Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowy chaos u monitki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowy chaos u monitki

nika 10:13, 11 maj 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
monitka napisał(a)
Jakieś takie kudłate myśli dzisiaj mam

Eee tam, zaraz kudłate Że ja też od razu tego nie zauważyłam Teraz jeszcze bardziej mi się podoba
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
monitka 21:00, 11 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Powiem ci nika że coś w tym było tej nocy dowiedziałam się co to znaczy sezon godowy...............żab Po pierwsze do tej pory nie wiedziłam, że po sąsiedzku mieszkają żaby a po drugie, że są w stanie wydawać z siebie takie dźwięki! Co tam się działo!!!

Byłam dzisiaj w centrum ogrodniczym i widziałam po raz pierwszy na żywo ulistnioną kuleczkę wiśni umraculifera. Bardzo mi się podoba i tak myślę i myślę ..
No i wymysliłam ją na ta rabatę wejściową albo może klona cromson centy który ma niesamowicie intensywne bordowe listki.

No i coś takiego antytalencie rysownicze naskrobało...



drzewka takie jak pisałam, pod nim trzy kulki bukszpanowe, jasnozielone kulki to tawuły np. golden princess bo takich jeszcze nie mam, bordowe to żurawki a kępki w środku to rozplenica.

No i jak do bani czy może być?
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
hanka_andrus 21:27, 11 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Na rabatę pod okno jeszcze dodałabym 2 wiśnie .
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monitka 21:33, 11 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Haniu tam raczej za mało miejsca na nie. Myślałam żeby tam posadzić coś na pniu ale niższym bo te wiśnie co dzisiaj widziałam były szczepione na wysokości 2 metrów jak nie więcej.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Ana 10:32, 12 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
A ja bym tam dała 2 trzmielinki zielono-żółte na pniu Ładnie się odbiją od sciany domu

a może tak?
Śliwa wiśniowa pissardi lub nigra szczepiona na pniu, pod spodem kulkowo z tawuły golden princess i trawy (miskanty mniejsze?)
Minus taki, że wczesną wiosną będzie lysawo, dopoki nie ruszą tawuły...no ale zdecydownie mnijeszy koszt kulek tawulowych niż cisowych badź bukszpanowych....ale to taka luźna propozycja

____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Ana 10:42, 12 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
a zainspirowało mnie to zdjęcie Danusi:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1032-tawula-japonska-spirea-japonica
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
hanka_andrus 11:02, 12 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja już sobie szykuję takie kuleczki ,do jesieni będą spore,jeszcze raz je podetnę latem.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Ana 11:05, 12 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Haniu, prawda, że są cudne? Ja dziś sadzę 4 szt na hortensjowej rabacie
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
hanka_andrus 11:12, 12 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A ja2 lata temu widziałam w Łodzi w przedogródku u kogoś właśnie tawuły,i były różne rodzaje, Tak mi się podobały,że po przyjeździe zaczęłam szukać.
Okazało się ,że moje osiedle oklejone jest tawułowymi żywopłotami, Różnym.To teraz mam sadzonki.
Alena razie tez wybieram te z jasnymi liśćmi.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monitka 15:43, 12 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Aniu podoba mi się twoja luźna propozycja i tak jest chyba nawet lepiej Chodzi mi o śliwę. Jej bordowe listki ładnie się odbiją od kremowej ściany. No ale wściekła jestem bo byłam dzisiaj w takiej leśnej szkółce i był tania śliwa szczepiona za 39 zł, zastanawiałam czy ją brać ale bez konkretnej wizji nie chciałam i w rezulatacie nie kupiłam.... A co myślicie o tym żeby tam właśnie wstawić pod samą śliwą ze trzy kulki z bukszpana będzie zimozielono. Chociaż tawułki szybko puszczają listki a bez nich też nie jest najgorzej. Chciałam na tej rabacie wsadzić też tulipany żeby było kwitnąco wczesną wiosna.

Aniu trzmielinka mnie kusi ale boję się wymarzania...masz ją u siebie? ja miałam taką zwykłą krzaczastą, co roku mi marzła ale po przycięciu odbijała. Aż do tej wiosny...

Haniu moje miasto też pełne tawuł ale one rosną bez przycinania i takie chabaziowate są W tym roku też ukorzeniam swoje tawułki i zobaczymy co z tego wyjdzie
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies