Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Miejski ogród w wersji mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejski ogród w wersji mini

kaz742011 20:32, 07 kwi 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Basilikum napisał(a)
ja nie wszedzie wezem siegne no i mam wode w wezu z takiej studni, ktora zasila tez dom w wode i czasami nie nadaza woda naplywac do niej, glownie konewka wiec w ruch idzie


Ja na razie podlewam wodą z wodociągu, ale mam na działce nie używaną studnię i docelowo zamierzam z niej korzystać. Tylko muszę ją wyczyścić i zamontować jakąś pompę. W tamtym roku miałam tylko tuje to nie było tego podlewania za dużo ale teraz jak powstaje ogród to szkoda by było nie korzystać.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 15:45, 09 kwi 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Jako ostatnie na powstającej rabacie zagościły derenie. I choć chciałabym działać dalej to niestety w Rzeszowie nie mogę nigdzie znaleźć cisów w odmianie elegantissima i ładnych thuji Golden tuffet ( te znalazłam w 2 szkółkach ale urodą nie grzeszyły). Rozważam zakup tych roślin przez internet, ale mam pewne obawy, bo jednak nie ma to jak zobaczyć na żywo. Jeszcze zostaną do posadzenia trawy i żurawki, ale w mojej jak dotąd ulubionej szkółce będą dostępne dopiero za tydzień lub dwa.


Ale tak mi się spodobała praca w ogrodzie że zacznę tworzyć kolejną rabatę. Wpadłam chyba w nałóg i nie wytrzymam w nic nie robieniu przez 2 tygodnie.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 19:10, 11 kwi 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Dzisiaj odbyłam małą rundkę po okolicznych szkółkach w których dotąd nie byłam. Udało mi się kupić thuje golden tuffet, niestety cis elegantissima nie do zdobycia.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
bozaj 21:54, 11 kwi 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 116
Najgorsze jest to ganianie, gdyby tak w jednym miejscu szło wszystko kupić. Trzymam kciuki, małymi kroczkami do celu
kaz742011 22:03, 11 kwi 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
bozaj napisał(a)
Najgorsze jest to ganianie, gdyby tak w jednym miejscu szło wszystko kupić. Trzymam kciuki, małymi kroczkami do celu


No właśnie oganiać się trzeba żeby jakieś w miarę ładne okazy trafić . Ale co zrobić jak się nie da w jednym miejscu wszystkiego kupić.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 18:48, 12 kwi 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Thuje już w ziemi. Za nimi przygotowane są dołki na cisy. Może w końcu uda mi się je kupić bo dostałam info od jednej z forumowiczek że widziała je w szkółkach niedaleko Rzeszowa.

____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Pluszakowa 18:51, 12 kwi 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
kaz742011 napisał(a)
Thuje już w ziemi. Za nimi przygotowane są dołki na cisy. Może w końcu uda mi się je kupić bo dostałam info od jednej z forumowiczek że widziała je w szkółkach niedaleko Rzeszowa.



Ślicznie się prezentują. Możesz napisać jak były wysokie i jak gęsto sadzone. Nic tylko czekać na kolejne roślinki. Kibicuje mocno
____________________
Magda Mały ogród miejski!
kaz742011 19:03, 12 kwi 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Pluszakowa napisał(a)


Ślicznie się prezentują. Możesz napisać jak były wysokie i jak gęsto sadzone. Nic tylko czekać na kolejne roślinki. Kibicuje mocno


Madziu,
Thuje sądziłam w odległości od siebie 120 cm. Te które kupiłam wysokie są na ok. 20 cm, a średnicę mają ok. 30 cm.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Pluszakowa 20:34, 12 kwi 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
kaz742011 napisał(a)


Madziu,
Thuje sądziłam w odległości od siebie 120 cm. Te które kupiłam wysokie są na ok. 20 cm, a średnicę mają ok. 30 cm.


Dzięki najtrudniej mi zawsze oszacować proporcje na podstawie zdjęcia zdradzisz dane techniczne nasadzeń szmaragdow.

Ogród pięknieje z dnia na dzień. U mojej mamy są ogrodowe rewolucje i wszystko przez ogrodowisko i brak własnego ogródka.
____________________
Magda Mały ogród miejski!
kaz742011 21:08, 12 kwi 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Pluszakowa napisał(a)


Dzięki najtrudniej mi zawsze oszacować proporcje na podstawie zdjęcia zdradzisz dane techniczne nasadzeń szmaragdow.

Ogród pięknieje z dnia na dzień. U mojej mamy są ogrodowe rewolucje i wszystko przez ogrodowisko i brak własnego ogródka.


Dobrze że chociaż u mamy można poszaleć .
Co do szmaragdów moje sadzone co 60 cm. Chcę aby tworzyły zwarty żywopłot. Ale to jeszcze musi potrwać bo na razie mają niewiele ponad metr .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies