu- ja Ciebie rozumiem. U mnie też te cholery przyplątują się do roślin, a do tego dochodzi jeszcze sad i mój małżonek, który robi co może a wszystkie plagi włażą nieproszone.

DziŚ musieliśmy prawie niedojrzałe czereśnie do słoików wkładać, bo jak się ptactwo dobrało, a po przesłonięciu siatką osy i szerszenie, to rady nie było.

taki nasz los Kasieńko. Tylko że ja bym się nie zamieniła na blok, bo gdzie krokusów będę wypatrywała? i gdzie mi tak pięknie ptaszek zaśpiewa?


Buziol

Kasik ja też nigdy w bloku, umarłabym w nim na pewno od razu
Wiem coś na temat czereśni i szpaków, sąsiad z naprzeciw ma wielką czereśnię i siedzi non stop przy niej i pilnuje.
Dla Ciebie motylek
ściskam
Ogrodowa przygoda Łukasza :) 21:10, 12 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Do góry


I w słoneczku
Ogród Loczka 21:07, 12 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Do góry
Ogród KasiWB - część II 21:05, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
a teraz w tym samym miejscu z tyłu jest tak (widoczny kawałek pnia sosny) a też się będzie zmieniać z czasem


Ogrodowa przygoda Łukasza :) 21:05, 12 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Do góry
Mam zaległe zdjęcia z niedzieli to zapodam

Tradycyjnie od początku.



Jeszcze tylko wyciąć kwiatostany rojników i będzie ok w końcu anabelki się postarały bo ze szpadlem nad nimi stałem wiosną.

Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu 21:03, 12 lip 2016


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Do góry
Moje wojsławickie łupy...na razie tylko część

hortensja bukietowa wims red


taką wypatrzyłam w arboretum. Pięknie wygląda z tym perukowcem. Przebarwia się z bieli poprzez róż, do koloru czerwonego wina




Ma bardzo ładne czerwone pędy
Fotorelacje - pielęgnacja roślin 20:56, 12 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Toszka napisał(a)
Mam nadzieję, że pielęgnacja trawnika pasuje do działu pielęgnacji roślin
Przypadkowo znalazłam sposób jak skutecznie i niemal bez śladu zlikwidować kopiec kreta w trawniku, tak by potem nie pozostał łysy placek.
Otóż wystarczy palcem namacać otwór do korytarza w dół i wodą z węża ostrożnie, ale pod ciśnieniem całą ziemię z kopca "wlać" z powrotem. W tym miejscu pozostaje tylko niewielki, niemal niezauważalny dołek, który wystarczy uzupełnić ziemią ew. piaskiem. Trawa wokół natychmiast nabiera wigoru i nie ma śladu po inwazji kreta.

Fotorelacji brak, ale proszę uwierzyć mi na słowo


Spróbowałam dzisiaj, u mnie glina, trochę trudniej, już widać różnicę, Toszka dziękuję, spradza się

Przed

po

glinę jednak musiałam upychać do dziur i robiło mi się błotko, kopce jednak zniknęły
Ogród KasiWB - część II 20:52, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
jeszcze trochę starych fotek z pierwszego - 2011 roku działań na działce...
pierwsze nasadzenia - tuje na szkielet


i "łączka" mleczyków na klepisku


a tu pierwsze zakupione kule i stożki bukszpanowe - ale się wtedy bałam je ciąć ) w tle clematis Jerzy Popiełuszko z białymi kwiatami - odnaleziony w tym roku za tujami


doszedł trawnik i od razu było lepiej
Hortensjada 20:50, 12 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Do góry
I to końcówka, reszta jeszcze w pączkach

Sundae Fraise


Dębolistne Amethyst i Black Porch (niepewna, w trakcie obserwacji)


Ogrodowe Bavaria ( można ją przerobić na niebiesko) i Bodense


W miarę możliwości będę pokazywać kolejne
Hortensjada 20:47, 12 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
bozga napisał(a)
Wim's Red ( kwiatostan bardzo długi) i Candlelight



candelight ma taki luzny kwiatostan ?
Komendówka 20:46, 12 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2983
Do góry

Dziura która ma byc stawem. To "śliczne" wiaderko, cholera, coś z tymi wiaderkami u mnie nie tak, ale przynajmniej nie czerwone , służyła do zanużania pompy, bo wody już tyle co nic i mi ja zasysało. A ja już wiem, ile sił trzeba, by wyciągnąć pompę z błotka. Męża inwalidowa, a ja jeszcze nie, to i musiałam.


Hortensjada 20:45, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Do góry
bozga napisał(a)
Invicibelle Spirit ( nazywana różową Anabelką) z charakterystyczną budową kwiatostanu


Bella Anna niższa i intensywniej wybarwiona od poprzedniczki


Dentelle de Gorron


Phantom

Ale kolekcja, to tylko u Ciebie w ogrodzie takie cuda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies