Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Pszczelarnia 21:42, 05 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Rumiany albo złocienie




Maruna

Ogród z rzeźbą 21:42, 05 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Efekt mojej sobotniej całodziennej!!!! (bo w 30 stopniach gorąca) pracy:
1. Wywalone stare zdechnięte hakone
2. Wywiezione trzy lub cztery taczki piachu
3. Ziemia z worków (dużo) przekopana z miejscowym piachem
4. Posadzone nowe małe hakone aureola (stały bidoki dwa miesiące na balkonie, takie były mizeroty, że mi się ich sadzić nie chciało, ale jakoś zaczęły rosnąć)
5. Zdjęcia zrobione w niedzielę w aurze deszczowej.
6. Taczki i doniczek nie miałam siły uprzątnąć.



Pszczelarnia 21:39, 05 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
A teraz nieco lipcowych zakątków:

Przy trzcinnikach:



Mikołajki:


Lilie od Renaty, te lilie św. Józefa sadzi się płytko







Malutki pod lasem 21:39, 05 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Do góry

Aniu pięknie wyszło!Jak dla mnie bomba-zupełnie inny dom-taki bardziej elegancki.Super, że poszłaś w szarości!
Anna i Ogród 21:37, 05 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Do góry
Makao_J napisał(a)
Do tego zakupiłam 4 The Fairy na rabatę z wiśnią Amanogawą, lawendą Munstead i bukszpanami


To ta rabata. Lawenda już rośnie, czarne doniczki to będą bukszpany a brązowe to róże. Powinno tam być 6 róż ale dostałam 4 The Fair i myślę 2 dosadzić jakiegoś innego koloru tylko nie wiem jakiego


Piękne sadzonki!!NIe będziesz musiała długo czekać na efekt.I rabatka nowa widzę się robi
Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 21:37, 05 lip 2016


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
an_tre napisał(a)

Cleome od Bogusi zaczyna kwitnąć



...piękne...udało Ci się...
Obejrzałam fotkowe eldorado...liliowce bardzo dorodne i śliczne odmiany...u mnie w pąkach ale te tradycyjne sprzed lat.
Ogrodowe przygody 21:36, 05 lip 2016


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Do góry
frezja napisał(a)
Rabatka trzmielinowo - jeżówkowa miodzio

też lubię to miejsce
W cieniu - zacieniona 21:34, 05 lip 2016


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
monteverde napisał(a)
Pokusicielka kurkowa ale ja sobie też kupiłam kurki i miałam zupkę kurkową i do jajeczek też trochę zostawiłambuziole moje cleome jeszcze nie kwitnie jak u Ani
Cleome wysiewałam wczesnie i dlatego już kwitnie....a kurki m. zbiera codziennie...dzisiaj tyleeeeeeeeeeeee....
Pszczelarnia 21:32, 05 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Róża Artemida w większej ilości, jest jedną z później kwitnących u mnie (tak jak 'Bonica'):

Ogród wyrozumiały 21:32, 05 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Olili napisał(a)
Jeszcze parę dni temu moje rododendrony wygladały dobrze .
Dziś patrzę a na liściach mają plamy...ale takie bardziej czerwone niż brązowe i nie mam pojęcia co to może być???
Jedna z plam jest rzeczywiście brązowa reszta bardziej w czerwień idzie.
'

Ta plama jest brązowa (może z czasem też będzie wpadać w czerwień jak tamte)

Podpowiecie co robić?


Jesli pare dni temu wyglądały dobrze to wytłumaczenie może byc tylko jedno, były podlewane gdy jeszcze operowało słońce i to nie musiało byc podlewanie przez ludzi mógł to byc również deszcz. krople wody zadziałały jak soczewki i wypaliły częsc liscia. Nie zmienisz juz tego ale i bardzo roslinie nie zaszkodzi,liscie opadna jak się zestarzeja.
Miłkowo - sezon 2016-2022 21:31, 05 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Do góry
Milka napisał(a)
jest ziemia
jest robota
kilka ton do przewiezienia

2 etap wykańczania komody
zostanie jeszcze 3 i dzieło skończone
dzieło córci
ciekawe, jakie uchwyty wymyśli, motyw kwiatowy podoba mi się


Irenka Ty z ziemią- a ja z gabionem-nie ma co,poćwiczymy bicepsy.
Komoda piękna-moja teściowa też lubi odnawiać stare meble i robić te wszystkie decoupage.
W cieniu - zacieniona 21:31, 05 lip 2016


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Anabell napisał(a)
Dołączam do zachwytów, Zacieniona tonie w kwiatach.
Alejka ciekawie wygląda po ulewie, nawiązuje do ( Jak strumyk płynie z wola....) i dalej by się pośpiewało
Alejki wyglądają podobnie teraz często...sporo deszczu i to obfitego...
Chaos oswajany 21:30, 05 lip 2016


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Do góry
I jeszcze zbliżenie na bohaterki rabaty:

Blaski i cienie nowego życia 21:29, 05 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Do góry
Urszulla napisał(a)



Tak to wyszło a po deszczu Jan Paweł II wygląda nieźle




Obok róż masz chyba rozchodniki, tak?Jaka to odmiana?
Ogród wyrozumiały 21:29, 05 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Olili napisał(a)
I róża którą przysłali mi zamiast Bonici ...nie musiałam jej odsyłać ,więc dałam jej miejscówkę .Karteczka jaka przy niej widniała to Burgundy


Są róze ktore nazyawają sie burgundy, u Ciepłuchy były , nawet dziewczyny chciały kupic ale kupiłysmy Hannę , bardzo zreszta podobna do Twojej burgundy.
W cieniu - zacieniona 21:29, 05 lip 2016


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
an_tre napisał(a)
Zapraszam do mnie, cleome zaczyna kwitnąc
u nas wczoraj padało ale coś malutko
Moja też już kwitnie...kilka uschło ,łodyżki podgryzły ślimaki...są wszędzie...

Chaos oswajany 21:28, 05 lip 2016


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Do góry
Będą zdjęcia, ale najpierw będzie scenka rodzajowa
Szaleję na rabacie, ustawiam, przestawiam, kopię, generalnie robota wre, a ja przypominam pandę (jakoś nie umiem się nie upaprać, jak coś sadzę). Za mną jakieś 80% pracy. Do płotu podchodzi sąsiad, właściciel przeuroczego blaszaka przy płocie i równie uroczego klepiska dookoła.
- Eeee, nie sadź tu nic. Mówię Ci, kasztanowiec wszystko wyprze, nie sadź, to bez sensu.
- Mimo wszystko spróbuję.
- Mówię, nie sadź, nie masz szans.
- Możliwe, ale spróbuję.
- Skoro tak sobie chcesz, to sobie tak rób. <foch>
Kurtyna.

Dokończyłam dzieła i wygląda ono teraz tak:




Nie mogę się doczekać, jak się wszystko rozrośnie
Ogrodowe przygody 21:28, 05 lip 2016


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Do góry
elka_ napisał(a)


Ależ olbrzymie Annabell, a lilia jak cukiereczek słodziutka

Przyznaję są duże, były kupowane jako małe sadzonki a pięknie się rozrosły
mam 2 szt w różnych miejscach na różnych rabatach


Chwasty w ogrodzie - odchwaszczanie 21:27, 05 lip 2016

Dołączył: 23 kwi 2016
Posty: 11
Do góry
Witam. Chciałbym się poradzić czym najlepiej zwalczyć chwasty pomiędzy tujami (foto). Pod kamieniem jest agrotkanina 70g? Czy na dwulistne można pryskac.

Pszczelarnia 21:27, 05 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Dopiero kwitnie silna róża pnąca 'Apple Blossom' - jest cudowna do towarzystwa dla starych drzew w pasieczysku. Zapach delikatny może jabłoniowy, pędy silne, kolor nienachalny. Tylko muszę zmienić jej podsadzenie z przywrotnika na ???? ..... - może niebieskie średnie hosty albo hosta 'Fire & Ice'?











Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies