Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogrodowy spektakl trwa ... 23:06, 01 kwi 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
A teraz mam pytanie - co to może być

dostałam chyba nasionka - w torebce były jakby łuski i myslałam że nasionka gdzieś wyleciały ale rozrzuciłam te jakby jasne łuski i piernikiem wyrosły mi takie trawki z małymi bulwkami , piękne korzonki dziś przepikowałam
tylko nie wiem co to jest
chyba od Gabrysi dostałam ale pewna nie jestem - tak to jest jak się nie podpisze







Ogród prawie romantyczny 23:06, 01 kwi 2016


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9106
Do góry
Milka napisał(a)


Czekam na ich foto, jak już liście będą, na jakiej wysokości są szczepione kulki ambrowca?


Na razie w pąkach, więc chyba będą żyć szczepione na 2 metrach. Tak wyglądały dzisiaj, tzn. trzy z sześciu.



Ogrodowy spektakl trwa ... 23:02, 01 kwi 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
W przyszłym tygodniu ma być po 20 st ciepła ale się porobiło.
Zachęcona tą prognozą kupiłam dziś trochę do jedzenia zamiast kwiatków










cudne co? okaże się czy dobre

dziś w skrzyni pogrzebał mi bażant brrr zawsze gałęzie kładę a dziś właśnie odłożyłam

Ogród, mydło i powidło. 22:47, 01 kwi 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Do góry
Agania napisał(a)

Znam Twoja magnolię, miałam ją u siebie, ale drugiej zimy mi nie przetrwała, czekam na jej kwitnienie u Ciebie
Pytałaś u Małej Mi o tamaryszki:
Wiosenny
1. Tamarix tetrandra (Tamaryszek czteropręcikowy)..kwitnie w IV-V,
Letnie
2. Tamarix gallica (Tamaryszek francuski)...kwitnie w VI-VIII,
3. Tamarix ramosissima (Tamaryszek pięciopręcikowy)...kwitnie w VII-IX,
może to ułatwi Ci wybór, ja mam 1 i 3
a korzystam z tej bazy roślin

Aganiu, u mnie magnolia była okrywana przez 2 pierwsze zimy, teraz mnie przerosła i musi już liczyć tylko na siebie . Dzięki za tamaryszki! Rozjaśniłaś mi sytuację
Z jakiej bazy roślin korzystasz?

Dominika11 napisał(a)
widze prace w toku, szpadelek ostro działa

Już powoli zaczynam działać ale pogoda nie rozpieszcza, zimno strasznie

Kasya napisał(a)
migdalek moj juz mam malutkie pączki i czeka na ciepło
tylko na grzyba trzeba pryskac koniecznie

Ten to już mój drugi , obydwa mają pączki , miedzian już pryśnięty.

AgaeM napisał(a)
Lubelskie dziewczynki, gdzie kupujecie roslinki? Macie jakies dobre, sprawdzone, ulubione miejsce?

Zazwyczaj wstępuje do sklepów które mam po drodze (3 miejsca) czasem coś ciekawego się trafi, od września córeczka w przedszkolu to mam teraz nadzieję na dalsze wypady - Ryki, Końskowola i okolice - tyle że do samochodu za dużo nie wchodzi . Ostatnio jeszcze znalazłam w necie szkółkę w Kijanach i tam się muszę wybrać bo ciekawie to wygląda.

Marga napisał(a)

Fajne to to Przezimowało Ci bez problemu?
Szpadelek taki jak Twój to u mnie najczęściej wykorzystywane narzędzie ogrodnicze.


Agae, ja prawie wszystkie roślinki kupuję w Końskowoli w trzech szkółkach: u braci D., trochę u Kurowskich i Majewskich. Mam spory samochód, jadę z listą roślin i ładuję go na fula. Ze szkółką w Świdniku mam złe doświadczenia.

Jest kompletnie bezopsługowa, nie pryskam nie nawożę - a może powinnam bo wolno przyrasta ale właściwie to podoba mi się taka niska .
Szpadelek jest świetny do zdejmowania darni, znacznie gorzej z kancikami bo jest strasznie tępy ale jak się wkurzę to szlifierka pójdzie w ruch
Fajnie że masz samochód pojemny to spokojnie dalej możesz się wypuścić ja się właśnie zastanawiam nad montażem haka w samochodzie.
Milka napisał(a)
Nowe zakupy i od razu działanie, szybko
Co do tamaryszków, widzę Agania juź u ciebie napisała, więc mój będzie nr 1 na tej liście, a ten nowy, biały to HULSDONK WHITE.
Tej kwitnącej rośliny nie znam, bardzo ciekawa

Dzięki! Ciekawa jestem jak ten biały będzie się spisywał.
Co do chamedafne to wdzięczna roślinka z tych raczej nie rzucających się w oczy ale kompletnie bezproblemowa.
Gratuluję zakupu Iolanthe! Nie wiem ile moja miała lat przy zakupiew 2012, zaczęła kwitnąć w 2014 - ale uchował się tylko jeden kwiat, reszta pąków przemarzła.
kasja83 napisał(a)


A ja właśnie nie wiem co zrobić ze swoją magnolią-rosła przed domem, gdzie będzie rewolucja-nie mam pomysłu gdzie ją wsadzić, a szkoda mi jej, bo dar od teściowej już 4 lata rośnie.


Próbujcie przesadzić, tylko poczytaj najpierw jak to zrobić bo magnolię nie lubią podobno przesadzania.

Dziś wypatrzyłam jeszcze coś ślicznego ale najpierw focę, potem sprawdzam w necie wymagania (głównie mrozoodporność) i dopiero kupuję , jutro jadę .


Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 22:25, 01 kwi 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Oświadczam, że część z listy pkt 13 i 14 najpilniejszych prac zrealizowałam, właśnie skończyłam wysiewanie

Ogrodowy song 22:23, 01 kwi 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Do góry
inag napisał(a)




Naprawdę fajnie to wygląda...variegatusy powiadasz...jakaś odmiana ??
Brzozy i świerki na długiej i wąskiej działce:)) 22:21, 01 kwi 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
Mysza napisał(a)
Pomyślałam sobie szybciutko posadzę hi hi.
Ale aby wyszło w miarę w łuku to musiałam trochę czasu poświęcić

Było...




Jest...






Jak widać jeszcze muszę je przyciąć tylko czy już, czy poczekać??


I widać trawę przed wertykulacją.



Fajnie, bukszpanowo u Ciebie Gosiu I łuczek jakiś taki pełniejszy z obwódką.
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród 22:19, 01 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Do góry
Kochani
Dostałam pół bagażnika takich bukszpanowych ścinków
Myślę zrobić z nich sadzonki ... nadają się? i czy koniecznie trzeba użyć ukorzeniacza?

i nie wiem co to te jasne kuleczki?
Ukojenie 22:13, 01 kwi 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Wracaliśmy z eM poprzez sklep Tes..o żeby zakupić coś na jutrzejszy obiad.
eM krążył pomiędzy półkami, a ja zgubiłam się w sektorze z ogrodowymi.
Na półce spotkałam bukszpany - tak te z promocji ostatniej - 6paki.
Stały sobie i nie kusiły - najpierw wzięłam 2 - przy pozytywnej reakcji eMa wróciłam po jeszcze 2 a tuż przed samym wyjściem zaprowadziłam go do półki i powiedziałam, że te dwa ostatnie to będą tęsknić za kolegami i szkoda ich zostawiać
Usłyszałam: :ale nie będę musiał ich sadzić?
po mojej twierdzącej odpowiedzi uzyskałam zgodę i na te dwie sierotki

/Zgoda była niezbędna bo cena 19,99 a on płacił, no i do domu jakoś musiałam dotrzeć... a poza tym jutro mam plany ogródkowe - lepiej nie mieć obrażonego w domu./

Tak wyglądał nasz wózek: (1 w ręce)



Po odejściu od kasy sprawdziłam paragon wygląda tak:



! przecenili je na 4,99 zł za 6-pak!

Nie muszę chyba mówić, że objechaliśmy pozostałe Tesc..a w Warszawie. Niestety nigdzie więcej nie było bukszpanów

Za to kupiłam jeszcze jagodę goi, jagodę kamczacką, winogrono i budleję.

eM wykazał się cierpliwością (w szukaniu), zaangażowaniem (jazda po innych T to jego pomysł) i wyrozumiałością (chciał mi kupić te bukszpany nawet w normalnej cenie - niezwykłe).
w ogóle trochę mu się odmienia - wychodzi na taras i mówi: "nasz ogród" a przecież pokazałam zdjęcia jak to wszystko teraz wygląda
W Kruklandii 22:08, 01 kwi 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Do góry
Juzia napisał(a)
Magnolki se kupiłam I nowe hiacynty...bo coś mało wiosennie za oknem....



w trakcie jestem ... te magnolie to żywe gałązki czy stuczne są ? śliczne
Gunnera - parzeplin 22:04, 01 kwi 2016

Dołączył: 11 kwi 2014
Posty: 84
Do góry
Oto moje "gruszki" zasypane w popiele. Gunerka ładnie przezimowała zasypana popiołem teraz jeszcze jej nie umyłam bo jeszcze zimno, ale już podgryza ja dżdżownica!
To mój namiocik i siatki izolujące od liści.
Życie w wiejskim ogrodzie 22:01, 01 kwi 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Do góry
AsiaK_Z napisał(a)
Przemo, czy Ty nie przesadzasz z tą pracą? Mordor Cię pochłonął na maxa?
Jakie plany na "łikend"? Działasz coś?
Macham


Matko, Asik grabulę Ci urwie jak tak będziesz machać


Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa 22:01, 01 kwi 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Do góry
Luteczka napisał(a)
a propos zakupów, dzisiejszy nabytek



dziękuję Aniu

Nie , nie wszystkie są moje, moja jest połowa


Czesc z tych 65 to dla moich kolezanek
Makowo na Kociewiu 21:58, 01 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Do góry
makkasia napisał(a)
W poniedziałek wielkanocny był pierwszy piękny wiosenny dzień tej ...wiosny









Ślicznie z tymi krokusami
Anna i Ogród 21:54, 01 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Do góry
Makao_J napisał(a)


i jeszcze ostnica, która pikowana kilka tygodni temu też rośnie


oj fajnie Ci rośnie fajnie
W Kruklandii 21:52, 01 kwi 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
Juzia napisał(a)
No i siedzi

Słabo ją coś widać przez okno.
Mam nadzieję, że do czasu....aż kwiecia nie wypuści....duuuużo!



Kolejne dzisiaj piękne drzewko zagościło w forumowym ogrodzie

Teraz dopiero widać, że tam brakowało jakiegoś patyka
Ogródek Ewy 21:42, 01 kwi 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10548
Do góry
Flower1 napisał(a)

Jakie piwonie ! trzymajcie mnie

Ładne?

Co z tym ogródeczkiem począć 21:37, 01 kwi 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13459
Do góry
ewa004 napisał(a)
WIOSNA


lATO

JESIEŃ

str 1238
ale miałaś rok...
Co z tym ogródeczkiem począć 21:36, 01 kwi 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13459
Do góry
ewa004 napisał(a)
Chyba juz to pokazywałam, jak tak to przepraszam ,ale wyciągam się z dołka
WIOSNA





Lato



JESIEŃ



I została zima

uhh..jestem tutaj. ale metamorfoza!!!
gratulejszyn
Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:34, 01 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Anusia napisał(a)
Sylwia mrówko szlejesz zakupowo i w ogóle. Ja już Ci pisałam, że sezon zapowiada się ciekawy. Ogrom ciężkiej pracy wykonaliście.

Jestem tak podekscytowana tymi dzisiejszymi zakupami, że chyba nie zasnę
A cena po prostu nie do uwierzeniaWłaśnie fotki eMusiowi pokazuję i też zadowolony
Dla Ciebie moja dzisiejsza wiosna

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies