Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Roztoczańskie klimaty 18:24, 27 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Do góry
Łoosiuu napisał(a)



Jejku jakie słodziaki

Moje kochane dziewczynki
Małe marzenie... 18:22, 27 sty 2013

Dołączył: 19 lut 2012
Posty: 26
Do góry
Witam ponownie
Dom stoi więc mogę zająć się chociaż troszkę ogrodem. Większa część działki zostanie jeszcze zmasakrowana, trzeba rozplantować ziemię z wykopu z przodu budynku aby podniećś w ten sposób teren dlatego nic tam nie posadzę, za domem też nie poszaleję bo tam właśnie leży ta ziemia. Pozostał mi jak na razie tylko 4m pas ziemi między budynkiem a granicą działki. "Za miedzą" jest pole uprawne, od którego chciała bym się jakoś odgrodzić. Dom stoi na wyjątkowo wietrznej górce, wiatr wieje zawsze od strony tego pola więc pomyślałam o grabowym żywoplocie.Mogła bym go posadzić tak jak zaznazcyłam na obrazku:



Zaznaczyłam na obrazku strony świata. Poniżej zdjęcie tego skrawka ziemi:

Przed żywopłotem marzy mi się rabataMuszą to być rośliny cieniolubne i takie, które nie zagłuszą tych grabów z tyłu. Może macie jakieć pomysły?
Chciała bym tam posadzić chociaż jednego rododendrona - boję sie tylko, że będzie za wielki w stosunku do nowoposadzonego grabu (a może na początku on wcale nie jest taki duży?), myślę też o hostach, żórawkach,liliach, bergenia sercowata, orliki, miodunki, trzmielina fortune'a. Takie wynalazłam i mi się spodobały ale nie wiem jak z nich stworzyc rabatę i czy mogę je łączyć
Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ... 18:19, 27 sty 2013


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Do góry
najważniejszego nie napisałam ... bo to jest tak jak za mocno sie analizuje koguta w rosole ... Maja przyjechała do mnie z Anulka i dedykacją !!! ...

Ogródek Hanusi po zimie 18:19, 27 sty 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry
Bogdzia napisał(a)
Dziewczyny próbują Ci się przypodobac kwiatkami to ja wstawie takie zdjecie , może Ci sie spodoba?



Pozdrówka ślę.

Ale ladne z Was dziewczyny,ten niesmialy usmiech i cieple spojrzenie...Bardzo ladna fotografia Haniu,serdecznie pozdrawiam
Ogród Sylwii od początku cz.II 18:16, 27 sty 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Do góry
A to nasze początki w 2010 roku .....
Roztoczańskie klimaty 18:15, 27 sty 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Do góry
Zeta napisał(a)


Jejku jakie słodziaki
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi 18:09, 27 sty 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Do góry



Działka prawie w Borach Tucholskich 18:06, 27 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Do góry
ZbigniewG napisał(a)
Ania bałem się hiszpanek -a są takie piękne, mam grecką karłową łatwiej okryć -specjalista (zaufany) zapewniał że zimuje bez problemów tyle że on mieszka w okolicach Gdańska
dla pewności prawie jej nie zabezpieczałem -test na odporność

znalazłem zbliżenie eksperymentu tak robi się z jodły jednobarwnej (Abies concolor) jodłę dwubarwną
zraz -ten cienki patyczek z pąkami po prawej



To ja o tę grecką teraz poproszę
I kukam sobie na ten eksperyment
Ogród Sylwii od początku cz.II 18:06, 27 sty 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Do góry
krajobraz .....


Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi 18:04, 27 sty 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Do góry
I była sobie skarpa z drugiej strony tarasu. Zupełnie mi się nie podobała.

Rozpoczęły się więc zmiany.


Ogród w budowie - nieustającej 18:01, 27 sty 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
Kamelia z Powsina Nie trafiłam na pełnię kwitnienia

Ogrodnik Mimo Woli cd 18:00, 27 sty 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Aniu stale zaglądam,ale dziś mnie zatkało, diamenty cudne te oszlifowane i nie, a to zdjęcie odjazd

pozdrawiam
Ogród Sylwii od początku cz.II 18:00, 27 sty 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Do góry


Kiedyś tu..... cz II - Madżenie ogrodnika 17:59, 27 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
I tak dobra jesteś, ze ci się udaje pisać... mnie to wnerwia.. za małe literki....
Troszkę się różnią...... czapeczką i okularkami A poza tym niczym.....
Ogród Sylwii od początku cz.II 17:56, 27 sty 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Do góry
A teraz kilka obiecanych zdjątek z ferii w Krynicy

Kuba narciarz .....początkujący




z instruktorką

Ogrodnik Mimo Woli cd 17:56, 27 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Bogdziu...większość robił Kazek... to jego pasja...... dzięki temu nie podczytuje na forum jak niektórzy eMowie Zdaje się tylko na moje relacje... wybiórcze

Mariusz.. nie ma koników..nie ma wróbelków.. a szkoda....

Marzenko do wróbelków bardzo podobne są mazurki.... i rozróżniamy je po czapeczce na główce.. mazurki jak szarańcza.. jest ich zatrzęsienie, z karmników wyjedzą same wszystko, a jak dopadną do korytka to już nic ich nie odgoni.... mam ich setki.......
Na górze jest wróbel, a na dole mazurek....... różnią się czapeczką.....


Ogród w budowie - nieustającej 17:52, 27 sty 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Gabrysiu kalendarze luks, jak oprawisz karteczki to sie pochwal proszę
a jak Ci malo kameli to może ten krzaczek / chyba kamelia ../ z Holandii

Roztoczańskie klimaty 17:47, 27 sty 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
No to pewnie o szlachetną patynę chodzi ! Poszukam Ci zdjęcie


Już mam

Gardenarium napisał(a)
4 bluszcze




Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi 17:46, 27 sty 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Do góry
Trawka rosła i rośliny na skarpie razem z nią

Platan - Platanus 17:44, 27 sty 2013


Dołączył: 18 sty 2013
Posty: 653
Do góry
Danusiu i Gosiu, dzisiaj przyjrzałam się temu mojemu platanowi i zgłupiałam- nie wiem, który pień mu wyciąć, bo wyrasta ich pięć z ziemi
Zrobiłam zdjęcia kory tego mojego platana.



Pierwsze jest zrobione w połowie wysokości całego drzewka


A to drugir bliżej ziemi.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies