Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Mus owocowy w miejskiej dżungli 20:21, 02 lip 2016


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Do góry
Wiśnie dojrzewają - mus owocowy będzie .






Ogródek Ewy 20:17, 02 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10548
Do góry
Dziś rano na dzień dobry


Ciekawe czy ta jutro też pęknie.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:52, 02 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
I na koniec takie tam








Ogród Cioci cz. 3 19:49, 02 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20280
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)


Gosiu, ależ pięknie i elegancko po remoncie Jak z katalogu Starannie dobrane dodatki Cała Ty

A w ogrodzie - bonica z lawendą rewelacja
Zdjęcie cytuję, bo normanlie nie wierzę - pod śliwami nasz takie wypasione hortensje? Co Ty zrobiłaś, że są takie gęste?
Nowoczesny ogród z lasem.. oby się udało.. 19:40, 02 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
Do góry
Witajcie
ogrodowisko podglądam już jakiś czas.

Uwielbiam ogrody Gosi-Malkul, Sylwii czy Madżenki ale ich ciężko nie lubić
Kombinuję, zbieram inspiracje, spisuje gatunki roślin i tak średnio co tydzień zmieniam koncepcję
Z jednej strony podobają mi się ogrody minimalistyczne i uporządkowane a z drugiej boję się, że nie będę potrafiła się ograniczyć do kilku wybranych gatunków i w pewnym momencie przegram tą walkę. Ale dostrzegłam ten problem w kilku miejscach gdzie ogrody minimalistyczne powstawały i jakoś Panie dzielnie ogarniały swoje zapędy, więc liczę, że i ja dam radę

Działka nie jest mała (1300m2) ale ogrodu jako-takiego w niej niewiele
Sporo zajmuje garaż a raczej część na której jest budowany a jeszcze więcej las z sosnami. Mamy przy tym sporo skarp, murków oporowych i temu podobnych ale o tym później bo póki co mam konkretny i to jeden z niewielu płaskich kawałków na działce do zagospodarowania.

Ogródek ogarniam własnymi rękoma (nie licząc formowania terenu, który jest nieskrywanym talentem M ). Budżet też nie jest no-limit bo budujemy garaż i tam idą całe finanse. M twierdzi, że on by wszędzie trawę zasiał i wtedy moje planowane wydatki na rośliny momentalnie robią się astronomiczne

Pomóżcie błagam

Póki co ogarnęłam sobie jedną małą rabatkę na której mam bukszpany, beatelsy, pony tails i okresowo białe byliny. Teraz akurat szaleją zawilce.




pozdrawiam
Gosia
To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:40, 02 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Pysznogłówki mają w tym roku 30 cm Nie wiem, czy to efekt suszy, czy ubiegłorocznego dzielenia. Stipa z własnego siewu poutykana jest tu i tam.



Zakwitł kolejny liliowiec, w pełnię rozkwitu wchodzą tawułki Arendsa





Czujemy się zapoziomkowani

Ogród pełen złudzeń i niespodzianek 19:38, 02 lip 2016


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Dziekuje Wam za inspiracje i pomysły , przez kilka dni wyłączyłam myslenie ogrodzie

Co nie znaczy że nie obfotografowałam Kwiotków
Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum 19:31, 02 lip 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
u nas dzis bylomiedzy 20 a 24
w trakcie rannych zawodow zachmurzone i kropilo tak leciutko. Po mistrzostwach w landshut padalo ale nie bardzo ulewnie. Troche slonka tez czasami bylo.
Moje zakupy

ten zolty kwiatek to nachylek, po naszemu nazywa sie Mädchenaugen czyli oczy dziewczynki Kosmosy juz posadzilam kolo pysznoglowki rozowej a nychylek w rogu w nowej rabacie przy wjezdzie

No i mistrzowie


nastepne zawody za tydzien
To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:31, 02 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Dzisiaj udało się przyciąć tawuły japońskie i ściąć szałwie omszone. Sesja zdjęciowa była wcześniej, więc zdjęcia już nieaktualne.

Podokienna frontowa z lewej strony wciąż wygląda z lekka jesiennie. To pewnie przez dominujący kolor żurawek. nawet wielkokwiatowa róża od pacholęcia wpasowała się kolorem.


Powoli po ścięciu regeneruje się czyściec.



Rabata zachodnia bez impresjonistycznych efektów



Zakwitły róże okrywowe na przystudziennej oraz roślinka, która samodzielnie wysiewałam. Kwitnie na biało. Zapomniałam, co to było.

Funkie - Hosta 19:21, 02 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry



Empress Wu






Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 19:17, 02 lip 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
Mirella wysiałam ale nie wzeszła. Z samosiejek wyrosły dwie sztuki. Szkoda w przyszłym sezonie będzie lepiej

Skalniak na dzień dzisiejszy wygląda tak

Działka prawie w Borach Tucholskich 19:17, 02 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Catalpa speciosa 'Pulverulenta'




Katalpa - Catalpa 19:15, 02 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Catalpa speciosa 'Pulverulenta'



Kłopoty - problemy z trawnikiem 18:49, 02 lip 2016

Dołączył: 01 lip 2016
Posty: 4
Do góry
W cieniu - zacieniona 18:47, 02 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
bogumila napisał(a)
Motylek w kuchennym oknie na Zacienionej...i na antresoli.Podczas deszczu nie ma czasu na nudę...


no i rekodziela podziwiam bardzo misterne
ja nie mam tyle cierpliwosci
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 18:42, 02 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Mala_Mi napisał(a)


Znasz nazwę??

Tomelize
Mala_Mi napisał(a)




To moja niech rośnie.. byle mrozoodporna była... pójdzie zamiast innych krzaków..

Rapsody rośnie i nie przemarza, ale nie licz na ponownie kwitnienie, powtarza, ale nie bajkowo, wtedy kiedy już nie masz kwiatów
Mala_Mi napisał(a)


Celebruj.. ogród da radę.. jak nie, to przyjedziemy i pomożemy

Ogród zawsze da radę, może się uporamy
Mala_Mi napisał(a)


Celebruj.. ogród da radę.. jak nie, to przyjedziemy i pomożemy

Nie da się do końca, na celebrację brakuje czasu, jak zawsze w każdym ogrodzie
Mala_Mi napisał(a)


Aleja cudowna.. moja ulubiona

Mszycę świerkową zwalczamy w marcu/kwietniu. potem już nie ma sensu.
z tą mszycą mam problem, rudbekie na szczęście są na nią odporne



Działeczka, moje małe miejsce na ziemi 18:29, 02 lip 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
No i znowu ulewa! Przeniosłaś się do domu? Czy jeszcze czekasz na poprawę pogody?
W razie czego, ślad zostawiam, że mam cię na podglądzie! Niezły obiektyw, co?



Ranczo Edy 18:24, 02 lip 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
dubelek z kwiatkiem

Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016 18:22, 02 lip 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Renatko, specjalistka za duże słowo, ale kilka roślin znam z doświadczeń różnych. Nie raz trafiam bezbłędnie, a nie raz pudło! Jak w życiu!

U mnie od południa podlewa ogródek. Dobrze, że wczoraj nie lałam z wężą, to nie to samo! Ale temperatura z 35 spadła do 19-tu.

I tak zostanie i na jutro! I dobrze!

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku 17:59, 02 lip 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Do góry
07_Rene napisał(a)


Cierpliwie czekam


Ostatnio zakręcone dni miałam, więcej mnie nie było niż byłam.
Nawet żadnych zdjęć nie porobiłam ale to co miałam to pstryknęłam
Przedstawiam giardinę, sztuk dwie



Nie wiem czy dobrego wyboru dokonałam, znając siebie pewnie będę żałować
Ale czytałam wiele dobrego o tej odmianie i kwiaty jej są piękne. Co prawda różowe ale być może ładnie będzie się prezentować na jasnej ścianie ??
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies