Ja w sprawie żeniszka... ta obwódka to z siewu ??? Czy to możliwe? Prosto do gruntu, czy na parapet w domu? Lubię żeniszki, więc jak bym liznęła wiedzy to może bym posiała ??
Elu, bywały lata, ze wysiewałam żeniszki na parapet, ale coraz ciaśniej mi na nim. Czasami wysiewałam na działce do pojemniczków i wstawiałam do nieogrzewanej szklarni na poczatku kwietnia. Bywa też, że dopiero w maju zabieram się do tego i też wysiewam do doniczek i rosną na wolnym powietrzu, aż nadają się do pikowania w docelowe miejsce
W czerwcu więcej liści niż kwiatków (patrz zdjęcie poniżej), ale potem to już niebieeeeeesko
Aniu,dobrze,że do Ciebie zajrzałam Takie kolorki jak znalazł na dzisiejszą pogodę.Można oko nasycić,bo za oknem szaro i nieprzyjemnie.Pozdrawiam Cię słonecznie!
Masz rację Maju, to kolory dają na radość życia i pozytywną energię
Zastanawia mnie kiedy siać ośmiał - w marcu - a może później? Tak żeby latem był już rozbujany
I czy jak wysieję naparstnice wiosną to zakwitną czy nie?
Proponowałabym posiać ośmiał w późniejszym terminie , chyba że wysiejesz do pojemników w szklarni lub na parapecie okna.
Sądzę że dwuletnie naparstnice z wiosennego siewu nie zakwitną w tym roku , ale możesz zrobić doświadczenie i wysiać kilka nasion wiosną.
W ubiegłym roku posiałam do doniczek biały łubin ( uprawa parapetowa), potem posadziłam do gruntu. Teoretycznie powinien kwitnąć w tym roku , a zakwitł już późnym latem .
Nadrobiłam i ja. Nie widzę tej gorszej zieleni. Trzeba by chyba porównać obok siebie dwa zdjęcia z różnych aparatów, bo tak nie widać. A to zdjęcie szczególnie mi się podoba. SUPER!
A teraz scena nie dla wszystkich. Upolowane przez psy. Czy ktoś wie z jakim wrogiem mam do czynienia? Ogon dość krótki, ryjek dość okrągły i uśmiechnięty Jeśli zbyt drastyczne, to usunę.
Znalazłam sposób, żeby szybciej po wątkach się poruszać
Ha, ha, ha......... to może lepszy motor
Aniu ale tak bardziej romantycznie i można zatrzymać się prawie już, wystarczy prrr...r Jola ma główkę nie od parady pozdrawiam niedzielnie. od rana pada u nas śnieg
Witaj Sylwio chyba już pisałem,że masz piękny ogód, ale musze to napisać jeszcze raz bo dopiero teraz pooglądalem sobie na spokojnie twojego pierwszego tysiaczka i jestem zachwycony, piękny projekt i piękna realizacja
Mam jeszcze kilka pytań
co to jest za trawka na tym zdjęciu, jest bardzo efektowna(ta wysoka zielona)?
A o tych kulkach srebrnych nie wiem co napisać...super
Czy możesz zdradzić jakiej są firmy i gdzie je kupiłaś?
Na skarpie w dwóch rzędach puszczona jest rura drenarska rozprowadzająca deszczówkę, na moim piasulku każda kropla jest bezcenna
zdjęcie z maja, teraz jest już gęściej bo dosadziłem kolejne rośliny zdobyte w czasie wyjazdów w rodzinne strony(Ziębice -Ząbkowice) i oczywiście w Tatry a po drodze jest tyle szkółek np. Kapias w Goczałkowicach -gdzie przypadkowo miałem okazję zobaczyć fragmencik wyjazdowego spotkania Ogrodowiska
na południowej i zachodniej granicy działki rosną drzewa owocowe
Poczytaj trochę, jest tu wiele linków , niektóre bardzo pomocne, dla tych co lubią zrobić coś z niczego.
moja ubiegłoroczna doniczka, nie jest to cudo, ale sama zrobiłam
Jasiu, już bliżej niż dalej.Fiołki koło domu....oglądam i widzę zielone listki,wystarczy tylko trochę słońca i już będą cieszyć! Nie smuć się! Nadejdzie!
Dla Ciebie......