Hortensje bukietowe kupiłam w sierpniu , nie sadziłam nie miały zaplanowanego miejsca i stoją zadołowane pod osłoną . To Phantom.
To Magical Mongoliht zamawiałam wiosną w wysyłkowej.

Też zadołowane Incrediball różowa drzewiasta zamawiałam wiosną ubiegłego r.kwiaty mało ciekawe. i trzy inne niebieskie zadołowane. bez okrycia ale pod osłoną.
Inne doniczkowe stoją w ciemnym zimnym pomieszczeniu, zaglądałam dziś mają się dobrze.
Bukietowe jeszcze nie będę przycinała , poczekam puszczą pąki. odetnę i ukorzenię gałązki, tak robiłam z anabelką.