Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Naturalny strumień, ciek wodny, rów w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalny strumień, ciek wodny, rów w ogrodzie

alinak 22:18, 04 mar 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Beata widzę że Danusia przykłada się do pomysłu z takim zapałem jakby ten strumień u siebie robiła . nie dziwię się . sam ci ostro kibicuje . w końcu wszyscy byśmy chcieli żeby taki strumień mieć a właściwie dwa strumienie . na koniec sama wypatrzyłam parę kompozycji dla siebie na tych fotach .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Betka 22:23, 04 mar 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
to fakt "nasza" Danusia to potrafi doradzić przykłady na zdjęciach naprawdę świetne, pomogły mi w wybraniu roślin. Sporo podanych przykładów i porad cieszę się że tu trafiłam
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Gardenarium 08:34, 05 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To racja, ja to byłabym szczęśliwa z posiadania takowego. Bym zrobiła drugi ogród Beth Chatto
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Betka 09:10, 05 mar 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Danusiu ogród Beth Chatto jest śliczny będę na nim się wzorować a jak to wyjdzie w praktyce to nie wiem. Na pewno będzie sporo pracy ale efekt mam nadzieję że i Wam i Mi się spodoba
Roślin zamówiłam ok 130 sztuk nie wiem czy to nie za mało ale mam nadzieję że będą się rozrastać a ja tym samym będę poszerzać nasadzenia. Zobaczymy mój budżet jest ograniczony a jeszcze muszę ogrodzić działkę i kupić krzewy , róże pergole i ławkę . Nie złe plany podoba mi się to!
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Gardenarium 09:52, 05 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poszczególne pola sadź w podwójnej rozstawie, czyli jak masz coś posadzić co pół metra to sadź co metr, ale uzyskasz pokrycie pola roślinami, tylko rzadziej.

Potem, rozmnożysz rośliny i dosadzisz między nimi kolejne te same i uzyskasz właściwą rozstawę.
To jedyny słuszny sposób.

Moim zdaniem licz tak:

7-10-15 szt małych bylin na 1 m2 , 3-5 średnich i 1 duża typu parzydło albo krzew.

Jak masz 100 m2 to potrzebujesz średnio 4 szt/m2. czyli 400 szt na m2. Dużych 100 szt.

130 szt to dobry początek, ale to kropla w morzu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Betka 12:27, 05 mar 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
No to faktycznie kropla w morzu ale jestem dobrej myśli będę sadziła zgodnie z twoimi wskazówkami! a jak znam życie to jeszcze coś dokupię
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 12:32, 05 mar 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Jak patrze na to zdjęcie to mimo moich chęci czuję lekki strach czy dam radę ? Sami zobaczcie... a ten trzepak na dywany to masakra no i te kretowiska hi hi hi


____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 12:52, 05 mar 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Danusiu tak patrze że te cisy to trochę drogi (jak dla mnie ) żywopłot a grab znowu tańszy ale to częste cięcie sama nie wiem
Mam swoją malutką szkółkę w doniczkach.W ogrodzie pod krzewem "mamą" 3 - 4 lata temu zauważyłam malutkie roślinki - posadziłam je wydaje mi się że to żywotnik zachodni "Brabant"
Szkoda mi tych roślinek i wolałabym posadzić je w gruncie może w tedy by lepiej i szybciej rosły.
A może z tego co mam zrobić taki żywopłocik. Wiem że są malutki.... ale biorę tęż pod uwagę że są za darmo. Krzew jako dorosły jest dosyć duży - czy będzie się nadawał za żywopłot ta roślina?


____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
vita 21:48, 05 mar 2013


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4014
Betka napisał(a)
Jak patrze na to zdjęcie to mimo moich chęci czuję lekki strach czy dam radę ? Sami zobaczcie... a ten trzepak na dywany to masakra no i te kretowiska hi hi hi




Ty się Betti tak nie przejmuj, takie widoki, na początku to normalka. Kretowiska uprzątniesz, trzepak przeniesiesz w inne, mniej eksponowane miejsce, a reszta... Resztę okiełznasz z upływem lat.
Bo nie myślisz chyba, że uda Ci się założyć tu ogród w dwa lata? Danusia zobaczyła tu duży potencjał, śledząc wątek bardzo się do tej koncepcji przychylam. Podejmij wyzwanie z tym drugim Chotto. Nie każdy ma takie szczęście, że miejsce na ogród oferuje mu takie możliwości. A takiego wsparcia to niejeden Ci pozazdrości. Moje wsparcie też masz. I zrób coś wreszcie z tym linkiem na dole, nie jest aktywny.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Gardenarium 23:57, 05 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A ja proponuję też zajrzeć do ogrodu Pszczelarni. ona ma potok górski

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1027-pszczelarnia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies