Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Pszczelarnia 16:18, 06 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
I rzut oka na warzywnik, zupełnie niechcący wyrwałam sobie kwitnący krzak pomidorów koktajlowych, taki busz. Znowu jest za ciasno.


Ciasno ale jak obficie, aż sie wylewa i wcale nie widac tej scieżki przeż środek nad która tak mozolnie pracowałas Ewo
Pszczelarnia 16:15, 06 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Dopiero kwitnie silna róża pnąca 'Apple Blossom' - jest cudowna do towarzystwa dla starych drzew w pasieczysku. Zapach delikatny może jabłoniowy, pędy silne, kolor nienachalny. Tylko muszę zmienić jej podsadzenie z przywrotnika na ???? ..... - może niebieskie średnie hosty albo hosta 'Fire & Ice'?












Super zestaw, delikatnośc pudrowo - porcelanowego odcienia tej rózy z szosrtkościa ii szaroscia tej kory starego drzewa, swietny pomysł
Buszując w zbożu i kukurydzy:) 16:15, 06 lip 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Do góry
Anda napisał(a)


Cudowne są te Twoje wielkoludy Ciekawam, jaką rabatę tam wymyślisz


Sporo rzeczy mam w doniczkach. Nie wiem co ostatecznie tam trafi, ale prawdopodobnie 2 rodki Percy Wiseman, które odżyły po wykopaniu


Tawułki andersa, kopytnik, kalina eskimo, zawilce wiosenne i może jesienne różowe, bodziszki i pewnie jakieś hosty.

Rabata ma mieć na oko ponad 10 metrów długości i 2-3 metry szerokości (krawędź pofalowana), ale pewnie tylko połowę zrobię w tym roku. Jakoś nie umiem planować na papierze. Jak będę mieć miejscówę wymuskaną to będę suwać doniczkami
Miłkowo - sezon 2016-2022 16:13, 06 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Milka napisał(a)

U mnie polało solidnie, ciut z doskoku wyrwałam

mam pełno liliowców,kiedy się to uzbierało, nie wiem

do przesadzenia
rozplenice je zarosły

Lilie i liliowce na tle soczystej zieleni, piekny letni widok ...
Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016 16:10, 06 lip 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Elu, u mnie chleb był wczoraj, następny w piątek. muszę obejść się zapachem od wczoraj. a ogórki właśnie nastawiłam na małosolne. Pogoda podobna, brrr

Pigwowce nabierają masy

Buszując w zbożu i kukurydzy:) 16:08, 06 lip 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Do góry
kerii napisał(a)
Kurcze u ciebie już juki, litry i cynie kwitną moje jeszcze w pąkach.
He he ja też na naturalizm stawiam i co kiełkuje to rośnie potem mam misz masz i wszytko jedno na drugim rośnieCo nie zawsze fajnie wygląda. Ale jakoś tak nie mam serca wyrywać zwłaszcza na wiosnę z tego powodu zrobiło mi się wielkie wiesiołkowe pole ale co tam ładna żółta plama jak przekwitną to będę redukować


Ja w tym roku dałam sobie na wstrzymanie i siewki będę przesadzać dopiero jesienią. Teraz mam czas na głębokie przemyślenia

Czy to mogą być siewki frosted curls? Bo już część zdążyłam wyplewić, ale mnie tak naszło, żeby jeszcze zapytać mądrzejszych zanim wyrwę resztę....


i mam jeszcze takie - brązowa turzyca?


W cieniu - zacieniona 16:07, 06 lip 2016


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
hanka_andrus napisał(a)
O, Na bułeczki się załapałam! A i kurki na mój smak dobre! Gratuluję leśnych zbiorów!
Haniu...kurki w tym roku obrodziły.Bułeczki jeszcze gorące.
W cieniu - zacieniona 16:06, 06 lip 2016


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
bogumila napisał(a)
U nas już od wczoraj leje,w nocy była burza,teraz strasznie wieje.Włączyłam ogrzewanie,bo zimno i z nudów piekę bułeczki.
wyglądają baaaardzo apetycznie, właśnie zrobiłam sobie kawę, chociaż popatrzę
Ogród Małej Mi - sezon 2016 16:04, 06 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Mala_Mi napisał(a)







Masz nazwę tej lilii? Liliowce u Ciebie ładne!!!!!!!!!
Działka prawie w Borach Tucholskich 16:03, 06 lip 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Do góry
ZbigniewG napisał(a)
buk Rohan Weeping


Extra liście!
Jeszcze takiego nie widziałam
Ogród tworzony z pasją 16:03, 06 lip 2016


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4636
Do góry
Karol99 napisał(a)


Dzisiaj jeszcze umieściliśmy tam takie duże głazy między kosodrzewinami i fajnie się z nimi komponują.




Pięknie wyszło
Buszując w zbożu i kukurydzy:) 16:00, 06 lip 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Do góry
eee_taam napisał(a)
fajne foty ...lubie twoje zdjecia

ale widok w szerokim kadrze jest całkiem atrakcyjny...fajnie sobie to wykombinowałaś


Dzięki Pokazuje wszytko, nawet niedociągnięcia Taki rok się trafił.

Grunt, że różankę jest gdzie poszerzyć
Rabatę z anabelkami też... kiedyś będzie połączona z grujecznikiem (widać go za różanką) i będzie więcej anabelek








Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum 15:56, 06 lip 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
kopciuszek znow zlozyl jajka i mam conajmniej 3 ptaszki nad drzwiami dra sie jak glupie

W cieniu - zacieniona 15:55, 06 lip 2016


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
an_tre napisał(a)
Dzisiaj u nas przechodzą szarugi, a wiatr daje popis
U nas już od wczoraj leje,w nocy była burza,teraz strasznie wieje.Włączyłam ogrzewanie,bo zimno i z nudów piekę bułeczki.
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :* 15:54, 06 lip 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Do góry
Bardzo szybko rosnie chyba malkul tez go ma. Oby przetrwal zime w donicy.
Ogrodowy powrót do dzieciństwa. 15:53, 06 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Do góry
polinka napisał(a)


Witaj Aniu

Ogród i betony bardzo dziękują

Gipsówkę naprawdę bidulkę dorwałaś. U mnie troszkę inna gipsówka więc za dużo nie doradzę Moja jest bardzo zwarta i tworzy taką poduchę a u Ciebie widzę, ze ma długie gałązki. Nie jestem żadnym ekspertem od tej rośliny bo mam ją dopiero pierwszy raz i traktują ją jako sezonową czyli na jesień zasili kompostownik.
Radzę podpytać Małej Mi albo Irenki-dziewczyny mają większe doświadzcenie w bylinach.

Moja po miesiącu od posadzenia wygląda tak.





I najnowszy betonik





Polinko ja tam ekspertem nie jestem ale jak teraz widzę z bliska to Twoja gipsówka chyba jest karmnikiem ościstym
Mam ciemniejszy i jaśniejszy.
Przyjazny ogród 15:52, 06 lip 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Mariusz napisał(a)
Za tymi liliowcami powstaje nowe siedzisko, stół początkowo prostokątny zostanie zamieniony na okrągły, a zaznaczone krawężnikiem koło, wypełnione będzie brukiem, wysypane żwirkiem? - jeszcze nie wiem, wena twórcza zgasła z przesilenia . I już tam czeka lotos, obecnie wypełnia to pustkowie, a później trafi do oczka wodnego za stołem, też okrągłego i na natchnienie czekającego
Pozdrawiam


Mariuszu czy to ta rabata o którejś kiedyś pisałeś?

Na jaki żywopłot się zdecydowałeś? Oczka i strumyka jestem niezmiernie ciekawa. Cudowne, klimatyczne miejsce szykujesz. Zazdroszczę trochę starodrzewu, nadaje klimat ogrodowi.

Mariusz jak u was z cypryśnikami po zimie? Choć pewnie w Bolestraszycach tylko stare okazy? Pytam bo byłam w szkółce kupić nad staw i ku mojemu zaskoczeniu wszystkie było mizerne (choć to bardzo łagodne określenie) natomiast metasekwoje jakby nic z zimy sobie nie robiły (moje też ładnie przezimowały). I tak teraz mam dylemat czy szukać mimo wszystko czy postawić na metasekwoje.

Jeżeli dobrze kojarzę na na fotkach z Bolestraszyc widziałam domki dla kaczek, takie pływające. Wiesz może czy się sprawdzają?
Ogród z pergolą 15:50, 06 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
anna_t napisał(a)
faaaaaaaajnie tnx
przeglądam stare "działkowce" i wpadł mi taki artykuł w oko

zastanawiam się nad rabata srebrno-niebiesko-białą, popularna na pinie jest
https://pl.pinterest.com/pin/166422148709149458/

założeniem tej rabaty oprócz kolorów jest tez miejsce: sucho i słonecznie
myslę o takich roślinkach
Bylica luizjańska 'Silver Queen'
wydmuchrzyca i stipa
werbena
przegorzan
lawenda
perovskia
szałwia srebrzysta
miodunka

pasowaloby mi przenieść na nią też artemis bo mnie wkurza śmieciuch ale niewiem czy mi nie zaburzy koncepcji liśćmi..
dziewanna jedwabista tez jest super tylko te jej żólte kwiaty :/

To jeszcze santolina ( jak w Jurajskim Ogrodzie ) albo czysciec wełnisty jako wypełnienie najniższego pietra na takiej rabacie
Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016 15:48, 06 lip 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Basiu, chodzą i za mną placki ziemniaczane, ale co się oglądnę, to ich nie ma!
Po wczorajszym łasuchowaniu, dziś makaron kokardki z rukolą i pomidorem suszonym i serem parmezanem. Gotował wnusio lat 10 pomocnik kuchmistrza!
Mogę z nim zostać na dłużej, z głodu nie umrę. Ale na placki się zaczaję!

Do deszczu doszedł jeszcze wiatr, czyżby miał zamiar przegonić chmury? Oby!

Bałaganu ogrodowego Karoliny ciąg dalszy czyli o moim gumowym ogródku:) 15:43, 06 lip 2016


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
moje królestwo i chwasty, w tle ogarniany warzywnik na zapłociu

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies