Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogrodnik Mimo Woli cd 15:59, 17 lut 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry
asc napisał(a)

Tereniu, nie mam już w domu żadnej azali, żadnej kamelii (chociaż obydwie były cudne)... nie mam czasu na wymagające rośliny lub wymagające systematyczności..albo takie co wymagają rzeczy niemożliwych do spełnienia. To kwiaty które łatwo nie wybaczają błędów w uprawie, potem zaczynają chorować i padają.. Mogłam jeszcze o nie powalczyć, ale po co???
To też dobrze wygląda.


To zdjecie powala na kolana...Cudowne...
Ogrodnik Mimo Woli cd 15:58, 17 lut 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
boguslawa_madejska napisał(a)
Witam Aniu,dzis mam trochę czasu pobuszowałam troche po twoim wątku i przeczytałam że odradzasz
białe kamyki na rabatke tylko ciemne ,a ja już kupilam białe chciałam sobie zrobić rabatkę koło tarasu
bo jak pada deszcz to zawsze mam o pełno ziemi i w te kamyki wsadzić funkie juz zamówiłam mają
przyjść w marcu ale jak teraz tak myśle to masz racje przecież na działce jest pełno liści,opadających kwiatów i trzeba to czyścić ,dorać coś może lepiej kora.

Bogusia, dziewczyny mają piękne białe kamyki.. ślicznie to wygląda... ale ja muszę mieć to co jestem w stanie utrzymać w jako tako wyglądzie.... poza tym z moim ADHD na Kopciuszka się nie nadaję...
Kwestia tego ile czasu możesz poświęcić na czyszczeni kamyków.. i ile masz cierpliwości
Miałam kamyki i 2 lata jakoś to było, a potem ..... dałam korę .. mycie kamieni z glonów też mnie przerosło..
Tak ślicznie było..... w 2009


A tak jest ślicznie w 2012..... tylko hosty mikrusie, ale urosną i będzie piękna skarpeta Begonie wsadzone na przechowanie i zostały się do jesieni Prowizorki są najtrwalsze




Ogrodnik Mimo Woli cd 15:57, 17 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Twój Misiek duży jest i mimo wieku i choroby radzi sobie....
mój mały ale byk !!!!!
nie wyobrażam sobie życia bez niego



Blaski i cienie nowego życia 15:50, 17 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
witaj Ula..........

w pewnym momencie wpadłam w dołek....
pisałam dawałam fotki i nikt nie zaglądał do mnie...
chciałam zwiać gdzie pieprz rośnie....

nie czekałam na gotowce....
tylko na wskazówki, porady....

bardzo dużo mi pomogłaś !!!!!!
nie pomyślałam o roślinach zadarniających...
są idealne....w moim ogrodzie będzie ich mnóstwo....

ładnie wyglądają, szybko rosną i nie pozwalają trawie szaleć....


bardzo dziękuję za podpowiedzi....!!!


to dla Ciebie w podzięce....

Ogrodnik Mimo Woli cd 15:49, 17 lut 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
agata19762 napisał(a)
Aniu nawet nie wiesz jaką radość mi sprawiłaś !!!!!!!!!!!!
szkoda, że mam do Ciebie kawałeczek....

ogromnie dziękuję.....!!!!!!!!!!!!!
mamy podobne gusta....
rozumiesz mnie bez słów....

a krokusy szaleją mimo śniegu


Rok temu było więcej śniegu niż teraz.. dużo więcej.. pies jest wielki..45kg, a śneig prawie pod brzuszek..


za miesiąc było tak

Czas na zmiany.... 15:48, 17 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
witaj Ula..........

w pewnym momencie wpadłam w dołek....
pisałam dawałam fotki i nikt nie zaglądał do mnie...
chciałam zwiać gdzie pieprz rośnie....

nie czekałam na gotowce....
tylko na wskazówki, porady....

bardzo dużo mi pomogłaś !!!!!!
nie pomyślałam o roślinach zadarniających...
są idealne....w moim ogrodzie będzie ich mnóstwo....

ładnie wyglądają, szybko rosną i nie pozwalają trawie szaleć....


bardzo dziękuję za podpowiedzi....!!!

Moje ukochane miejsce na ziemi 15:35, 17 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Gosiu mówisz i masz....

doniczki,lampionik ze staroci...
koszyczek i podkładki przemalowałam na biało.....
zazdrostki i zasłonki własnej produkcji...
Ogrodnik Mimo Woli cd 15:33, 17 lut 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Tess napisał(a)
Aniu, widziałam u Kasi Twoją azalię na nóżce. Piękna była. Masz jakąś inną?
Idę zobaczyć wstecz, co słychać, bo prosto od Kaśki przybiegłam.

Tereniu, nie mam już w domu żadnej azali, żadnej kamelii (chociaż obydwie były cudne)... nie mam czasu na wymagające rośliny lub wymagające systematyczności..albo takie co wymagają rzeczy niemożliwych do spełnienia. To kwiaty które łatwo nie wybaczają błędów w uprawie, potem zaczynają chorować i padają.. Mogłam jeszcze o nie powalczyć, ale po co???
To też dobrze wygląda.

Mój ogród 15:25, 17 lut 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Do góry
Witaj Bożenko
Piękne cynie ja kupiłam już białe i zielone kolory a reszte mam swoje nasionka
Tez dziś przeglądam stare zdjęcia
Ogród wśród pól i wiatrów 15:25, 17 lut 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5509
Do góry
A gdyby zrobić tak:

M - Mariken, T-trzmielina (ew. bukszpany)

W narożniku koło schodków wyższy Mariken (korona miałaby miejsce by się ładnie rozrastać)
a przy ścianie domu na jednej wysokości 3 trzmieliny emerald gold na pniu. Byłoby??

PS. Muszę podszkolić w gardenpuzlach, bo wizualizacje w tej formie mogą być karkołomną gimnastyką dla wyobraźni
Igiełkowy ogródeczek 15:18, 17 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
mój Amarylis dla Ciebie ..........

Liliowo i kolorowo:) 15:18, 17 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
znowu straszą śniegami więc wiosennie chociaz na zdjęciach

Jestem zielona - potrzebuję rady !!! 15:14, 17 lut 2013

Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 2
Do góry
Witam serdecznie.
Od jakiegoś czasu podpatruje niektóre wątki. Szczególnie dotyczące aranżacji małych ogródków przy szeregowcach. Jestem totalnie zielona w tej krestii. Domek mamy od kilku lat ale jakoś nikt nie pała się chęcią żeby coś zrobić z ogródkiem, bo po pierwsze nikt sie nie zna a po drugie chyba nikomu się do tej pory nie chciało. Ale marzy mi się choć namiastka zieleni. Poki co mam 4 tuje smaragd i jodłe, ziemia jest gliniasta, a ogródek słoneczny od rana do godziny 15 -tej. Wielkośc około 40 m2. W związku z tym mam kilka pytań: czy ktoś z Was ma pomysł jak odsłonić się z prawej strony od sąsiadów nie tracąc słońca popołudniu, a wykorzystując ten kamienny murek (myślałam o trawie ozdobnej) a na siatkę pnącze może jednoroczne? po drugie w rogu gdzie jest łyso myślałam żeby zasadzić rododendron lub jakiś krzew który kwitnie? Z drugiej strony od sąsiadów dociągne bambusa, ale też myślałam żeby bliżej tarasu dać trawę, może jakieś pnącze? Przy samym tarasie i oknie bedzie clematis - żebym miała taki swój kącik z kwiatuszkami.
No poprostu nie wiem jak to zagospodarować coś mi tam świta ale czy to dobry trop. Chciałam kupić malutki płotek i odciąć drzewka od trawki i tam jeszcze coś posadzić ale nie wiele. Resztę ogródka chcę mieć trawkę ( to ze wzgledu na dzieci i psa). Doradzcie bo jak nie Wy to kto? Podczytałam i wiem że macie dużą wiedze, pomysły na ten temat.
Poratujcie mnie bo nie wiem jak to zagospodarować.

Działka prawie w Borach Tucholskich 14:58, 17 lut 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Krystyna już miałem napisać że widziałem ten kamień ale doczytałem że to nie te Wojsławice z moich stron rodzinnych

Agnieszka tak jak sobie przypominam to moich młodych Bobo zmieściłoby się 3 i najwyżej coś niskiego dołem
na temat donic mam mieszane i nie sprawdzone przeczucia co do samej bryły korzeniowej, pędy bukietowych wytrzymują bez problemu, może przesadzam ale sam styropian tylko izoluje - nie grzeje,
przy dłuższym mrozie temperatura w środku donicy(przy korzeniach) będzie prawie taka jak temperatura powietrza i na pewno niższa niż temperatura w gruncie
przy tak dużej donicy szanse są większe zwłaszcza dla hortensji a trawy???
myślę że Danusia chyba najlepiej by to wyjaśniła

Danusia postaram się wstrzelić w któreś ze spotkań, byłoby mi bardzo miło poznać osobiście przynajmniej cześć naszego grona

każda zima mija


Ogród nad Rozlewiskiem 14:44, 17 lut 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12483
Do góry








Ogród nad Rozlewiskiem 14:38, 17 lut 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12483
Do góry
Ostatnie podrygi zimy
Zimowy spacer nad Bug.







Ogródek z widokiem na stodołę, stajnię, wiatę z maszynami i....wychodek 14:18, 17 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Wiosenno-niedzielne pozdrowienia
Ogródek na chabrowym wzgórzu :) 14:08, 17 lut 2013


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Do góry
jotka napisał(a)
My dzisiaj pojechaliśmy po ziemię do wysiewu no i ...cynie dokupiłam i bulwy białej begonii (no niby, ze dla córki)
Begonie już wsadzać do doniczek?

Jolu ja wsadzam teraz, tak jak w poprzednim roku. Urosły ładne i już duże postawiłam na balkonie.
Ogródek na chabrowym wzgórzu :) 14:03, 17 lut 2013


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Do góry

Ula - mówisz ,że w normie - to mnie pocieszyłaś.

Dzisiaj gonię po domu i przesadzam te doniczkowe, które błagają już o litość.
Pierwszy poszedł pod nóż beniamim, bo coś zaczął chorować i zrzucił prawie wszystkie liście.

musiałam skrócić go więcej niż o połowę - mam nadzieję, że to pomoże i wypuści nowe zdrowe gałęzie i liście
Ogrodnik Mimo Woli cd 13:53, 17 lut 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Kasiu, miałam pełną lilie tylko jedną.. i równie dobrze mogła być kiepska cebulka, mogła ją nornica zjeść... mogłam ja przekopać...bo to też mi się zdarza...... Brak jedne jlili nie świadczy jeszcze o niczym Dlatego w zeszłym roku posadziłam kilka nowych, a teraz też zamówiłam kilka.. U Irenki inna strefa klimatyczna..... wiec to co rośnie w strefie 7A ( a taka jest we Wrocławiu) nie oznacza, ze będzie u mnie.. gdzie jest 6A. Oczywiście są anomalie klimatyczne (jak zeszłej zimy), jednak średnia temperatury statystyczna jest aż o 5 stopni. Dla 7A minimalne są -18, a u nas minimalne -23.

Za to krokusy wiedzą, że idzie ku wiośnie i szykują się pod śniegiem do startu... krokusy wystające z trawnika


Martwi mnie mój bukszpan.... na dużych fragmentach wygląda tak.... fachowcy co o tym sądzicie? Chyba trzeba będzie sadzić nowy


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies