Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród - Brzóstowa 16:35, 12 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Do góry
W donicach


Ogród - Brzóstowa 16:32, 12 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Do góry
Powojniki

Ogród - Brzóstowa 16:28, 12 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Do góry




Pnącza



Ogród - Brzóstowa 16:12, 12 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Do góry
Hortensje




Rododendronowy ogród II. 16:09, 12 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Kindzia napisał(a)
Bogdziu, Figo znalazł opuszczone gniazdo, niestety jest opuszczone. Na łące za moimi różami w haszczu...czyje to? Wiesz może? Bażanta?



Kasia tak to gniazdo bażanta. Bazancica jest bardzo odważnym ptakiem i nie opuszcza gnazda z byle powodu, musiał pies ją wystraszyc ale byc może wróci. ,no chyba ze juz obserwowałas i nie wróciła. Ona czasem moze sama zejsc z gniazda by cos zjesc ale potem do niego wraca , Musałaby się bardzo wystraszyc by je na dobre opuscic. Jak jest odważna powiem Ci co nam sie kiedys przydarzyło. Wycinalismy krzaki na dzialce siekiera i był krzak zarosniety trawami , taki zwiniety zwój starych traw, a w nim gniazdo którego wcale nie widzielismy mimo ze obydwoje z m stalismy przy tym krzaku . m wycinał poszczególne gałęzie a ze krzak był duzy i rozłożysty troche to trwało i samica siedziała cały czas w gnieździe dopiero gdy uderzył siekierą w gałąz na która były nawiniete trawy tworzace gniazdo uciekła z krzykiem. juz tej gałęzi nie wycielismy i wróciła potem do gniazda . Do dzis nie moge pojąc jak to mogło byc ze jej nie widzielismy i ze ona taka odważna.Troche mnie dziwi że te gniazdo takie ukryte wsród małych roslin , moze jakas młoda samiczka bo one świetnie sie kamufluja i lubią towarzystwo krzaków. na mojej obecnej działace tez miała gniazdo pod duża gałęzia serba.Poobserwuj ale tylko z daleka.
Ogród - Brzóstowa 16:06, 12 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Do góry
Krzewy








Ogród dla moich synków 15:55, 12 lip 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 3093
Do góry
Marga napisał(a)
Aga, udana jak nie wiem co. Nie sądziłam, że chłopakom tak sie spodoba



Widząc to zdjęcie "Jednojajeczni" mi się nasuwa

Facelie mam posadzona na kilku hetarowej uczelnianej działce Widok obłędny
Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 15:45, 12 lip 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Do góry
Skoro jest wątek o hortensjach to i ja wrzucam kilka moich krzaczków





Blaski i cienie nowego życia 15:42, 12 lip 2016


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Ula zakwitła Twoja lilia to pachnąca, ale sadząc z myślą o białej a wyszło co wyszło...
Z Pszenicznej ... 15:39, 12 lip 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry
Ewa zaraz wstawię zdjęcie z marca, z innej perspektywy.

Tam gdzie linie czerwone to będą trejaże z kratkami na róże, wejście do warzywnika tam gdzie mniej więcej płyty leżą. Drugie pokazywałam ze dwie strony wstecz, zdjęcia z paletą.

Warzywnik ma być wydzielony przed psem, z dwóch stron jest siatka ogrodzeniowa, z jednej będzie pergola z różami, od głównego wejścia płotek.
Oba wejścia ( od strony róż i głównego) będą z furtkami.

Jeśli chodzi o gołe nóżki świdośliwy nie ma problemu, bo różnica poziomów między warzywnikiem a parkingiem to jakieś 0,6 metra. Poza tym mnie to nie razi. Parking nie musi być szczelnie "zamknięty" lecz tak ja napisałaś chciałabym przesłonić lekko widok.
Nie chcę robić tam grządek z warzywami bo jakoś mi nie pasuje to przy autach, poza tym pod czereśnię też muszę wejść by zerwać owoce. Pozostaje zrobić nasadzenia z drzewek.
Z podesłaną lekturą zapoznam się wieczorem, bo teraz idę dalej tyrać



Śliwa z krzyżykiem idzie do usunięcia. Tam gdzie leży hałda drewna i płyt będzie główne wejście. Marzy mi się pergola i na niej rambler - Bobby James lub Rector.






Działka prawie w Borach Tucholskich 15:38, 12 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Agata dla nich tak jak w naturalnych stanowiskach próchnicza wilgotna i lekko zasadowa, nocowałem przy nich to pamiętam takie wilgotnawe zarośla/łąka w Górach Stołowych pod Szczelińcem W. niestety aktualnie nie posiadam

Brydziasia dzięki za czujność pomroczność jasna mnie ogarnęła bo pomyliłem Shikoku Flash z Kyushu

Shikoku Flash teraz już prawidłowo, może jeszcze zakwitnie bo to późno kwitnąca odmiana o nakrapianych liściach i nielubiąca mocnego cięcia, jeżeli zawiąże pąki to tylko na zeszłorocznych pedach(raczej)


Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :) 15:37, 12 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Do góry
malkul napisał(a)



podoba mi się Twoje oko
Liliowo i kolorowo:) 15:36, 12 lip 2016


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Liliowo i kolorowo:) 15:34, 12 lip 2016


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
To tu- to tam- łopatkę mam ! 15:33, 12 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Bardzo rozrosły się rośliny w pojemnikach na tarasie. Okołotarasowo też robi się coraz fajniej.





Mam sporo pospolitych jeżówek. Występują w ogrodzie w różnych konfiguracjach.



Dereń jadalny i trzmielina europejska szykują się do jesieni.



Mały ogród Kasi 15:29, 12 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Do góry
kasia_w napisał(a)
Spacer prowadzi do ogrodu angielskiego. Mijamy południowoeuropejski w charakterze pawilon












Jakie piękne agapanty <3 nie ma białych porwałabyś mi
Jurajski Ogród 15:27, 12 lip 2016


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Do góry
Agus całuski zostawiam
Uwielbiam Twój ogród, dojrzały,pełen harmonii
Ed
Zostawiam zdjęcie kotecka, do adopcji są 3 sztuki... Znalezione przy drodze, z dowozem jak coś. Buzi
Jurajski Ogród 15:27, 12 lip 2016


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Do góry
Agus całuski zostawiam
Uwielbiam Twój ogród, dojrzały, przemyślany, harmonijny http://www.io.Gliwice.pl/instytut/aktualnosci
Zostawiam zdjęcie kotecka, do adopcji są 3 sztuki... Znalezione przy drodze, z dowozem jak coś. Buzi
To tu- to tam- łopatkę mam ! 15:21, 12 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Glediczja Sunburst mi się nadłamała w miejscu szczepienia Muszę chyba poszukać innego drzewka w to miejsce. To centrum ogrodu i zależy mi, żeby to, co tam rośnie było pewniakiem.

Dzisiaj wypatrzyłam na liatrze bardzo dziwnego owada. Wygląda tak, jakby dźwigał na grzbiecie jaja. Na kolejnej fotce przegorzan na tle berberysu Erecta.








Sąsiad skończył robić ogrodzenie z podwyższonym murkiem. Na robionej w maju rabacie zaczynają kwitnąć hortensje.

Ogródek pachnący różami i lawendą...w budowie 14:59, 12 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies