Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród KasiWB - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród KasiWB - część II

KasiaWB 19:56, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Marga napisał(a)

Jakie piękne zestawienie! Wiem Kasiu, że to tylko przechowalnik ale tak mi się podoba, że musiałam zacytować. Trawa to pewnie ML?
Facelii też troszkę posiadam w tym roku, bzyczki mają niesamowitą radochę
Dzięki za wklejenie "przed i po". Taka matamorfoza jest niesłychanie motywująca dla początkujących ogrodomaniaków
Buziaki zostawiam.


bardzo je lubię może jeżówki tutaj zostaną, bo się w nich zakochałam tak to ML, który w zasadzie rośnie przy 3 stożkach bukszpanowych ) tak, tam są 3 stożki i to nawet nie takie małe, ale przez te hortensje nie widać
Podczas porządków znalazłam 2 torebki facelii sprzed..hmm....4 lat? no i sypnęłam wszystko bo i tak nie miałabym co z nią zrobić, a tak jest fajnie zresztą w tym miejscu za jakiś czas będzie kopał ciężki sprzęt, więc nic innego tam sadzić nie mogę.
Ja wciąż z pasją oglądam metamorfozy innych ogrodów szczególnie w chwili zwątpienia
Buziaki!!!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 20:52, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
jeszcze trochę starych fotek z pierwszego - 2011 roku działań na działce...
pierwsze nasadzenia - tuje na szkielet


i "łączka" mleczyków na klepisku


a tu pierwsze zakupione kule i stożki bukszpanowe - ale się wtedy bałam je ciąć ) w tle clematis Jerzy Popiełuszko z białymi kwiatami - odnaleziony w tym roku za tujami


doszedł trawnik i od razu było lepiej
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 21:05, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
a teraz w tym samym miejscu z tyłu jest tak (widoczny kawałek pnia sosny) a też się będzie zmieniać z czasem


____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
tulucy 21:26, 12 lip 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Pięknie masz
U mnie nic nie widać, a w każdym razie mało co
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Joku 21:38, 12 lip 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Myślę o towarzystwie do Pilgrima, trochę się pogubiłam bo czytam na raty. Z niebieskości (dla mnie pasuje jak najbardziej do różu i żółci) przypomniała mi się róża Rapsody in Blue. Piękna jest, pachnie. Mam u siebie, ale malutką póki co.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
KasiaWB 22:07, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
tulucy napisał(a)
Pięknie masz
U mnie nic nie widać, a w każdym razie mało co


Lucy, Ty nic się nie martw, wszystko będzie bujać, będziesz dzielić, sadzić, przesadzać tak jak my ) ja na początku bardzo się martwiłam, że wszystko takie małe, nic nie widać, a tu nie wiem kiedy minęło te 5 lat i teraz mam problem gdzie to przesadzić )
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
tulucy 22:14, 12 lip 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
KasiaWB napisał(a)


Lucy, Ty nic się nie martw, wszystko będzie bujać, będziesz dzielić, sadzić, przesadzać tak jak my ) ja na początku bardzo się martwiłam, że wszystko takie małe, nic nie widać, a tu nie wiem kiedy minęło te 5 lat i teraz mam problem gdzie to przesadzić )

Właśnie się martwię, bo zaczynam wywalać to, co parę lat temu wsadzałam... Zmiana koncepcji i gustu... i niespodzianki roślinne - to co zabierałam kiedyś z piasków od rodziców z ogrodu, u mnie jakoś dziwnie rośnie 3 razy większe

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
KasiaWB 22:16, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Joku napisał(a)
Myślę o towarzystwie do Pilgrima, trochę się pogubiłam bo czytam na raty. Z niebieskości (dla mnie pasuje jak najbardziej do różu i żółci) przypomniała mi się róża Rapsody in Blue. Piękna jest, pachnie. Mam u siebie, ale malutką póki co.


No właśnie też myślałam o Rapsody, ale nie wiedziałam o istnieniu Minervy porównam z zakupem się nie śpieszę, bo najpierw muszę wszystko zaprojektować, bo przesadzania mam już dość, a niestety będę musiała to zrobić
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
tulucy 22:21, 12 lip 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ja przed Pilgrimem mam Falstaffa, ale ja mam tam półcień, a obie te róże to znoszą. I powojnik Etoile Violette obok Pilgrima jest.
Z drugiej strony powojnik wypadł, bo smakował nornicy. Muszę jakiś wsadzić...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
KasiaWB 22:23, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
tulucy napisał(a)

Właśnie się martwię, bo zaczynam wywalać to, co parę lat temu wsadzałam... Zmiana koncepcji i gustu... i niespodzianki roślinne - to co zabierałam kiedyś z piasków od rodziców z ogrodu, u mnie jakoś dziwnie rośnie 3 razy większe



To witaj w klubie ) jak było pusto to ciągnęłam do ogródka różne rośliny bez zastanowienia żeby zapełnić, teraz najpierw się zastanowię, bo muszę zrobić porządek z tym co mam niektóre rośliny chociaż lubię to muszę pożegnać bo mi nie pasują do koncepcji, niektóre już dawno gdzieś oddane lub za płotem. Jak ktoś (np. z rodziny) chce mi coś kupić lub podarować to jednak proszę o wcześniejsze uzgodnienie, bo po co ja mam mieć problem a darczyńca zawiedziony
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies