Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na betonie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na betonie

aniula 12:38, 27 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Dziś wysiewam heliotrop. Trochę pewnie późno, ale nie mogłam nigdzie nasionek zdobyć. Jak się nie uda, to wiosną będę gotowych sadzonek szukać. W tamtym roku udało mi się zdobyć tylko jedną, dlatego teraz próbuję sama sobie wyhodować, choć pan, u którego kupiłam tą jedną sadzonkę odradzał, mówił, że trudno... Zobaczymy.
____________________
Ania Ogródek na betonie
aniula 12:42, 27 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
ewa004 napisał(a)


Fakt jest taki że ja np .nie mam tego zmysłu widzę i wiem że to do siebie pasuje ,a dziewczyny tutaj to czarodziejki .Zrób listę kwiatów czy krzewów które byś chciała tam widzieć ,a nasze czarodziejki zaraz pomogą ci to wszystko ułożyć


Ja właśnie też dopiero jak zobaczę, to wiem... Dlatego tak trudno mi jest coś zaplanować.

Zaczynam właśnie spisywać, jakie kwiatki mi się podobają. No i szukam zdjęć, które by zilustrowały, jaki klimat by mi w ogródku odpowiadał.
____________________
Ania Ogródek na betonie
aniula 13:51, 27 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Nowych zdjęć ogródka jeszcze długo nie będzie, więc coby troszkę sobie wątek przyozdobić, pochwalę się tym, co mi w domu rośnie
____________________
Ania Ogródek na betonie
aniula 13:55, 27 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
____________________
Ania Ogródek na betonie
aniula 13:57, 27 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
____________________
Ania Ogródek na betonie
Maria667 14:37, 27 lut 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Aniu!
Tak, to jest właśnie ten kamnik. Naprawdę super sprawa. Kupiłam w takich malutkich doniczkach i jeszcze z każdej dieliłam na 4 części. To bardzo szybko się rozrasta.
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
Maria667 14:41, 27 lut 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Aniu!
Poszperam jeszcze wieczorem w zdjęciach i prześlę Ci takie z odmianą macierzanki bardzo niziutkiej i bardzo ekspansywnej. jak zaczyna zarastać mi kamienie biorę nożyczki wycinam według potrzeb.
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
aniula 15:23, 27 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Maria667 napisał(a)
Aniu!
Poszperam jeszcze wieczorem w zdjęciach i prześlę Ci takie z odmianą macierzanki bardzo niziutkiej i bardzo ekspansywnej. jak zaczyna zarastać mi kamienie biorę nożyczki wycinam według potrzeb.


Oooo! za nazwę takiej odmiany macierzanki też byłabym wdzięczna! Na razie kupiłam nasionka tej zwyczajnej...
____________________
Ania Ogródek na betonie
Maria667 20:32, 27 lut 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Aniu! Wyszperałam tę niską macierzankę, ale , niestety, nie udało mi się znaleźć zdjęć kwitnącej. Musisz sobie ją wyobrazić - zamiast zielonego kobierca jest fioletowo-niebieski.

A tutaj znalazłam zdjęcie tej "zwyczajnej"- kilka kępek tuż przed tą trawą .Jak już Ci urośnie musisz ją potem regularnie przycinać, najlepiej po przekwitnięciu, aby miała ładny pokrój.
A później to będziesz musiała ją pilnować, aby się za bardzo nie rozsiewała po ogródku, bo bardzo to lubi.

____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
aniula 11:02, 05 mar 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Maria667 napisał(a)


A tutaj znalazłam zdjęcie tej "zwyczajnej"- kilka kępek tuż przed tą trawą .Jak już Ci urośnie musisz ją potem regularnie przycinać, najlepiej po przekwitnięciu, aby miała ładny pokrój.
A później to będziesz musiała ją pilnować, aby się za bardzo nie rozsiewała po ogródku, bo bardzo to lubi.



To ja jej chętnie znajdę miejsce, gdzie mogłaby się rozsiewać do woli
____________________
Ania Ogródek na betonie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies