Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Z południa Polski - ogród Marzeny 11:36, 08 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Do góry
Hortensja, rozchodniki, lawenda...

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba 11:35, 08 lip 2016

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 309
Do góry
Proszę o pomoc co dzieje się z moim miłorzębem?? Posiadam go od roku, wcześniej nic mu nie dolegało


Z południa Polski - ogród Marzeny 11:31, 08 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Do góry
Miskantowo-turzycowa z przezimowaną stipą

Mały ogród Kasi 11:26, 08 lip 2016


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7892
Do góry
kasia_w napisał(a)
moje roślinki- the best of last week

Na różowej
czosnki główkowate w połączeniu z mikołajkiem








Kasiu byłam pare u Ciebie prawdopodobnie nie zostawiając śladu. Zacytowałam Mikołajka z czochem i krwawnikiem,jeżówkami dla mnie jest genialne a tak w ogóle świetne połączenia ...i moje ulubione kolory i rośliny moje klimaty
Z południa Polski - ogród Marzeny 11:26, 08 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Do góry
Jeżówka i hosta
Z południa Polski - ogród Marzeny 11:22, 08 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Do góry
Juka kwitnie
Z południa Polski - ogród Marzeny 11:16, 08 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Do góry
Tawuły po cięciu sobotnim:
Ogród tworzony z pasją 11:15, 08 lip 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Do góry
Karol99 napisał(a)





No właśnie... Ten u ciebie widziałam - bardzo bardzo bardzo mi się podoba
Przypala go słoneczko?
Jest w wyszukiwarce kilka klonów pospolitych o bardzo ciemnych liściach. Fajne są
Z południa Polski - ogród Marzeny 11:15, 08 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Do góry
Marta, to moje gracki:
Malutki pod lasem 11:12, 08 lip 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Do góry
Odnośnie mózgi... śliczna jest, już w połowie lutego pojawiają się pierwsze kiełki.. mi się bardzo podoba.
Wstawie fotkę, nie chce Ci zaśmiecać wątku, potem usunę.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 11:06, 08 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


To tarasik (...) posiłkujemy się woalami



Rozleniwiają mnie takie widoki. Bardzo przytulny tarasik. I poziomki w ogrodzie na wyciągnięcie dłoni. Truskawek jeszcze nie opieliłam a już trzeba.
Pięny wykład o the Fairy i jej pokrewnych (kiedyś tez miałam te róże, są wdzięczne).

Ogród tworzony z pasją 11:01, 08 lip 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Do góry
miskka napisał(a)
Przejeżdżam często obok KFC w moim mieście. Rosną przy nim takie chyba szczepione bo prawie kuleczki na pniu, drzewa o prawie czarnych liściach. Chyba klony. Bardzo mi się spodobały.
Nie jadam w takich miejscach, wiec z bliska nie sprawdzę czy na pewno klon. Liście na powcinane, wiec najbardziej pod klon podchodzi. Może Crimson King?


To najprawdopodobniej klon, ewentualnie sliwa wiśniowa. Nie ma chyba innych drzew o tym zabarwieniu. Oczywiście buka pomijam bo to juz inny pokrój.

U mnie przy kościele rosna kule z bordowych klonów, zresztą sam w ogrodzie takie tworzę. Jak zrobię fotki to sobie obejrzysz.

Edit: Akurat mam w galerii to wstawie
Tak wygląda:

Już zarys widać, troszkę mu jeszcze brakuje.
Malutki pod lasem 10:54, 08 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Do góry
Tak rośnie jak ma wodę

a taj jak ma towarzystwo brzozy i saharę

Dwa oblicza tej samej rośliny
Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku. 10:41, 08 lip 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Do góry
Makusia napisał(a)
[b]


Półka zaczyna wyglądać będzie bosko
Malutki pod lasem 10:32, 08 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Do góry
Mozga trzcinowa lubi wilgoć ale nie jest taka wysoka jak miskanty, trzeba także ograniczać jej rozrost. Jej plusem jest to, że rusza wczesną wiosną

Z jej ekspansywnością radzę sobie tak, co roku mam materiał do donic

Ogród w cieniu brzozy 10:31, 08 lip 2016


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Do góry
Joku, te są z siewu, jednoroczne, bezproblemowe, dobrze rosły, nie przewidziałam jednak, że są dość wysokie, tak 60-100cm, dałam je do donic i na przód rabaty, za rok będę mądrzejsza.

Kasya, warto pobawić się z wysiewem, przy różach dobrze by im było, w tym roku nie mam takiego zestawu choć planowałam.

Gabrielo, rzeczywiście poprzestawiałaś zadania, z chwastami walczymy w maju, teraz to tylko leżenie, co najwyżej przyciąć tu i tam. Ale co zobaczyłaś to Twoje.
Z różą mnie zaskoczyłaś, myślałam, że lubisz bardziej okrągłe, w typie angielskich.

Gosia, no śliczne są, to, że późno to nic, mam wrażenie, że moje zaraz będą kończyć.
Akan tak ma, odrasta od korzenia, tak miałam gdy przemarzł, pojawił się dopiero w następnym roku.
Ja się zaczynam bać.

Ewo, siałam z mieszanki kolorów, mam białe, niebieskie, różowe, fioletowe, bordowe.
Z tych dwóch wybrałam bym Jacqueline, Heritage rosła wcześniej w pobliżu ale została zjedzona właśnie przez nornice kilka lat wcześniej, kwiaty miała urocze.
Dziękuję za tajemniczość, którą z kolei ja widzę u Ciebie w połączeniu z sielskością.
Kartuzek, może Ci się spodoba, roślina na suche murawy, wciśnięta w moje rabaty z tłem warzywno-owocowym.


Ogrodowy song 10:30, 08 lip 2016


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7892
Do góry

takie niedorobione cosik - trawa w jasnym limonkowym kolorze a kulki berberysowe

teraz przeczytałam to co u góry i na pewno nie pomogłam,
ale jestem za ograniczeniem gatunków
Kwiaty polne 10:23, 08 lip 2016


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
Mirka napisał(a)
Taka roslinka u mnie sie wysiała może ktoś wie co to za jedna


Mirko, popatrz tu: https://www.ogrodowisko.pl/watek/345-kwiaty-polne?page=9

To na pewno ta sama roślina, czyli Kocanki piaskowe (Helichrysum arenarium)
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 10:22, 08 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Toszeczko :* to moze mi takie cos zdradzisz- co to za moze byc? Nie przypominam sobie, zebym to sadziła...

Malutki pod lasem 10:15, 08 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
AnnaCh napisał(a)
A no i druga rzecz
Mam pod oknem w kuchni takie coś w chodniku, o wymiarach 150 cm na 40 cm. Małe...
Rosło tam wszystko, jakieś cebulowe, niezapominajki, orliki, dużo chwastów. Chcę coś z tym zrobić, tylko co?

Tu kompletnie nie mam pomysłu. Grzeje tam ciągle, to wystawa południowa. Jedyne co wiem co tam będzie jako ściółkowanie, to kamyki, bo jak jest ulewa, to woda z rynien zalewa tą "dziurę" i kora by wypłynęła. No i do tego, że praży, to jeszcze czasem zalewa. Kompletna pustka.


Tatarak by się nadał, kocha mokro. Irysy też lubią mokro i słonecznie.

https://sadzawka.pl/irysy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies