Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "tawuły"

Rododendronowy ogród. 20:49, 10 cze 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Krys napisał(a)
Bożenko GRATULACJE z 900 stron cudnych zdjęć i przepięknych opowieści



Krysiu tak moje krzewy pod płotem to tawuły. Ich jest kilka rodzajów a moje to chyba spiraea van Houtte'n lub spiraea nipponica Snowmound, ale pewna nie jestem bo je dostałam i rozmnozyłam.Dzięki za piwonie i gratulacje.
ogrodoweimpresjejolki 20:34, 10 cze 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Do góry
jotka napisał(a)
Lubie jak wszystkie tawuły kwitną równocześnie A to już niebawem









Jolu widzę że twoje tawułki są na takim etapie jak moje to radość, bo wszystko inne roślinki mam opóżnione....mimo że tak blisko od ciebie
ogrodoweimpresjejolki 19:10, 10 cze 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Lubie jak wszystkie tawuły kwitną równocześnie A to już niebawem







Co dalej z tym ogrodem?? 19:32, 09 cze 2012


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Do góry
Oczywiście że pomogłaś i sporo rozjaśniłaś już se to rozrysowałam... wersja z żółtą ścianką jakoś mniej do mnie przemawia, za dużo tego żółtego chyba no i z tyłu rośnie forsycja i też by się to rozmywało jakoś.... tak se to wyobraziłam

natomiast bordowe tło wydaje mi się jak najbardziej na miejscu, teraz kombinuje nad tą kaliną, to jest krzew tak? kwiaty białe?? Tu mam stronke szkółki w której robie zakupy więc może podpowiesz którą ty byś tu odmiane widziała.... http://floraworld.pl/search.php , rozumiem że pod nimi hortensje a najniżej białe byliny, czy tej tawuły ma być więcej?? Czy ta jedna? Ja nadal planuje jeszcze 4...??
Tak to widze...


I tu od razu pytanie czy ja teraz moge przesadzić hortensje???? A może lepiej byłoby dać hortensje dębolistną żeby kolorem znowu do tej ścianki nawiązać? Tylko kwiaty też białe????
Lecę w kulki... 15:33, 09 cze 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Do góry
anna_studio napisał(a)
Ciąg dalszy lewej strony....w zbliżeniu...



Uwielbiam kolor tego berberysa...jakby go ktoś śmignął lakierem błyszczącym...

Rojniki...jeszcze bliżej....





Aniu cudnie masz!
A jakie to sa tawuły japonskie?Jaką masz odmianę?
ogrodoweimpresjejolki 20:01, 08 cze 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Za oknami ucichło... i burza i odgłosy osiedlowych kibiców. Mój kibic już nie trzyma się za serce tylko słucha komentarzy po ...

Można spokojnie wrócić do Ogrodowiska
Kolejne tawuły szykują się do kwitnienia



Początki w Kruklandii 12:20, 08 cze 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Do góry
Juzia_G napisał(a)
Wczoraj mieliśmy niezapowiedzianych gości i nie miałam kiedy wstawić zdjęć z moich środowych poczynań

Dosadziłam Szmaragdy i aż trzy runianki hehe...tylko tyle mi zostało, ale już uciełam parę i wstawiłam do wody.


Przy dużych tujach miejsce na tawuły


Fajnie, ja już czekam na te twoje tawuły - bardzo ładnie to będzie wyglądało
U siebie tez gdzieś chciałabym wcisnąć bo są śliczne
Początki w Kruklandii 10:18, 08 cze 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42869
Do góry
Wczoraj mieliśmy niezapowiedzianych gości i nie miałam kiedy wstawić zdjęć z moich środowych poczynań

Dosadziłam Szmaragdy i aż trzy runianki hehe...tylko tyle mi zostało, ale już uciełam parę i wstawiłam do wody.


Przy dużych tujach miejsce na tawuły
Początki w Kruklandii 10:07, 08 cze 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42869
Do góry
beta napisał(a)
Justynka a te tawuły to będziesz jakoś internetowo zamawiała czy jak?


Zobaczę co u mnie na wiosce mają do zaoferowania sklepy ogrodnicze...a jak nic ciekawego nie znajdę, to pewnie internet
Początki w Kruklandii 10:06, 08 cze 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42869
Do góry
Marzena2007 napisał(a)

Będą tawuły!

A wczoraj znów walczyłam z frontem.... jak mi te bukszpany przeżyją to będzie cud
Idę popstrykać i pomyśleć...
Do później


Juzia przeżyją, to są naprawdę odporne stwory!!!! C im dolega, na zdjęciu nic nie widać!!
A trzmielinki do bukszpanów będą piękne i te tawułki strzyżone przy wejściu, miodzio!!! unianka teraz ma też znakomite miejsce, zobaczysz jak szybko ruszy.
Moja na słońcu dlaej się męczy.... Ale nie mam koncepcji czym ją zamienić przy bambusach... Dam jej czas do końca tego roku jeśli będzie marna dostanie eksmisję do cienia!!!


Te bukszpany w kącie hortensjowym są ok, ale dwa na froncie zbrązowiały i nie mają nowych przyrostów



Ogrodowy spektakl trwa ... 23:19, 07 cze 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
z innej strony mam żywopłot z tawuły wczesnej która zaczyna kwitnienie ok 20 kwietnia - 25
i było tak







Początki w Kruklandii 21:06, 07 cze 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Do góry
Justynka a te tawuły to będziesz jakoś internetowo zamawiała czy jak?
Moje ukochane miejsce na ziemi 19:46, 07 cze 2012


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
moje pierwsze zmagania z sekatorem i nożycami...czyli zabawa we fryzjera ogrodowego...
myślę, że nie jest tak zle...
jako pierwsze poszły tawuły....pomalutku odrastają...wczoraj szalałam z bukszpanami....
i co Wy na to?????????????
Początki w Kruklandii 11:36, 07 cze 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Juzia_G napisał(a)
Będą tawuły!

A wczoraj znów walczyłam z frontem.... jak mi te bukszpany przeżyją to będzie cud
Idę popstrykać i pomyśleć...
Do później


Juzia przeżyją, to są naprawdę odporne stwory!!!! C im dolega, na zdjęciu nic nie widać!!
A trzmielinki do bukszpanów będą piękne i te tawułki strzyżone przy wejściu, miodzio!!! unianka teraz ma też znakomite miejsce, zobaczysz jak szybko ruszy.
Moja na słońcu dlaej się męczy.... Ale nie mam koncepcji czym ją zamienić przy bambusach... Dam jej czas do końca tego roku jeśli będzie marna dostanie eksmisję do cienia!!!
Początki w Kruklandii 11:23, 07 cze 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42869
Do góry
Będą tawuły!

A wczoraj znów walczyłam z frontem.... jak mi te bukszpany przeżyją to będzie cud
Idę popstrykać i pomyśleć...
Do później
Początki w Kruklandii 10:09, 07 cze 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42869
Do góry
Oj Beatko już sama nie wiem
Kupię najpierw tawuły i zobaczę jak to będzie wyglądało. Tańsza opcja Bo w sumie muszę cztery sztuki (jeszcze przy bramie wjazdowej to samo)

Na bukszpany jestem chwilowo obrażona
"Baśniowy" Ogród 00:33, 07 cze 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Do góry
alinak napisał(a)
o tak Basiu przytakuję Agacie , tawuły te niziutkie golden princes albo gold mund . żeby nie wyrosły za wysokie . są żółciutkie jak złoto . a też bym widziała hosty zielono - żółte . baaardzo by pasowały . jedno cię pouczam ---nie zagrać tego dziesięcioma gatunkami ( to z autopsji ) sama wiem jak się teraz motam, co z tą ilością kwiatków zrobić .ale wybrnęłam tak że rozmnażam i robię duże plamy na rabatach jednego gatunku

Ja również wcześniej kupowałam rośliny bez opamiętanie bo ładne, bo gdzieś się posadzi - kolekcjonowałam na zasadzie im więcej tym lepiej,kolorowiej Teraz już troszkę z tego wyrosłam - aczkolwiek nie do końca
Lecę w kulki... 00:25, 07 cze 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Do góry
Aniu, cudny ogród -Taki stylowy ,bardzo mi się podoba u Ciebie,będę tu zaglądać, i podpatrywać-tawuły śliczne
"Baśniowy" Ogród 23:51, 06 cze 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Do góry
agata19762 napisał(a)
ślicznie Basiu wyszło!!!!!!!!!!!!
bardzo mi się podoba
ja myślę, że fajnie będzie jak dosadzisz coś dla kontrastu...
trzmielinę lub berberysy żółte, a może tawuły ....zobacz u Ani...tej co leci w kulki....
pozdrawiam Cię Basiu cieplutko

To będzie ciężki dla mnie wybór; - wszystko jest takie ładne,ale chyba wolałabym raczej coś żółtego zimozielonego,berberys chyba nie zrzuca listków?- pytam bo nigdy go nie miałam
"Baśniowy" Ogród 22:51, 06 cze 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Do góry
o tak Basiu przytakuję Agacie , tawuły te niziutkie golden princes albo gold mund . żeby nie wyrosły za wysokie . są żółciutkie jak złoto . a też bym widziała hosty zielono - żółte . baaardzo by pasowały . jedno cię pouczam ---nie zagrać tego dziesięcioma gatunkami ( to z autopsji ) sama wiem jak się teraz motam, co z tą ilością kwiatków zrobić .ale wybrnęłam tak że rozmnażam i robię duże plamy na rabatach jednego gatunku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies