Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Fotorelacje - pielęgnacja roślin

Pokaż wątki Pokaż posty

Fotorelacje - pielęgnacja roślin

berolina 07:43, 18 mar 2016

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
świetny wątek! zaznaczam i z niecierpliwością czekam na nowe zdjęcia
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
OlgaKol 08:17, 03 maj 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Madzenka napisał(a)
Czesanie i wiosenne cięcie carex frosted curls. Ta trawka rośnie u mnie trzeci sezon i bardzo się rozrasta. Wystarczy wyczesać jej suche kłosy (patent ze starą szczotką do włosów ) i przyciąć końcówki. Tak samo przycinam końcówki wszystkim innym odmianom carex'ów nawet zimozielonym morrowi.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2550-kiedys-tu-cz-ii-madzenie-ogrodnika?page=651




Super patent Nawet mi przez myśl nie przeszło,że można tak czesać trawę
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
Toszka 11:52, 08 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ponieważ w wątku Anbu pomocnik do strzyżenia stożków wzbudza spore zainteresowanie, postanowiłam szerszemu gronu pokazać pomocnika do strzyżenia stożków, bo do elegancji i ładu najważniejszy jest ten sam kąt nachylenia bocznej płaszczyzny/ściany. Podstawa może być większa lub mniejsza w zależnosci od wielkości, jednak boczne ściany lepiej wygladają (przy większej ilości stożków) jak są strzyżone pod tym samym kątem. wiem, że się powtarzam, ale chcę jasno to podkreślić. Próbowałam z tyczkami bambusowymi - to była porażka i na jedną osobę niewykonalne.
Tak więc wpadłam na pomysł stworzenia pomocnika, który wygląda tak:


lub w wersji większej (wykonanie przez eMusia Anbu)




Kąt nachylenia najlepiej jeśli wynosi 72-75 stopni.
Mój pomocnik jest prototypem i dziś wiem, ze łatwiej by było aby miał dwie, na boki stopki, bo łatwiej wsunąć pod stożek
Pomocnika uzywam tak:



czyli stawiam obok stożka i tnę mając mniej więcej wskaźnik nachylenia kąta. Przesuwam naokoło. Potem już tylko wygładzam nierówności.

(na przedostatnim zdjęciu stożek jest w trakcie poszerzania)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
miskka 12:03, 08 maj 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
No no no! Wymyślna machina Dziękować za pomysł!
____________________
polowka 12:40, 08 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
Opatentuj to Toszka zanim ktoś inny to zrobi
____________________
wąski cienisty przedogródek
sylwia_slomc... 13:13, 08 maj 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Fajne I proste
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anbu 15:36, 08 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Pomocnik super sprawa Dziękuję Toszko oficjalnie za pomysła
____________________
Ania Ogród Ani :)
Pluszakowa 15:59, 08 maj 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Czekam na więcej takich patentów jesteście super pomysłowi
____________________
Magda Mały ogród miejski!
Izoldka 11:59, 09 maj 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Jakież to to sprytne urządzonko
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Agania 20:56, 12 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Toszka napisał(a)
Mam nadzieję, że pielęgnacja trawnika pasuje do działu pielęgnacji roślin
Przypadkowo znalazłam sposób jak skutecznie i niemal bez śladu zlikwidować kopiec kreta w trawniku, tak by potem nie pozostał łysy placek.
Otóż wystarczy palcem namacać otwór do korytarza w dół i wodą z węża ostrożnie, ale pod ciśnieniem całą ziemię z kopca "wlać" z powrotem. W tym miejscu pozostaje tylko niewielki, niemal niezauważalny dołek, który wystarczy uzupełnić ziemią ew. piaskiem. Trawa wokół natychmiast nabiera wigoru i nie ma śladu po inwazji kreta.

Fotorelacji brak, ale proszę uwierzyć mi na słowo


Spróbowałam dzisiaj, u mnie glina, trochę trudniej, już widać różnicę, Toszka dziękuję, spradza się

Przed

po

glinę jednak musiałam upychać do dziur i robiło mi się błotko, kopce jednak zniknęły
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies