Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

To właśnie tu 18:19, 25 sty 2013


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Do góry
Witam Was dzisiaj rośliną dnia, a mianowicie różą Harrison's Yellow.








Bożenko, chyba będziemy musiały nastawić nalewkę z miłorzębu.

Aniu asc, trudno się oprzeć widokowi martagonów.

Aniu monteverde , jeśli masz, to wstaw zdjęcie torebek nasiennych. Warte są pokazania.

Elu, pomyśleć, że kiedyś była bardzo popularna na Śląsku.

Bogusiu, witam Cię bardzo sedecznie.
I trudno zaprzeczyć , że śląska frakcja stale wzrasta .
Rododendronowy ogród II. 18:17, 25 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
jotka napisał(a)






Jaki smakowity i kolorowy kąsek, jak tu się do niego zabrać pozdrawiam Bożenko


Akurat się trafiło jabłko ładnie wybarwione to zdjecia od razu weselsze. Pozdrawiam Aniu.


Śliczne zdjęcie
A tak żartem, to powiem, że w ubiegłym roku spadło mi wiele jabłek, a tu pokazałaś, że można temu zaradzić

miłego dnia


Juz widze jak na jesieni zawieszasz te jabłka a m sie namyśla co z tym zrobic....???????Dzwonic czy nie..???????????????????:Mam nadzieję że sie nie obrazisz za głupi żart.
Ogród w Alei Lipowej... 18:16, 25 sty 2013


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Do góry
Dziś takie ptactwo zawitało, zdjęcia w pośpiechu więc z widocznością nienajlepiej







słoninkę zrzucił sikorom i ukradł jeszcze


Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej 18:11, 25 sty 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
Dzisiejszy drapieżnik co to sobie czmychnął z drugiego drzewa. Czy to też jastrząb? Wstawiam w mniejszej rozdzielczości, jeśli trzeba lepszej do pooglądania, to wymienię.



ogrodoweimpresjejolki 18:03, 25 sty 2013


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Do góry
jotka napisał(a)
Najpierw obowiązek, a potem przyjemność
czyli dzisiejsza kartka





Róża Harrison's Yellow

Ogródek z widokiem na stodołę, stajnię, wiatę z maszynami i....wychodek 18:02, 25 sty 2013


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
Do góry
justi napisał(a)
Ja też zajrzałam i witam serdecznie! Sielsko, anielsko i polsko dodam jeszcze. Kilka zdjęć bardzo bardzo jest klimatycznych i lekko tajemniczych.
A co Ty chcesz Martuniu przemeblowac w swoim ogródku?
Bardzo proszę o radę-właśnie w sprawie tego przemeblowania-mój ogródek przez ostatnie 4lata był bardzo zaniedbywany(dokształcałam się),teraz chcę uporządkować poszczególne części podwórka-najbardziej zależy mi na ogródku przed domem w którym mam istny kogiel mogiel-a jest to najbardziej reprezentacyjna część działki przy drodze.W tym ogródku jest figurka Matki Boskiej,która kiedyś stała przed naszym kosciołem i gdy zakupili nową,ja z wielką radością przyjęłam ją do siebie.Teraz chciałabym żeby to był najładniejszy zakątek w moim ogródku,żeby przy figurce zawsze coś kwitło,myślałam o różach,ale kompletnie nie umiem tego zaplanować,zwłaszcza że rośnie tam "trochę"różnych krzewów,iglaków ,jest trawnik i słup energetyczny i kosz na śmieci.Jest to wschodnia strona domu,słońce jest tam do godz.11.


Za koszem jest chodnik prowadzący do bramki:
Pomożecie?
Mieszczuch na wsi, czyli jak rodzi się i spełnia marzenie... 17:43, 25 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Edi00 napisał(a)
To jeszcze przedstawię moje psunie dwie. Duża jest strasznym niszczycielem- kopie doły ooogromne, Więc od wiosny do zimy w czasie gdy nas nie ma siedzi w kojcu a potem pod moim czujnym okiem biega po podwórku.
Jeszcze nie wiem jak sie będzie zachowywało maleństwo, bo to nowy nabytek, ale tak uwielbia tą dużą, że ją we wszstkim naśladuje- obawiam się, że z kopaniem będzie tak samo




Zdjęcie kiepskiej jakości, bo robione telefonem.

Śliczne psunie
Pszczelarnia 17:39, 25 sty 2013


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Do góry
Gratuluję 407 stronki Pszczółko.
O mamusiu ile nasion i jeszcze ma być więcej ...

Rajski ogród Ani 17:38, 25 sty 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry

A ja do tej fotki wracam, piękna zima!

an_tre napisał(a)
Po mroźnej nocy dość ładny poranek





Aniu, znasz nazwę odmiany wiciokrzewu? Uroczy!
Mieszczuch na wsi, czyli jak rodzi się i spełnia marzenie... 17:37, 25 sty 2013


Dołączył: 18 sty 2013
Posty: 653
Do góry
Czy ktoś może poznaje te hortensje?
am ich tylko dwie i chciałabym znać ich nazwę, tą białą dostałam jako prezent i była juz niesety bez karteczki z nazwą a tą różową dostałam od sąsiadki i tez nie wiem co to za ptica








Mieszczuch na wsi, czyli jak rodzi się i spełnia marzenie... 17:34, 25 sty 2013


Dołączył: 18 sty 2013
Posty: 653
Do góry
Udało mi się jeszcze kilka letnich zdjęć odzyskać








Mieszczuch na wsi, czyli jak rodzi się i spełnia marzenie... 17:31, 25 sty 2013


Dołączył: 18 sty 2013
Posty: 653
Do góry
To jeszcze przedstawię moje psunie dwie. Duża jest strasznym niszczycielem- kopie doły ooogromne, Więc od wiosny do zimy w czasie gdy nas nie ma siedzi w kojcu a potem pod moim czujnym okiem biega po podwórku.
Jeszcze nie wiem jak sie będzie zachowywało maleństwo, bo to nowy nabytek, ale tak uwielbia tą dużą, że ją we wszstkim naśladuje- obawiam się, że z kopaniem będzie tak samo




Zdjęcie kiepskiej jakości, bo robione telefonem.
Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem 17:24, 25 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Do góry
ana_art napisał(a)

Omorica aurea super wygląda takie żółte przyrosty bardzo cieszą, wiem bo mam świerka maigold, który ma podobne przyrosty na wiosnę.
Aniu mogłabyś napisać jakie masz odmiany żurawek, śliczne są niesamowicie.

najwięcej mam
Georgia peach - głównie dlatego że najłatwiej było ją dostać ale muszę przyznać że ona pięknie wygląda początek i koniec sezonu


Southern Comfort


Berry Smoothie

Caramell

Delte dawn - to sadziłam dopiero we wrześniu

palace Purple

tutaj widać trzy odmiany carmell, south i berry

Ale piękności, ja właśnie na tą twoją pierwszą choruję, muszę sobie kupić w tym sezonie, dzięki bardzo za przedstawienie tych ślicznotek
Harmonogram spotkań i wyjazdów Ogrodowiska w 2013 17:22, 25 sty 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Do góry
kaisog1 napisał(a)
Ale mi Alinko narobiłaś


noooo coooo ? -- nie pasuje ci ten termin?



Pszczelarnia 17:21, 25 sty 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Część nasion posortowana. Sprawa przemyślana i pod kontrolą do momentu wysiewania w gruncie i sadzenia rozsad. Reżim kolorystyczny warzywnika, zielnika, jagodnika i sadu nawet (prawie) zachowany. Jeszcze tylko stanowiska miododajnych dla pszczół należy określić (bo są takie rośliny, które warto im wysiać, np. facelia).
Czy w naturze będzie tak samo ładnie jak na zdjęciach? Zobaczymy.







Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej 17:17, 25 sty 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
Z serii "Metamorfoza kwiatka". Ten sam kwiatek kilka lat później.



Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II 17:03, 25 sty 2013


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Do góry
Eve napisał(a)

Czekam na Magnolię, co powie

a w międzyczasie...wczoraj zlewaliśmy wino do butelek, pracy co nie miara, w ogóle robienie wina jest pracochłonne, ale frajda jest..kosztów też nie brak, ale to na początek, za drugim razem pójdzie łatwiej; dziś kolejne będziemy butelkować, wymrażać i do piwniczki idą leżakować, im dłużej, tym lepsze wino

winko ma kolor różowo - biały, intensywny zapach winogron, pół słodkie, deserowe moc 17-18%, bardzo klarowne bez dodawania siarczanów...i jest pyszne, a Waligóra jest dumny, jak paw!!




Zapisuję się na degustację


Pycha czuję naprawdę ))))))))
Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej 17:02, 25 sty 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
Irenko, to najzwyczajniejszy bez, tylko na awatarku jeszcze mały. On jest z tych ciemnofioletowych, ale taki ciemny jest jak ma dopiero co pęknięte pączki, później wydaje się jaśniejszy. Zdjęcie też może trochę przekłamywać.

Zobacz, zanim rozkwitnie wydaje się prawie czarny



Później jest etap z tego zdj. w awatarku, czyli ciemny fiolet



A tu już przekwita i płowieje





Ogród, a może coś więcej..... 16:46, 25 sty 2013


Dołączył: 24 sty 2013
Posty: 132
Do góry
Z racji, że gleba jet przepuszczalna, istotnym elementem jest podlewania. Dla ułatwienia tego zabiegu na części posesji stopniowo zaczął powstawać system rozprowadzający wodę, a dokładniej system kranów zlokalizowanych w różnych częściach posesji.
Pierwsza rurka z wodą została zakopana w okolicach marca 2011r. i prowadziła ona do tunelu foliowego.
Potem instalacja stopniowo się rozrastała. Fragment niej powstawał nawet na feriach zimowych w roku 2012, ponieważ w dzień panowała temperatura paru stopni na plusie, nie mogłem się powstrzymać od kopania. Na chwilę obecną zakopanej jest ok. 200mb instalacji

Akcesoria przed montażem.



W trakcie...


I przy końcowi...
Krowy, staw i my... 16:44, 25 sty 2013


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Do góry
Marlenaa napisał(a)
Całkiem zapomniałam pochwalić się moim gwiazdkowym prezentem od mojego M



Traktuję go trochę jak mobilizację do działania, tyle kasy nie może sie przecież zmarnować


Od razu inna jakość pracy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies