Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Moje ogrodowe marzenia... 13:23, 05 mar 2013

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Do góry
A tak było dzisiaj
Moje ogrodowe marzenia... 13:22, 05 mar 2013

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Do góry
U mnie dzisiaj słonko znowu grzeje.A to wczorajsza moja robota i obiecane zdjęcia.I zaczynam znowu myśleć co tu posadzić i czy pierwszy pomysł jest dobry.Wczorajsza wiosna u mnie.
Igiełkowy ogródeczek 13:10, 05 mar 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Do góry
Gosiniak napisał(a)
Z dnia na dzień krokusy coraz ładniejsze:


Miłego dnia wszystkim życzę

Gosiu Twoje krokusiki piękne, moje żółte jeszcze w pieluszkach
Pozdrowienia zostawiam i lecę zobaczyć u kogo jeszcze zakwitły
Kwiatki i rabatki u Elizy 13:05, 05 mar 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Do góry
Gosiu, Kasiu, Uleńko, Irenko pozdrawiam Was serdecznie w ten piękny wiosenny dzień. Wczoraj był tylko jeden maluszek, dzisiaj już trzy... nie mogłam się pwstrzymać, aby nie zrobić zdjęcia
Dla Was z życzeniami miłego dnia.



Naturalny strumień, ciek wodny, rów w ogrodzie 12:52, 05 mar 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3481
Do góry
Danusiu tak patrze że te cisy to trochę drogi (jak dla mnie ) żywopłot a grab znowu tańszy ale to częste cięcie sama nie wiem
Mam swoją malutką szkółkę w doniczkach.W ogrodzie pod krzewem "mamą" 3 - 4 lata temu zauważyłam malutkie roślinki - posadziłam je wydaje mi się że to żywotnik zachodni "Brabant"
Szkoda mi tych roślinek i wolałabym posadzić je w gruncie może w tedy by lepiej i szybciej rosły.
A może z tego co mam zrobić taki żywopłocik. Wiem że są malutki.... ale biorę tęż pod uwagę że są za darmo. Krzew jako dorosły jest dosyć duży - czy będzie się nadawał za żywopłot ta roślina?


Ogródek na chabrowym wzgórzu :) 12:48, 05 mar 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
grazyna napisał(a)



Przyszłam wiosennie (letnio ) przywitać się. Legalnie Bywałam po cichu

Ja też tak chcę.
I żebereczka. Ziemię każdy widział - święte słowa. Ale informacja o sianiu miskanta to ciekawa.
Ogródek z widokiem na stodołę, stajnię, wiatę z maszynami i....wychodek 12:38, 05 mar 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Marta7 napisał(a)
Moje wczorajsze zakupy




Marta, ja myślałam, że Ty kiermasz domowy urządzasz?

Wypociny, czyli nasiona mają się dobrze. Jak podlewasz?
Naturalny strumień, ciek wodny, rów w ogrodzie 12:32, 05 mar 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3481
Do góry
Jak patrze na to zdjęcie to mimo moich chęci czuję lekki strach czy dam radę ? Sami zobaczcie... a ten trzepak na dywany to masakra no i te kretowiska hi hi hi


Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 11:54, 05 mar 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Do góry
Gardenarium napisał(a)


Musiałam duuużo razy ciofać i ciofać, żeby tę Damę sobie obejrzeć Odjazdowa jest!!!
A za nią w tle widzę żurawki i konwalniki - jakby zimy nigdy nie było! Za to najbardziej podziwiam Twój ogród - że o każdej porze roku wygląda pięknie, nawet na przedwiośniu, gdy dopiero śnieg stopnieje i wszędzie indziej szaro-buro... Lecę jeszcze raz wszystko pooglądać i powzdychać
Ogródek z widokiem na stodołę, stajnię, wiatę z maszynami i....wychodek 11:49, 05 mar 2013


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
Do góry
I jeszcze obrazki z zakupów






Tą donice od razu kupiłam z kermezytem



Ogródek z widokiem na stodołę, stajnię, wiatę z maszynami i....wychodek 11:18, 05 mar 2013


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
Do góry
Moje wczorajsze zakupy







Dolina Tęczy 11:14, 05 mar 2013


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Do góry
A za kilka lat będzie tak



Zamówiłam 4 sztuki
Ogródek na betonie 11:09, 05 mar 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Do góry
Słoneczko się wreszcie pokazuje, więc trzeba konkretyzować plany i brać się do roboty.

Pokażę Wam to brzydkie miejsce, w które zamierzam wyeksmitować płożące jałowce z podwórka. To taki pasek między płotem a chodnikiem, około 2 m szeroki i 9,5 m długi.
Ogródek na betonie 11:05, 05 mar 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Do góry
Dawno mnie nie było...
Żółty storczyk rozwinął od tego czasu więcej kwiatków.
Proszę o pomoc przy urządzeniu nietypowego ogrodu 11:03, 05 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Drzewa w skarpetach



Ogródek na betonie 11:02, 05 mar 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Do góry
Maria667 napisał(a)


A tutaj znalazłam zdjęcie tej "zwyczajnej"- kilka kępek tuż przed tą trawą .Jak już Ci urośnie musisz ją potem regularnie przycinać, najlepiej po przekwitnięciu, aby miała ładny pokrój.
A później to będziesz musiała ją pilnować, aby się za bardzo nie rozsiewała po ogródku, bo bardzo to lubi.



To ja jej chętnie znajdę miejsce, gdzie mogłaby się rozsiewać do woli
Ogródek z widokiem na stodołę, stajnię, wiatę z maszynami i....wychodek 10:59, 05 mar 2013


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
Do góry
Moje wypociny na sezon wiosna 2013



Proszę o pomoc przy urządzeniu nietypowego ogrodu 10:57, 05 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Sumaka usuń. To chwast, w dodatku ekspansywny.

Wg mnie z każdej rośliny da się zrobić ładną kompozycję, jeśli soliter jest smutny np. tuja, to w kwadracie pod nim powinny rosnąć kolorowe żurawki.

Ważne aby wszystko była zadbane a kanciki przycięte. Wypielone, podlane, trawa zadbana i to jest klucz do sukcesu.



Proszę o pomoc przy urządzeniu nietypowego ogrodu 10:53, 05 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Żeby było ze smakiem to wg mnie potrzebne są równe znaczy pod sznurek obsadzenia jednakowymi roślinami.
Tam gdzie 1 i 2 potrzebujesz jednakowych smukłych drzew w skarpetach z żurawek, trzmielin lub berberysów. Drzewa to może być Prunus Umbraculifera, albo Prunus cerasifera Nigra na wysokim pniu. W skarpetach to znaczy przy pniu sadzisz 2 lub cztery jednakowe rośliny, nawet jeśli by były purpurowe wiśnie (NIgra) to wtedy po dwie hortensje bukietowe 'Dart's Little Dot' albo 'Vanille Fraise" cudnie by wyglądały.

Powinny być posadzone równo, wzdłuż trawnika wycięty pasek, albo kwadraty w trawniku, żeby była rabata, nie trawnik.
Rabatę można wyściółkować żwirkiem, będzie estetycznie i nie będzie rozwiewać po trawniku.

Kula bukszpanowa może zostać (3), a tu gdzie 5 i 4 - też podobne kule, albo dwa krzewy jednakowe, ewentualnie przesadzone z tamtej strony np wszystkie różaneczniki, najlepiej w jednym kolorze, nie zbieranina.

Vanille Fraise z liśćmi Prunus cerasifera Nigra





Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II 10:49, 05 mar 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
hanka_andrus napisał(a)
Irenko, szalejesz i w dzień, i wieczorem, pełno Ciebie w ogrodach! Dziękuję za Twój uśmiech! Budujący!


Haniu, cieszę się, że mogę do was zaglądać zawsze pełno inspiracji
uśmiech, to nasza broń, w tym brutalnym świecie, buziam
i kwiatek dla ciebie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies