Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę 14:00, 07 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
A ja mam: teucrium hircanicum. Wstawię, żeby kwiatkolubiący mieli pożytek.
To zeszłoroczna aranżacja, w tym jest inaczej.




Chatka Baby Jagi 13:59, 07 lip 2016


Dołączył: 28 sty 2014
Posty: 646
Do góry
A dziś wam coś pokażę co powstaje w naszym ogrodzie.. Ścieżka nie skończona, odwodnienie, wiata na auta i altana nawet nie zaczęte, ale dzieciom domek zrobić trzeba... hi hi...









OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 13:59, 07 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Tarsowo, donicowo....



No i na koniec mojausmiechnięta "modelka" która towarzyszyła mi wczoraj jak zwykle w ogrodzie....
OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 13:56, 07 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Moje "uprawy"...pomidorki koktajlowe i ogródek ziołowy

Co i jak? Nowicjuszka 13:56, 07 lip 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Aż poszłam obmacać raz jeszcze i palec w ziemię wsadzić. Rany jak wieje. Mokro na całą długość palca więc min 8 cm, więcej nie kopałam - a nie tylko po wierzchu. Ziemia bez oznak drążenia choć nie bardzo mocno zbita. I znalazłam nowe listki na końcach. Czyli żyje. Starsze objedzone więc coś ją wcześniej objadło. Szkodników po wierzchu obecnie brak. Listki stare wybarwione słabo - pewnie brak składników, mogli jeszcze w sklepie zabiedzić lub u mnie ziemia nie podpasowała. Ale nowe piękne błyszczące bordowe.

Mira ja mam tendencję do zapominania o podlewaniu + brak czasu - wiem o tym doskonale i znam z autopsji ;( a że szybki bill jestem to często kupię i stoi tak przez miesiąc - patrz umbra, jeszcze jedna nie wsadzona. Ja jabłonkę przed wsadzeniem przesuszyłam bo ona stała pomiędzy tujami i może za mało albo wcale wody nie dostała. Drzewa tak mają, że jak sucho to bronią się zrzucaniem najpierw listków - ograniczają parowanie wody. Wszystki nawet te drobne gałązki ma miękkie, żywe. Żeby nie było, że nowych ładnych listków nie ma:


Prawda też, że patyk ogólnie kupiłam bo za tą cenę wiele nie można się spodziewać więc i patyk na razie mam. buziaki i nie przejmujcie się tak. Jest tyle innych pięknych widoków.
Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę 13:55, 07 lip 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Do góry
roma2 napisał(a)
Przyłączam się do wszystkich pochwał. Rabaty cudne. Uwielbiam takie. Kolendrę muszę zanotować gdzieś, bo zapomnę. U siebie znalazłam coś, co ze zdjęć w necie zidentyfikowałam jako dziką marchew. Zrobiłam zdjęcia, poszukam i wstawię u siebie. Walczyć z tym, czy niekoniecznie. Bo ładna jest i na rabatach by mi sie podobała. Ale jesli to zwykły chwaścior do wytępienia, to będę rwać bezlitośnie.

Za pochwały dziękuję. Łechczą, nie powiem
OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 13:54, 07 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
I mój pozostały busz..........









Ogród Małej Mi - sezon 2016 13:51, 07 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
eee_taam napisał(a)


dzieki dobra Pszczółko
Viva ma wszystko co ładne i warte uwagi w swoim ogrodzie ale ostatnio mało jej na forum

a jak kolor sie spasuje to sobie ta ozanke fundnę


Ania, sorry, dla Justyny, żeby było obrazowo:
ożanka i liatria w zeszłym roku (2015). Ożanka w tym roku bardziej trzyma pion (nie dawałam jej żadnego kompostu).

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 13:49, 07 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Hortensja Diamond Pink na pniu wystapiła w sesji fotograficznej....
Z którejkolwiek strony bym nie robiła fotek to mi sie okoliczne bloki łapią w kadr....



Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę 13:49, 07 lip 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Do góry
Anda napisał(a)
Jej, jakie Ty masz fantastycznie skomponowane rabaty... Normalnie dzob rozdziawilam Cudownie
Szalwia muszkatolowa od Ciebie u mnie na takim samym stopniu rozwoju Chryzantemy przybraly na masie i ostatnio pokazywalam ich fotki.

Ewuś, byłam, widziałam.
U mnie patyczki padły, w upały nornica im pomogła, a przy upałach nie miały szans
Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę 13:47, 07 lip 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Do góry
Konieczki napisał(a)
Piękne, dorodne i to w jakich ilościach

No w ilości siła. Choć za chwilę ilość będzie problemem
Asia, ostróżka to była, ale to już chyba wiesz, bo kwitnie
OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 13:45, 07 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
I jeszcze róża o imieniu Tajga



Pozostałe róże oprócz Leosia ( ten kwitnie nieustająco od końca maja) zrobiły sobie przerwę
Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę 13:44, 07 lip 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Do góry
07_Rene napisał(a)


Nie masz się co bać, bo piękne i dorodne masz wszystko



Dzięki, Reniu

Okra rokuje w tym roku. Ale do sukcesu to jeszcze daleko. Jak będzie na talerzu to dopiero wtedy będzie sukces!
OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 13:43, 07 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Okrywowa róża Pink Fairy........



Mounsted Wood nieustajaco tłoczy....
Jeszcze młodziutka i troche wiotkie ma gałązki a po deszczach kwiaty sa mokre i cięzkie ale jest piekna ( nawet paznokcie mam pod kolor )


Pashmina (świaeżynka, u mnie od kwietnia zakwitła 1 kwiatem....a u innych szaleje...coś mnie nie lubi chyba...)


Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę 13:41, 07 lip 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Do góry
tulucy napisał(a)
aha, coś jeszcze chciałam i nie wiedziałam, co
moja hastata tak jakby sił nabiera, zaczyna odstawać od poziomu ziemi...
może coś z niej będzie.
poza tym uratowały się 3 sztuki krwiściągu

Może ruszy, jak się już ukorzeniła. U mnie ma nie więcej niż 40 cm.
Takie ładne lilie mi zakwitły. Pomarańczowe od Sebka. Pójdą na ognistą.

Tonący w bieli 13:41, 07 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Do góry
Aniu cieszę się że mogłam pomóc

koti to jałowiec płożący Golden Carpet. Nie potrafię teraz przywołać w pamięci jego zimowego looku ale chyba tylko trochę traci barwę.
U Kapiasów mają z niego boski dywan
Różaneczniki - choroby i szkodniki 13:38, 07 lip 2016

Dołączył: 07 lip 2016
Posty: 2
Do góry
Drodzy Przyjaciele rododendronów.

Dopiero zaczynam przygodę z tymi pięknymi roślinami. I już na samym początku mam problem. Zwracam się więc do Was z prośbą o pomoc w ewentualnym potwierdzeniu diagnozy i pytaniem - czy jestem w stanie coś jeszcze dla tych roślin zrobić.
Mam (choć może powinnam już raczej powiedzieć: miałam) w donicach na balkonie dwa rododendrony miniaturki. Zakupiłam je w tym roku.
Posadziłam w osobnych donicach, w ziemi przeznaczonej dla wrzośców i rododendronów. Podlewałam je gdy lekko podeschła ziemia. Podlewane były odstaną wodą, a raz w tygodniu nawozem do hortensji (bo mam akurat pod ręką i podlewam nim również hortensję właśnie) firmy Floreo.
Kwiaty cieszyły oko, a gdy przekwitły to zaczęły się dziać straszne rzeczy. Na liściach pojawiają się brązowe plamy, a młode liście jakby zasychały od czubków. Zaczęło się od nowych młodych liści, ale widzę, że i na starsze już przechodzi.

Pogrzebałam w sieci i pomyślałam, że jak nic to fytoftoroza zaatakowała mi te piękne rośliny. Chociaż liście się nie skręcają (jak to zazwyczaj opisywane jest w objawach).
Od razu wycięłam wszystkie podejrzane liście i niektóre pędy (gdy na pędzie brązowiejących liści było więcej).
Zaczęłam spryskiwać je środkiem Agrecol Ridomil Gold na przemian z Agrecol Topsin M 500.
Problem jednak w tym, że to paskudztwo nie chce zniknąć.
Rozważam teraz zakup kolejnego środka (tym razem do podlewania roślin), którego nazwa często pojawia się na forum, a mianowicie Previcur.
Pytanie - czy to ma to jeszcze jakiś sens?
Załączam zdjęcia (zbliżenia liści) tylko jednej rośliny, bo druga nie ma już żadnego liścia i właściwie to powoli zaczynam się już godzić ze stratą.

Błagam, powiedzcie mi czy to rzeczywiście fytoftoroza? A jeśli nie to co to może być i jak mogę z tym walczyć?

Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę 13:37, 07 lip 2016
Do góry
margaretka3 napisał(a)




to jest twoja ozanka ? to za duzo zieleniny ma ...za mało kwiatków ja chce kwiatki!


OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 13:37, 07 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Dużo gadania ostatnio a mało zdjęć, no to teraz wrzuce jakieś "odgrzewane kotlety ".........

Liliowce, liliowce....




Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę 13:37, 07 lip 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Do góry
tulucy napisał(a)
u mnie też aktywny, ale to i tak wiem, że zz jest, bo wczoraj musiałam sporo liści oberwać, dziś chyba drożdżami popryskam

Ja musze znowu przecinkę liści zrobić, gąszcz mam zbyt wielki w pomidorach. Na tak to jest, jak trzeba upychać. Kto to widział pod balkonem posadzić 60 krzaczków
Róża Patricia Kent bardzo mi się podoba. Długo trzyma kwiat.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies