Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród z łezką 17:50, 17 lis 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
Pogoda nam się do listopada zaczyna dopasowywać, być może za dwa tygodnie będzie czas na kopczykowanie róż...

Psisko mi rośnie

Ogród z łezką 17:47, 17 lis 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry


My Girl golutka jak święty turecki, a pąków ma...chyba już nie zdąży...
Moja działka. 17:46, 17 lis 2014


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Do góry
Milka napisał(a)
Tu o pysznościach, a ja przychodzę się pochwalić makiem, który chce w listopadzie kwitnąć, siałam z tych nasion z Kanady, ale numer
potem usunę

Zadziwiające jak nie będzie mrozu to może zakwitnie,ale czy to wieloletni,
czy jednoroczny?
Ogród z łezką 17:45, 17 lis 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
Ogród z łezką 17:44, 17 lis 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
Ogród z łezką 17:43, 17 lis 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
Letnie kwiatki też mam

Ogród z łezką 17:41, 17 lis 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
Moja zarośnięta skarpa mi żyć nie dawała i wyplewiłam Mam z głowy, przynajmniej w marcu nie będę oglądać chwastów na niej. Zmarzłam jak pies przy tym plewieniu...i znalazłam krokusy i śnieżyce wylazłe...

Sasanki kwitną...


DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 17:33, 17 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Szałwia za obwódką będzie brzydła... Wieloszka tego nie strawi..

Viva ma fajną kocimiętkę, i Alinka specjalistka.. testowała różne.

Wcześnie kwitnie serduszka.. białe są piękne.. przekwitnie, zetniesz i po sprawie, że brzydkie liście. Kwitnie długo.


Albo różowa o żółtych liściach.. ale chyba ten kolor ci nie pasi..



Jak coś pisze, że kwitnie maj/czerwiec nie oznacza, że kwitnie 2 miesiące...

Optuję za czymś co będzie wcześnie kwitło, bo będzie pustka na rabacie.. w czerwcu już werbena potrafi mieć kwiaty.. wiec coś co już będzie do przycięcia jest najlepsze. Nie ma problemu z pokrojem, fakturą czy kolorem liści. Wszystkie byliny tak czy siak wymagają ścięcia przynajmniej raz w roku.

Ja bym posadziła serduszki.. to mój faworyt.
Albo te fajniejsze kocimiętki co maja dziewczyny.


Taki byłby mój wybór.
Ogródek Iwony 17:27, 17 lis 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Wklejam dla Wieloszki:
Przymiotno (czerwiec), kosaćce (maj) i szałwia (pierwsze kwitnienie czerwiec, powtarza kwitnienie po cięciu):
DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 17:23, 17 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Agnieszka, w między czasie dumam co by u Ciebie pasowało...

Na glinę, mokro, półcień do słoneczka, wysokie w kolorach i początek lata...w dodatku zaspokajając Twoje zmysły estetyczne i zero wybaczenia dla niechlujnego wyglądu, też myślałam o penstemonie, ma dość zwarte liście, ale jako pierwszy rząd przed werbeną może być.

Penstemon Husker Red, u mnie bezproblemowy, idealny do Twoich warunków. Mam go 3 lata i daje radę.



Ale pomyślałam o innej bylinie, która u mnie rośnie obok panstemona (te same warunki, wysokość, ta sama pora kwitnienia, musiałam z tego powodu rozsadzić) pogooglaj sobie.. rutewka orlikolistna.. foty lepszej nie mogę znaleźć, ale jest fajna


Co do orlików to się nie zgodzę, że za delikatne.. są odmiany kwitnące obficie i wysokie, potrzebują czasu na rozrost, ale już drugi sezon dają czadu. I zakwitną przed werbeną, bo jednak rutewka i penstemon mogą się zazębiać...

Moje orliki w drugi sezon od posadzenia (przekwitną, wytniesz i spokój)



Starorzecze na górce 17:12, 17 lis 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Do góry
Dynie w nasturcjach





Starorzecze na górce 17:11, 17 lis 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Do góry
Pomponella





Lawenda






Kawałek rabaty eksperymentalnej




Przebarwione hortki

Starorzecze na górce 17:09, 17 lis 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Do góry
I dalej

Heidetraum









Aspirine






Rhapsody

Działka prawie w Borach Tucholskich 17:08, 17 lis 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Kasia sie staram

Halinka
człek większy bo wokół same kurdupelki brakuje z 10lat żeby to było widać

świerk serbski Bruns(Pendula Bruns) i serbski Pendula


świerk glauca Pendula chyba sie już zaaklimatyzował widać różnice w igłach
w nowym sezonie powinien nabrać srebrzysto niebieskich barw


tutaj też już widać chęci do rośnięcia

Starorzecze na górce 17:07, 17 lis 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Do góry
Pozdrowienia dla Wszystkich zaglądających
Z kolkami zaczynamy wychodzić z Jankiem na prostą, już w zasadzie nie spacerujemy po nocy, w dzień jeszcze się zdarzają ataki, tak ok. 5-6 x ale trzymają krótko po 10-30 min, ale przerobiliśmy chyba kazdą chemię: sab simplex, bobotic, espumisan - mam wrażenie, że espumisan 100 mg/ml najlepszy, po pierwszych medykamentach bardzo młodego ściskało i zażynało tak, że wił się z bólu i w ogóle nic do niego nie dochodziło, zanosił się przez ok. minutę/dwie ok. pół godziny po podaniu. One mają dużo E i to mogło mu szkodzić, a Janek kropelek tyle dostawał, że jednorazowo przekraczał dawkę dzienną, a na dzień dostawał ok. 10-12 podań, zatem niezły sajgon; ale tak zalecił pediatra

a tu wspomnienia z ciepłego i słonecznego października a może samego końca września... to było tak niedawno

Jasmina







Petit




Bonica


Moje spełniające się marzenie 17:05, 17 lis 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
Do góry


Jesienny bukiet
Moja bajka 16:59, 17 lis 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10548
Do góry
Katkak napisał(a)
Ewcia pokazała u siebie swoją sunię ze szczeniaczkami, więc i mnie wzięło na wspominki . Nuka też miała kilka lat temu dwa szczeniaczki, choć nie planowane

Od tamtego czasu Nuka jest wysterylizowana, żeby więcej niespodzianek nie było .

Ale śliczne pyszczydła, jak tu takich nie pokochać.... Kiedyś pomagałam szukać domów dla takich maluszków, szybko doszłam do wniosku, że to zajęcie nie dla mnie, zbyt szybko się przyzwyczajam. Sterylizacja to skuteczna metoda, aby uniknąć niespodzianek i problemów.
Gdzieś wśród łąk 16:58, 17 lis 2014


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Do góry
A na koniec trochę jurajskich klimatów


Stajnia Biały Borek


I Wiking w Złotym Potoku
Gdzieś wśród łąk 16:52, 17 lis 2014


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Do góry

Przemrożone hortensje

I jeszcze raz moja tegoroczna ulubienica Piano

Koło niej przekwitnięte, przemarznięte werbeny, a jeszcze miesiąc temu było tak




Gdzieś wśród łąk 16:41, 17 lis 2014


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Do góry
Kwitnący ginanteus

Trzcinniki


I takie ogólne
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies