Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 10:04, 18 kwi 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Do góry
szi napisał(a)


i widok od strony furtki


Obie są szerokości 110 cm
Ta pod ogrodzeniem ma 11 metrów długości i na nią mam pomysł ma 100%
Będą tam hortensje limelight posadzone gęsto co 70 cm przed nimi Hakonechloa macra "Aureola"
I tu pytanie czy wystarczy po jednej między każdą limkę?

I teraz ta rabatka wzdłuż wejścia od furtki do domu.
Lubie proste linie i wolałabym małą różnorodność w dużych ilościach.

Długość 9 metrów szerokość 1,10
Chciałabym tam albo thuje Golden Tuffet albo thuje 'Danica' a najlepiej i jedne i drugie tylko jak je umieścić. Do tego hoduje 40szt stipy i dalej już pomysłu brak. Nie musi być kwitnące, najwyżej przesadzę tam krokusy, które nie radzą sobie w tylnej donicy bo tam za bardzo wjeje.

Przed wejściem jest jeszcze taka rabatka, którą kiedyś podrasowała mi Danusia ale teraz wiem, że za dużo na niej się dzieje.
Docelowo planuje zostawić trzmieliny na pniu a pod nogi chciałabym po całości coś zimozielonego. Co byście poleciły?

a może trzmieliny zastąpić jakimiś thujami na pniu, żeby pasowały do tych, które będą obok?
Pomocy!!!



Pod hortensjami posadź cały rząd hakonechloa, bo jak posadzisz po jednej między hortensjami, to nie będzie efektu.
Wzdłuż wejścia możesz posadzić np w tylnym rzędzie tuję Danica, a z przodu w kolejnym rzędzie Golden Tuffet (tak żeby każdy Golden Tuffet wypadał między dwiema Danicami itd), a pomiędzy tujami może tą stipę?
Mój mały ogródeczek :) 09:57, 18 kwi 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6022
Do góry
W deszczowy dzień troszkę wczorajszych kolorów
Ukojenie 09:55, 18 kwi 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Zawitko zobacz te ostre luki:



W Kruklandii 09:54, 18 kwi 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
Nie mam czym się chwalić...więc kilka fotek ogólnych





Gliniasto, skarpiasto i wietrznie. 09:50, 18 kwi 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 562
Do góry
Ładnie u ciebie i dużo pracy przed tobą. Jednak widzę, że nie siedzisz bezczynnie. Musisz narysować sobie plan działki i posadzonych roślin, łatwiej wtedy będzie planować kolejne nasadzenia. Przed domem masz dużo miejsca, jaka to strona? Ja zrobiłabym tam lasek brzozowy ale ze szlachetnej odmiany.
Katarzyna13 napisał(a)

Tak wygląda pseudo przedogrodek
[img size=640x360]


Jestem w polu 09:48, 18 kwi 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Do góry
AGDULA napisał(a)


Super huśtawka a na czym ona wisi?



Wisi na stelażu, który zrobił mój mąż. Zdjęcie może nie najpiękniejsze, ale chyba jedyne jakie mam z całą huśtawką.

Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-) 09:46, 18 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Do góry
Kaśka wow! Super!


kasja83 napisał(a)
A to fotki z dzisiaj:
Po lewej przygotowana rabatu pod hortki.



Bez powiadomień wszyscy mi się gdzieś tracą
W Kruklandii 09:46, 18 kwi 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
Czekam na hiacynty, czekam na tulipany... nawet miodunki jeszcze nie kwitną.
Szałwie stoją w miejscu, żurawki też...i carexy.
Lipna ta wiosna u mnie



Moje ukochane miejsce na ziemi 09:45, 18 kwi 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Do góry
agata19762 napisał(a)
pelargonie




Jak to mozliwe ze Ty pędzisz jak szalona ......
Moje ukochane miejsce na ziemi 09:45, 18 kwi 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Do góry
agata19762 napisał(a)



Ania wieczorem muli faktycznie nie mam nerwów do tego. Dlatego często rezygnuję z forum, nadrabiam w ciągu dnia w biegu.

Migdałek pokazuje swoje piękno.









Twoj migdałek jest szybki i cudny

Pamietam jak go zachwalałam jak sie decydowałam na kwitnace drzewka ()
Ogrodowy song 09:44, 18 kwi 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Do góry
Coś nie leży mi ta lewa strona..




Jestem w polu 09:42, 18 kwi 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Do góry
Anda napisał(a)
Marti, ślicznie masz. Taka piękna wiosna Jestem ciekawa Twoich tulipankow, pączki maja takie okrąglutkie


Mają pączki okrąglutkie, bo to są tulipany, które mają pełny, piwoniowy kwiat.
W zeszłym roku wyglądały tak



W tym roku jeszcze czekam na ich rozkwit
Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016 09:42, 18 kwi 2016


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
hanka_andrus napisał(a)
Właśnie Violetko, by się nie zaorać! Wszystko z umiarem!

Dziś dzień dobroci dla ogoniastego. Wyszliśmy na spacer po okolicy. Oczywiście z aparatem. Wiosna się budzi nawet w lesie! Takie mam wąwozy do oglądania.






Ale cudnie uwielbiam ten jar czy wąwóz lej jak zwał tak zwał warto zrobić zestawienie pór roku prześlicznie i kwiecie też widziałam zapach do mnie doleciał to miałaś z przyjacielem miłe widoczki i powietrze świeże słoneczne jak najwięcej takich dni super miłego dziś Hanusia lecę do ogrodu łapać pogodę żeby została Buuuziam serdecznie
Czasem słońce czasem deszcz 09:39, 18 kwi 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
Kuba napisał(a)


Sebciu- Ewy pomyliłeś



FFFcale nie!
Kuba napisał(a)

mam wrażenie że sadziłam tu jasnoróżowe tulipany

Ranczo Edy 09:38, 18 kwi 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Do góry
eda napisał(a)




ten blady róż jest piękny wiesz jak się nazywają?? muszę się w takie obkupić
W Kruklandii 09:37, 18 kwi 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
Z kwitnących mam tylko to:




I koniec


Czasem słońce czasem deszcz 09:35, 18 kwi 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Do góry
tu w oczekiwaniu na czarny kolor


a tu chyba różowy



przy okazji widać rozplenicę, mam wrażenie że więcej chwasta niż rozplenicy w niej, czuję że trzeba ją wywalić
Czasem słońce czasem deszcz 09:30, 18 kwi 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Do góry
na tle świerków zostały dosadzone derenie

W Kruklandii 09:29, 18 kwi 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
Kawałek ziemi do działania...czyli rabata podjazdowa

Świerki stoją tam tymczasowo.... póki nie kupię Smaragdów.

Czekam na tę wiśnię i czekam... ale chyba ciągle za zimno u mnie.


Klon i modrzew już coś pokazują

ciekawe czy klon po posadzeniu wyżej przestanie chorować...


Lawendowy zawrót głowy 09:28, 18 kwi 2016


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
lojalna_ napisał(a)
narcyzy Bridal Crown
tulipany od lewej Parrot Prince
po prawej NN
Exotic Emperor
na samym dole jescze zamkniete Purple Tower )



cuuudnie !!!
herbatka z miodkiem raz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies