Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród KasiWB - część II 17:39, 12 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Do góry
KasiaWB napisał(a)
Czy do tego duetu będzie pasować Minerva? z tym, że dałabym ją przed tą źółtą?


Ożeż Ty, jaki piękny masz ten mur! Inna sprawa, że strasznie Ci się pobudowali dookoła, w porównaniu do początku, gdy kupowaliście działkę.
Ogród zapracowanej mamuśki 17:37, 12 lip 2016


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Do góry
Dzisiejsze zakupy
Sosna wejmutka "Tiny curls"


Żurawka "Forever Purple" niestety była ostatnia

Dereń biały "Sibrica Variegata"

Dereń biały "Gouchaulti"

Derenie miałam na wiosnę rozmnożyć na żywopłot, ale przed chwilą obejrzałam ogrodowiskowe derenie i zrobię z nich "kuleczki". Posadzę na rabacie z perułkowcem i szczepionym klonem, dosadzę trawki ozdobne i berberysy "Red Pilar"

Ogród KasiWB - część II 17:36, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
Liliowce


i ten mój ulubiony bladawiec )


Księżycowy... 17:32, 12 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Do góry
To są dwa miejsca, nad którymi ostatnio intensywnie myślę.
Pierwsze przedstawia koniec wjazdu. Miała tam stanąć kiedyś wiata, ale jakoś oboje stwierdziliśmy, ze chyba jednak jej nie potrzebujemy. Czy drewutnia dobrze by tam wyglądała?




Tutaj już sobie powoli obmyślam plan. Krzewy te znikną na jesień, bo będziemy sadzić żywopłot z grabu, przed nim chciałabym hortensje bukietowe i hakonechloa + kule (chyba tuja Danica).


Ogród KasiWB - część II 17:31, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
jazzy napisał(a)
Kasia, ten ceglany mur tworzy rewelacyjne tło dla Twoich roślin! Za każdym razem się zachwycam!


Dzięki Jazzy, czyli dobrze, że go wzniosłam strasznie chciałam mieć kwitnącą ścianę z cegły )) kosztowna zachcianka ale zobaczymy efekt za rok lub dwa jak wszystko się rozrośnie jeszcze wszystko przed murem i różami do zagospodarowania będę Was męczyć co posadzić i jak żebyście mieli czym się zachwycać )
Buziaki!
Tonący w bieli 17:29, 12 lip 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Do góry
aniasmyk napisał(a)
Teraz zapraszam przed dom.
Sufrinia pełna. Pachnie nieziemsko. Nie wiem dlaczego przebarwia się na różowo/fioletowo?

Faktycznie śliczna jest - nawet te przebarwienia pasują Przynajmniej dla mnie.
Niestety takiej jeszcze u nas nie spotkałam. Pewnie w przyszłym roku dopiero.
Ogród z uśmiechem 17:26, 12 lip 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Zanim z wami pogadam i poodpowiadam, pokażę dzisiejszy widok niby-trawnika

Ogród KasiWB - część II 17:24, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
Na murze jest jeszcze powojnik "Violet Elizabeth" przy Louise O. Też przesadzony w tym roku. Pokazał tylko jeden pączek kwiatowy, ale żyje, w 2011 r. miał takie kwiaty (po prawej i na dole)



Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 17:22, 12 lip 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry
nicol21 napisał(a)
Od paru dni rabata obok huśtawki wydaje mi się zbyt zielona... brak w niej akcętu. I dziś wymyśliłam, że może by tam klona bordowego powtórzyć?!
Coś jak poniżej? Co o tym myślicie? Jakie lepsze propozycje macie?



Ewelina,

jak chcesz jakiegoś klona palmowego o czerwonych listkach to proponuję abyś przyjżała się bliżej odmianom takim jak:
acer palmatum Trompenburg,
acer palmatum Fireglow,
acer palmatum Blodgood,
acer palmatum Skeeter's Broom,
acer palmatum Emperor.
No i postaraj się zakupić taki egzemplarz rośliny aby miał ten klon jeden pień to w ten czas zachowa Ci on pokrój i wygląd w pionie - będzie zwarty z tendencją pionowego przyrostu a nie rozłożyście z paroma gałązkami rosnącymi na boki.

pozdrawiam
Jan
Ranczo Szmaragdowa Dolina 17:22, 12 lip 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry

drzewka na górze podrosły

bylinówka czeka na ścięcie tylko nasiona zbiorę

Księżycowy... 17:21, 12 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Do góry
Lenia mam okrutnego, a w końcu wolne. Chyba mentalnie szykuję się do urlopu... A tu nowe dobro przybyło i wypadałoby wejść na bylinową...




albo może odpuszczą mi jeden jedyny dzień... natura przecież wie lepiej...



W cieniu - zacieniona 17:20, 12 lip 2016


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Róża pnąca,kolor ciemnoróżowy,płatki nie opadają....znalazłam taką u znajomej.Bardzo mi się podoba...niestety nie znamy nazwy.
Ranczo Szmaragdowa Dolina 17:19, 12 lip 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
ja się wożę , a ogród swoim życiem żyje chwasty też



W cieniu - zacieniona 17:17, 12 lip 2016


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
...dałam rodkowi skarpetki.

Moja bajka 17:17, 12 lip 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Katkak napisał(a)
Czy to możliwe, żeby hodowany przeze mnie z nasion tegoroczny kłosowiec już chciał zakwitnąć??? I czy o na pewno kłosowiec???


Wyglada jak kłosowiec. Kolor jest taki jak mojego Blue Fortune. Dobrze mu u Ciebie, więc kwitnie
Ranczo Szmaragdowa Dolina 17:15, 12 lip 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Aga ja mam w takim kolorze i z roku na rok piękniejsza



Ogród KasiWB - część II 17:13, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
Czy do tego duetu będzie pasować Minerva? z tym, że dałabym ją przed tą źółtą?
Ogród zapracowanej mamuśki 17:12, 12 lip 2016


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Do góry
W doniczce posadziłam trawkę, żurawkę i kalocefalusa
Z Pszenicznej ... 17:10, 12 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Myślę jeszcze dodatkowo o tej białej ścianie domu? Czy nie powinno być jakiegoś drzewa po prawej tuż przy tym niższym domu, żeby przełamało widok na dom z warzywnika.
Żywopłot, na pewno uporządkuje i odgrodzi w sposób formalny.
Czy pergola z różami będzie równo na linii żywopłotu ?




A jak świdośliwa będzie brudzić auta?
Ranczo Szmaragdowa Dolina 17:10, 12 lip 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies