Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka prawie w Borach Tucholskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka prawie w Borach Tucholskich

Gosiniak 11:49, 12 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
ZbigniewG napisał(a)
Gosia i właśnie w różnorodności siła , ta Twoja sosenka super
dostałem pinus yefreja Joppi myślę że też będzie czaderska (jak podrośnie)



A mnie ciekawość zżarła i musiałam sobie wygooglać co też z tego wyrośnie...heheh.....śliczna będzie
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 11:49, 12 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Ale liliowce i lilie też podziwiam
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
ZbigniewG 13:55, 12 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Gosia a tak nowinka -prosta i zwykła aż do bólu

thuja Zmatlik bardzo wąska po 10latach 1m



po prawej świerk kł. LuckyStrike w tym roku chyba będzie już miał szyszki

sosna banksa była tania to kupiłem -będą eksperymenty z kształtowaniem wygibusów

jałowiec Pfitzeriana Aurea ma już z 7 lat to może Nana
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
hanka_andrus 15:23, 12 sty 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zarzekałam się,że już nigdy więcej iglastych,ale jak patrzę na Twoje ,,maluchy" to myślę,że w moim małym takie mogłabym mieć.....Wybiorę się kiedyś na konsultację i porady do Ciebie,jeżeli pozwolisz.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
ZbigniewG 18:37, 12 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Hania jest masa małych i efektownych , zawsze mogę podpowiedzieć

w sąsiednich ogrodach poruszałem temat hortensji to może parę widoczków

z całej masy ogrodowych które przeniosłem ze starej działki zostawiłem tylko Masję i tą drugą poniżej





miejsce eksmitowanych do cieplejszych ogródków przydomowych zajęła ostatnio Endless Sumer

ilość kwiatów mówi sama za siebie


o to owiana legendą Incrediball (Abetwo) kupiona okazyjnie w znajomym miejscu zobaczymy jak po zimie zacznie się prezentować



Magical Moonlight drugie zdjęcie już po zimowaniu i widać że potrzebuje kolejnego roku na dojście do formy



Bobo idealna do małych ogrodów lub w pojemniki, trochę rozpłaszczona bo ukorzeniam jedną gałązkę

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gosiniak 19:32, 12 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Co miałeś na myśli pisząc że Magical Moonlight po zimie musi dojść do siebie?
Ja w zeszłym roku ją kupiłam, bobo z resztą też, z obydwóch jestem super zadowolona, ale trochę mnie zmartwiłeś, czy ta Magical źle zimuje?
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 19:34, 12 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
A incrediball widzę podwiązujesz, pokłada się jednak?
Endless Sumer przepiękna, czy ona nie przemarza, czyżby kwitła na nowych pędach?
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
ZbigniewG 19:52, 12 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Gosia Magical pierwsze zdjęcie tuż po zakupie, posadziłem ją wyjechaliśmy na parę dni a przyszły upały i prawie padła na moim piasku, przesadziłem jesienią w nowe miejsce i wiadomo jaka była wredna ostatnia zima (i maj)
W sumie przezimowała bardzo dobrze ale kwit był mniejszy jak w szkółce, teraz ją dokarmię i na pewno będzie super

Endless Sumer (i jej warianty) kwitną na tegorocznych, Fantasia i Ripple też (mam nadzieję )
Incrediball rosła w bardzo nieprzyjaznym miejscu, zagłuszona przez inne rośliny , wypatrzyłem i wydarłem przy pomocy podstępu , obietnic i niewątpliwego uroku osobistego
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gosiniak 20:01, 12 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Hahah.....dobre....to że ja o tym wcześniej nie pomyślałam i swojego uroku nie wykorzystywałam, ale dobrze że podpowiedziałeś będę o tym teraz pamiętać, przynajmniej dowiem się czy ów posiadam...
Czy mógłbyś jeszcze trochę przybliżyć tą Endless Sumer, czy zawsze tak pięknie kwitnie, czy w cieniu ją masz posadzoną, bardzo mnie zainteresowała, gdzieś kiedyś o niej czytałam, ale wydawało mi się że jednak przereklamowana jest, a u ciebie naprawdę zachwyca.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
ZbigniewG 20:17, 12 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Gosia szpakowate 190cm pętające się przy roślinka samo w sobie wzbudza mieszane uczucia -od litości po zdziwienie

Endless Sumer przezimowała bez problemu kwiat (lub więcej) na każdym pędzie i długo wypuszczała nowe , posadzona właściwie w cieniu słońce ma do 11tej



Fantasia(też ogrodowa)


Invincibelle Spirit


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies