Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Mały ogródek, a dużo przyjemności 20:02, 04 sty 2013


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 207
Do góry
Przechodzimy na południe




Mały ogródek, a dużo przyjemności 19:56, 04 sty 2013


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 207
Do góry
Zapraszam na zimowy spacer po moim ogródku.
Wschodnia strona




Rododendronowy ogród II. 19:51, 04 sty 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Do góry
Gratuluję 600!!! Dla Ciebie zielony motyl jak liść na żółtym kwiatku.

Igiełkowy ogródeczek 19:46, 04 sty 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20088
Do góry





Teraz jest mądra i wiem, ze to karmnik, ale wtedy byłam zielona




Rododendronowy ogród II. 19:45, 04 sty 2013


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Do góry
Bozenko, najserdeczniejsze gratulacje. Tak sie ciesze, ze jestes z nami i.... dziekuje, ze jestes
To juz Twoje drugie 600 cudownych stron


Rododendronowy ogród II. 19:44, 04 sty 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Do góry
Bogdzia napisał(a)

Ja już poświątecznie i pracowicie witam
Czy wiesz może Bogdziu czyje to pióra? W lasku po jakiejś bitwie leżały. Duuuże są





Takie w paski maja jastrząb i krogulec ale czy to ich nie potrafię powiedziec. Moga byc też jakiejs gesi którą np lis porwał komus bo i hodowlane ptaki też różne bywają. Znalazłam taką stronę tam jest o piórach ale to nie takie proste rozpoznac.

http://forum.przyroda.org/topics47/atlas-pior-spis-tresci-vt2582.htm

O tej porze roku mała grupka ptaków ma duże pióra o takim bądź podobnym rysunku. Może być to drapieżnik, najprędzej myszołów, który jest bardzo zmienny w ubarwieniu. Równie dobrze mogą być to lotki bażanta lub kuropatwy. Ten pierwszy ma troszkę bardziej rdzawe, ale niekoniecznie jest to istotna cecha co do wszystkich lotek. Sowy wykluczam.
Fajny podałaś link, nie znałem tej strony.

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 19:44, 04 sty 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
Wieloszka napisał(a)

Zimowy domek magnolii:




Oj biedna ta nasza Magnolia - taki skromny domek ma na zimę
Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej 19:34, 04 sty 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
Zagadka - co to jest?

Ogród - Moje spełnione marzenie 19:32, 04 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3755
Do góry
dorkow0 napisał(a)
Witam Was znowu moim ogrodem... A raczej przed ogrodem... Mam zamysł zrobić moje wejście do domu i nie mogę z tym dojść do ładu... Co zacznę, to coś mi przeszkadza... Już tyle razy zmieniałam te nasadzenia, że aż się dziwię, jak coś tam jeszcze rośnie...
Trzeba podsadzić roślinami pięć dużych, bo kilkumetrowych Jałowców... Już są trochę podcięte, bo brązowiały od dołu... Wysypałam trochę kamieni i brakło... Na chodnik proszę nie patrzeć, bo jest do wymiany (nie wiem jeszcze kiedy)... Powiedzcie, co myślicie, jak to zagospodarować...??? Dodam, że warunki bardzo specyficzne... Sucho, słońce do południa, późnym latem i jesienią, jeszcze krócej... Niby rośnie tam wszystko, ale muszę intensywnie podlewać, a i to nie zawsze daje efekt, bo duże drzewa skutecznie biorą co najlepsze, dla siebie...














Dorciu czy te tuje tak wycięłaś od dołu czy to taki gatunek? wyglądają fajnie jak drzewa .Czy chcesz zasłonić te puste miejsca roślinami czy raczej nie? Moje rady będą marne bo na roślinach to ja się słabo znam ale z uwagi na to ze lubisz dużo kolorów to ja bym postawiła na azalie i rh W różnych pasujących do siebie kolorach .Wpisz w wujka google rh mrozoodporne i pokażą ci się takie gatunki i kolory ze oczy ci wyskoczą z orbit Tutaj widzę nie masz patelni ,,troszkę cienia jest to idealne dla nich miejsce O wodę się postarasz To takie piękne rośliny ze już innych nawet bym nie dosadzała .Co ty na to dziubeczku hi?
Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia. 19:24, 04 sty 2013


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Do góry
A skoro mowa o wiośnie to......



Same wątpliwości 19:16, 04 sty 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Do góry
Wg Danusiowego projektu,tylko ja trochę namieszałam i wyszło tak
Rododendronowy ogród II. 19:08, 04 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Joanka napisał(a)
Bogdziu moje gratulacje!



dzięki Joasiu , widzę ze kolaże mocno Cię wciągnęły i pieknie Ci wychodzą. Dobre zajęcie na zimę. Pozdrawiam i dziękuję.
Rododendronowy ogród II. 19:06, 04 sty 2013


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Do góry
Bogdziu moje gratulacje!

Boćkowe perypetie ogrodkowe 18:58, 04 sty 2013


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Do góry
Serdecznie dziekuje wszystkim za zyczenia i tyle okazanej serdecznosci Jestescie naprawde wspaniali

Lapka juz sie zagoila, natomiast antybiotyk troszke spustoszyl organizm. Jeszcze jestem przetracona, ale mam nadzieje, ze to szybciutko minie. Natomiast nigdy przy antybiotyku tyle nie spalam, praktycznie gdyby nie praca to przespalabym caly tydzien. Nawet M sie zaniepokoil, chociaz wie, ze lubie spac

Mam nadzieje, ze zabawa sylwestrowa wszystkim sie udala a Nowy Rok zaczal sie dobrze. I oby byl najlepszym rokiem z dotychczasowych czego Wam i sobie zycze.

Zrobilam sobie tez rachunek sumienia i mniej wiecej ustalilam plany na nadchodzacy sezon, majac na uwadze finanse oczywiscie

Tak wiec co zrobie na 100%

poza tak oczywistymi zabiegami, jak kulkowanie, pielenie, nawozenie, wertykulowanie, ciecie, kancikowanie zdecydowanie zamierzam ukonczyc rabate frontowa - tu jeszcze przed wykopkami jalowcowymi .



Te dwa odcinki beda mialy nowa odslone




Do 1 maja musi byc zrobiona w zdecydowanej wiekszosci.


Jak mi sie nie uda zakupic niektorych roslin to bede uzupelniac w ciagu sezonu.
Generalnie jest to priorytet na 2013 rok i chocby nie wiem co stane na rzesach i plan wykonam.

Jesli sie uda to postaram sie dodatkowo dokonczyc sprawy na podkladach, bo jeszcze tam sa sosenki, ktore znikna, za to brakuje pewnych kluczowych elementow.



To plan na 2013 rok.

Ponadto bede probowac z przearanzowaniem mydlanej. Wciaz nie jestem zadowolona i sama nie wiem co i jak tam ma byc



Moze sprobuje tez pokombinowac przejscie na tyly ogrodu tu gdzie rosna clematisy na siatce. To duzy znak zapytania. Bo sama nie wiem czy cos tu robic, czy zostawic. Nie mamy na te strone okien, w zasadzie tylko korzystamy przechodzac z przodu na tyly domu... Ale jakos tak lyso tam. No i siedzac na tarasie zagladamy na podworko sasiadom - troche tak glupio... Szalec jednak nie ma gdzie, bo to waskie gardlo



Marza mi sie nowe meble na taras, rattanowy naroznik, nowy stol i jakies fajne fotele, ale.... Najpierw musialabym pomyslec o barierkach, bo inaczej wszystko bedzie zwiewal wiatr... Marzenia miec trzeba, czasami sie realizuja

Marzy mi sie tez jakas woda w ogrodzie, ale to na razie zawieszam na jakas nieokreslona przyszlosc

Moze uda sie zrobic oswietlenie w trawiastej, zeby wieczorami bylo przyjemniej. M. zaszczepiony tematem, blizej lata go podpuszcze to moze mi zrobi



Rododendronowy ogród II. 18:52, 04 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
asc napisał(a)


Ja już poświątecznie i pracowicie witam
Czy wiesz może Bogdziu czyje to pióra? W lasku po jakiejś bitwie leżały. Duuuże są





Oj biedna ja
Każde zdjęcie wywołuje zaraz skojarzenia ...
Jak zobaczyłam te dwa pióra i usłyszałam, że po jakiejś bitwie to od razu pomyślałam: HUSARIA



A mi się skojarzyło z dzikim zachodem i Indianami


Witaj Aniu , juz miałaś odpoczac a czytam że znów masz sporo pracy. Całe szczeście że na te narty chociaz pojedziesz.Indianie prawidłowe skojarzenie.Pozdrówka.
Rododendronowy ogród II. 18:48, 04 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
eliza3 napisał(a)
Zostawiam kwiatka na kolejną setkę, Bożenko jak szybciutko 600 stuknęło, gratuluję i czekam następnej.



Dzieki Elizko. Pozdrawiam.Róża przesliczna.
Ogród z lustrem 18:41, 04 sty 2013

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Do góry
Gardenarium napisał(a)
W tym samym czasie zasypujemy opaski tłuczniem granitowym













Danusiu dzięki twojemu ogrodowi znalazłam jakąś inspiracje dla siebie.Brak mi słów aby opisać ten ogród.Może się na mnie nie pogniewasz jeżeli u siebie też przykleję plakietkę made by Danusia
Chciałabym cię jeszcze zapytać jaka może być orientacyjna odległość od ściany budynku do serbów na ostatnim zdjęciu i od jakiej wysokości można i czy można je ciąć aby maksymalnie z 6 m miały?
Jeszcze raz gratuluję tak cudniastego ogrodu i kolejnych twoich ogrodów pędzę poszukiwać.Macham do całej ekipy i pozdrawiam z nowym rokiem
Rododendronowy ogród II. 18:37, 04 sty 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Do góry
Zostawiam kwiatka na kolejną setkę, Bożenko jak szybciutko 600 stuknęło, gratuluję i czekam następnej.

Rododendronowy ogród II. 18:26, 04 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
jotka napisał(a)

Ja już poświątecznie i pracowicie witam
Czy wiesz może Bogdziu czyje to pióra? W lasku po jakiejś bitwie leżały. Duuuże są





Oj biedna ja
Każde zdjęcie wywołuje zaraz skojarzenia ...
Jak zobaczyłam te dwa pióra i usłyszałam, że po jakiejś bitwie to od razu pomyślałam: HUSARIA



Jola to co napisałaś nadaje się do wątku ,,zdjecia 2012".
Ogród ogrodniczki 18:07, 04 sty 2013


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Do góry
Dzięki,dzięki.
Katalpa to nie była,ale mniejsza o to


A mi jeszcze coś brakuje.
Może tak?


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies