Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Chwasty w ogrodzie - odchwaszczanie

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w ogrodzie - odchwaszczanie

jakub111 21:27, 05 lip 2016

Dołączył: 23 kwi 2016
Posty: 11
Witam. Chciałbym się poradzić czym najlepiej zwalczyć chwasty pomiędzy tujami (foto). Pod kamieniem jest agrotkanina 70g? Czy na dwulistne można pryskac.

Gardenarium 22:05, 09 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oto dowód że taka szmata nic nie daje, chwasty w najlepsze rosną, a roślinom tylko jest gorzej
Tuja też jest dwuliścienna, więc możesz spalić tuje także jeśli oprysk poleci na tuje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sonny 07:18, 09 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 180
Aga napisał(a)
Witam ma takie chwasty i nie moge sie ich pozbyc? Co roku je wyrywam i co roku wschodza nowe.


Mam ten sam chwast. Czy ktoś wie co to jest?
____________________
Aneta Zapanować nad chaosem
marcine 19:15, 11 sie 2016

Dołączył: 09 sie 2016
Posty: 2
Dzień dobry, nabyliśmy z żoną działkę lecz rośnie na niej mnóstwo skrzypu.
Moje pytanie brzmi, jak z tym skutecznie walczyć ale nie zatruć całej gleby na najbliższe 5-10 lat?

Słyszałem już wiele rad takich jak:

- wypalić,
- wyrwać
- wykopywać z korzeniami bo mają bardzo długie i odrastają
- tylko i wyłącznie chemia
- zbadać odczyn gleby i prawdopodobnie nawieźć wapna ponieważ podobno skrzyp nie lubi wapiennego podłoża, ale co wy na to? Podzielcie się swoją wiedzą i doświadczeniem, liczę na was


polecono mi środki STARANE ROUNDUP... choć czytałem że używając tego drugiego mogę zapomnieć o posadzeniu czegokolwiek przez najbliższe kilka lat...
Gardenarium 07:33, 12 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Być wytrwałym i systematycznym, wyrywać wszystko jak najbardziej dokładnie, podważać aby korzenie też wyszły. Gdy nie będzie części zielonej w końcu skrzyp przegra.

Wyrywać.
Plus ewentualnie spróbować ekologicznego herbicydu - octu spożywczego, który jesz w grzybkach marynowanych i ogórkach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
acca5 19:18, 11 wrz 2016


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 56
Dzien dobry, ja z prosbą co zrobić w przypadku pięciornika rozłogowego- ocet?
Folia budowlana przez lat 2 , może Pani Danusiu ma Pani jakiś pomysł , podłamałam się

zakladałam trawnik własnymi rękami, przez lat 5 nie było tego ,była ładna trawa, pomieszało sie z koniczyną- koniczynę przeżyję ale tego nie bo trawy nie widac kompletnie.
Kolejność moich robót-glebogryzarka -na zimę, wybralam co moglam, wiosna -spryskanie randapem, wybranie co widać, glebogryzarka, grabienie - i zakladnaie -sianie trawnika , było dobrze ale jest jak teraz, ma może z 30 m2 ale dobija mnie ten widok.wywiozłam kilkadzisieąt taczek chwastów, kamieni itp
Co by Pani zrobiła?
Gardenarium 08:26, 12 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pięciornik rozłogowy to chwast wybitnie uciążliwy, bo ma rozłogi, pocięcie glebogryzarką spowoduje, że rozłogi nie zginą, a zostaną zwielokrotnione.

Jedynie oprzysk może pomóc. I tu chyba nie ma co ratować całego trawnika, a opryskać całość.

Najmniej szkodliwe dla środowiska jest użycie octu lub mocznika w dużym stężeniu.
Roztwór polecany przez Waldka to 5 kg na 100 l - Toszka dodała że nie zimnej a ciepłej wody.

waldek727 napisał(a)

-Opryskaj część działki którą chcesz zagospodarować w przyszłym roku 5% roztworem mocznika (5kg/100l).
-Zadołuj wszystkie porastające glebę chwasty kultywatorem strumieniowym.
-Wysiej w lipcu poplon (facelia, gorczyca), skoś przed kwitnieniem i rozrzuć równomiernie po całości obornik bydlęcy w ilości 300kg/100m2.
-Okryj nawóz ziemią używając wideł amerykańskich.



Pomysł jest taki: na części trawnika oznaczonej sznurkami opryskaj Starane, na innej Chwastox + zrób eksperyment, jeśli nie spali chwastów - zrób jak powyżej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
OlaTola 15:03, 01 paź 2016

Dołączył: 01 paź 2016
Posty: 1
Witam. Podgarczynik u mnie ma się świetnie wśród krzewów jeżyny, wiele lat temu tam posadzonej. Raczej nie biore pod uwagę wykopania jeżyn, zostaje gazeta. Kiedy to najlepiej zrobić? teraz, na jesień, czy na wiosnę? mam tam tylko korę, ale widocznie za małą warstwę, bo chwast rozplenił się na maxa, mimo jego wyrywania tego lata.
Gardenarium 23:25, 04 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W każdej chwili, aby szybciej. Na to skoszona trawa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zecik 11:51, 09 paź 2016

Dołączył: 09 sie 2016
Posty: 60
Co to może być za chwast?



Mam tego pełno wśród trawy. Jak to zwalczyć?

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies