Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród - Moje spełnione marzenie 12:24, 04 sty 2013


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Do góry
Witam Was serdecznie... Pogoda za oknem nie nastraja pozytywnie, szaro, wieje okropnie, pada deszcz i na lepsze się nie zanosi... Żeby, nie było tak smutno, pooglądajcie troszkę kolorów z mojego ogrodu...











Postawić trawkę nad i... 12:19, 04 sty 2013


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Do góry
Również gratuluję i kolejnej setki życzę

Roztoczańskie klimaty 12:18, 04 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Do góry
noemi napisał(a)
Zetka ile śniegu jeszcze u Ciebie ...pięknie masz
pytałam już u Madżenki .... a pokażesz swoje donice??? .... wiesz o które chodzi? o te puste ... jeszcze


No pokaże........ na zimę je zabrałam do domu .....żeby się M nie denerwował że rok w szopie stoją mam takie trzy i jeszcze kilka mniejszych ....hehe cały komplet dostałam.
Rajski ogród Ani 12:03, 04 sty 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
an_tre napisał(a)

Aniu bardzo skutecznie to czynisz, zresztą jak zawsze.

Czaruj kobieto, czaruj byle wiosna przyszła szybko.
Chyba na dziś wystarczy zima długa






Zakradnę się kiedyś do Twojego pięknego ogródka
Rododendronowy ogród II. 11:54, 04 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
jotka napisał(a)

Ja już poświątecznie i pracowicie witam
Czy wiesz może Bogdziu czyje to pióra? W lasku po jakiejś bitwie leżały. Duuuże są





Oj biedna ja
Każde zdjęcie wywołuje zaraz skojarzenia ...
Jak zobaczyłam te dwa pióra i usłyszałam, że po jakiejś bitwie to od razu pomyślałam: HUSARIA



A mi się skojarzyło z dzikim zachodem i Indianami
Zdjęcia Roku 11:50, 04 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Irenko.... zostałyśmy też celebrytkami............. ogrodowiskowymi Nie mam czasu na Forum, ale tu zaglądam... dla poprawy nastroju


My się celebrujemy....a Danusia musiała pracować (sorki, ale nie pamiętam autora foto)
Mój ogród 11:42, 04 sty 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Bożenko, chętnie poprawiłabym Ci humor, ale nie wiem jak... Może kwiatuszkiem ?

Mój ogród 11:37, 04 sty 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Do góry
Bożenko,widoki z parku urocze! Co do temperatury za oknem to i mnie to trochę niepokoi,żeby roślinom nie zaszkodziła taka łagodna zima.W ubiegłym roku już w grudniu zaczęły cebulowe wypuszczać,potem przymroziło,pomarzły mi wszystkie narcyzy

Gratuluję 200 stron,trochę koloru dla Ciebie Bożenko

ogrodoweimpresjejolki 11:36, 04 sty 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
agniecha973 napisał(a)
Jolu, kusisz kartkami z kalendarza, teraz trzeba się co dzień meldować, żeby nic nie przeoczyć
Podsumowanie nieźle rozpoczęłaś. Ciekawe co z tego wyjdzie.


Sama jestem ciekawa co z tego wyjdzie?

A skoro podjęłam zobowiązanie to kolejna karteczka z kalendarza i info na temat tej pieknej róży znalezione w necie Rysunek jest tak sugestywny, ze prawie czuję jej zapach

Gatunek ten uprawiany jest w Europie od XVI wieku.

Róża damasceńska (Rosa damascena) pochodzi, prawdopodobnie, z Azji
Mniejszej. Według niesprawdzonych wiadomości przywiózł ją do Francji w roku
1270 hrabia de Brie. Cytolog Darlington doszedł do wniosku, że w jej
powstaniu brała udział - oprócz róży francuskiej (Rosa gallica L.) - również
R. moschata Herrm.

R. damascena jest gatunkiem bardzo zmiennym, toteż istnieją liczne jego
odmiany, z których kilka uprawia się masowo w celu pozyskiwania olejku
różanego.
Krzewy osiągają wysokość od 1,5 do 3 m. Kwiaty są pełne, o silnym zapachu,
barwy czerwonej, różowej, białej lub pstrej, zależnie od odmiany.
Najczęściej kwiaty zebrane są po kilka w bukiety.

Mój ogród 11:21, 04 sty 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Do góry
barbara_krajewska napisał(a)
Bożenko, trochę słonecznych pierwiosnków na tę 200 wstawiam i gratulacje dołączam



P.s. ciekawe zdjęcia z wierzbami

Basiu, piękne mam dzisiaj paskudny dzień, a one poprawiły mi humor. Szkoda, że u mnie pierwiosnki nie chcę rosnąć, bo są śliczne.
W cieniu drewnianego kościoła 08:27, 04 sty 2013


Dołączył: 31 maj 2011
Posty: 223
Do góry
I do naszego kominka zapraszam U nas często i w lecie ogień w nim płonie zwłaszcza w słotne dni...
W cieniu drewnianego kościoła 07:35, 04 sty 2013


Dołączył: 31 maj 2011
Posty: 223
Do góry
A tu jeszcze pokażę zejście z tarasu


Za schodkami powstało miejsce na poranną i popołudniową kawę dla naszych turystów

W cieniu drewnianego kościoła 07:17, 04 sty 2013


Dołączył: 31 maj 2011
Posty: 223
Do góry
Wracam po roku do przerwanego wątku...
Pokazałam już stałe punkty na naszym obejściu tj. dom, stodołę, miejsce na ognisko. Mamy jeszcze taras, który powstał między domem, a stodołą . Ma sto metrów kwadratowych powierzchni i ciągle jest niezagospodarowany.



Stoją na nim "meble" wykonane przez mojego M w chwilach, gdy nachodzi go "twórcza" wena oraz parę donic z agawami od Ewy - Pszczelarni, które rosną pomalutku i nie wymagają specjalnego zachodu. Powoli obrasta balustrady winobluszcz pięcioklapowy, który w tutejszym klimacie czuje się bardzo dobrze, podobnie zresztą jak bluszcz hedera. którego mam pełno na całym obejściu.
Ostry klimat nauczył mnie pokory i po tych wielu latach wiem już, że o wielu roślinach mogę jedynie marzyć lub podziwiać je w cudzych ogrodach...
W cieniu drewnianego kościoła 06:46, 04 sty 2013


Dołączył: 31 maj 2011
Posty: 223
Do góry


W Nowym 2013 Roku życzę Wam wszystkim wszelkiej pomyślności, niechaj ten rok darzy Wam i waszym pięknym ogrodom
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 00:37, 04 sty 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Karolka gratuluje przekroczenia 700 stronki


Karolka, jarmuż, pak choi, to warzywka jesienne w środku lata dopiero sadzonki bo po przerastają
Ścieżka prowadząca do domu. 00:08, 04 sty 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
aneta napisał(a)


Ufff.....udało się


po lewej przy ścieżce: lobelia niebieska,begonia drobna albo szczawik, bo widzę bordowe liście, nasturcja wielobarwna, żeniszek aksamitka pojedyncza, w drugim rzędzie ,lilie, lawenda, hortensja chyba anabelle, biale rumiany, bo chyba za późno na bialą piwonie, tyle rozpoznalam ścieżka śliczna
Ścieżka prowadząca do domu. 23:54, 03 sty 2013


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Do góry
aneta napisał(a)


Ufff.....udało się

Ale ścieżka....! Cud!
Zdjęcia Roku 23:52, 03 sty 2013


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Do góry
finka napisał(a)
Danusia: Irenka ! dawaj, będziemy ciachać !
Irenka: eee. może nie, bo sobie krzywdę tym zrobię....




Danusia: to może ktoś inny chętny?



Danusia: ok, kazał pan, musiał sam, pokażę wam jak się to robi...tylko mi tu się nie kręcić...



Danusia: o! nagle wszyscy się znaleźli !!! Za późno ! To moje zabawki !



Danusia: to pokażę wam cięcie z przytupem...cykajcie fotki





Irenka: chyba się jednak zdecyduję....hmmm



Irenka: hehe Danusia, skrzywiłaś nożyce !!! to ja rezygnuję...
Danusia: kto mi tu czary rzucił na moje nożyce???!!!



Witek: o Danusia, to tutaj się tak skrzywiły, na tym małym listku !
Danusia: cholera! faktycznie...
Irenka: ?



Witek: no i co najlepszego narobiłaś?
Irenka: ja? to nie ja ! eee...mnie boli głowa...
Danusia: cicho, tam, spróbuję od drugiej strony na tym liściu, to może je wyprostuję...



Irenka: no, dalej, niech się uda, a co jeśli nie?



Danusia: oh, nie martwcie się, to przyklepiemy tą łopatką...
Madżenka: obyś miała rację...



Madżenka: no i się udało ! wypijmy za to !!!!




Marta, super!
Wiedziałam, że warto tu zajrzeć przed spaniem
Zdjęcia Roku 23:50, 03 sty 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Do góry
Ania : ...i popatrz Marek, co ta dziewczyna wyprawia !


...wody jej się zachciało...


...ale teraz, to już niemożliwe...jeszcze Dankę i Zbysia wciągnęła do stawu !
Zdjęcia Roku 23:48, 03 sty 2013


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Do góry
finka napisał(a)
a ja takie znalazłam

O matko i córko ale wielkie bezy !!!!


za mało kasy....!!!


jedna wystarczy i tak już mam ich pełno, ale nie czuję satysfakcji, eee....


teraz dopiero jestem szczęśliwa!!!



Pozdrawiam wszystkich, zwłaszcza Irenkę moją modelkę !

A historyjka o rybkach świetna...Iza super, dzięki !






Świetna historyjka
Cieszę się, że moja ci się podobała Zbigniew mnie zainspirował, zmienił komentarz pod pierwszym (nie moim) zdjęciem. Początkowo było o żurawkach chyba...jak napisał o tych rybach to już dalej samo poszło...
Buziaki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies