Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

W Gąszczu u Tess 14:38, 05 wrz 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Do góry
Joaska napisał(a)


[



W moim gąszczu spotykam takie widoczki:


Takie widoczki lubię


Sliczne
Ja tez macham i pozdrawiam.


o rany ale fota!!!!
super choć pająków NIE CIER PIĘ całą sobą.....
Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB 13:58, 05 wrz 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
Urszulla napisał(a)

rabata do wiosennej reorganizacji




Ładnie Kasiu robisz swoje rabatki. Pozdr.
A wtej do uporządkowania masz tych roślinek trochę. Przydadzą sie.


Cześć Ula, dziękuję te akurat rabaty, które pokazujesz są do całkowitej zmiany i taka napewno nastąpi. Poprostu w ubiegłym roku zakładałam, że na działce będą tylko rozsady, taka szkółka, ale już pod koniec lata wiedziałam, że będę przesadzać ) ale już w zdecydowanie lepszym kierunku - bardziej uporządkowanym, zaplanowanym, no i ładniejszym . Roślin mam faktycznie bardzo dużo, ale są to głównie zakupy przemyślane pod przyszły ogród, chociaż trochę roślin kupiłam na próbę - testuję. Trochę roślin też dostałam - jedne wspaniałe , ale mam i kilka mniej trafionych - np. osoba mówiła, że to roślina X a okazało się, że Y.... sama nie wiedziała co daje ...
Wszystkie rośliny zostaną zagospodarowane a te które mi nie będą odpowiadać - wylecą i już
Pozdrawiam serdecznie
Zimozielony ogród przy białym domu 13:55, 05 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
KasiaWB napisał(a)





boska kompozycja


dla mnie też, chyba zmienię na taką u siebie


ale tak naprawdę, ten serial jest pełen wspaniałych inspiracji, z przyjemnością oglądam, więc nie wiem, czemu niektórzy łapią doła!!
Sadzenie dużych drzew 13:35, 05 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Przed aranżacją



Obsadzony roślinnością

Sadzenie dużych drzew 13:35, 05 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry






Sadzenie dużych drzew 13:33, 05 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry








Sadzenie dużych drzew 13:32, 05 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Sadzenie bonsai z cisa przy pomocy koparki i dźwigu HDS




Bonsai będzie na podwyższeniu a więc nie trzeba było kopać dużego dołu, a obsypać bryłę.



Teraz dźwig


Amatorka rozpoczyna przygodę ogrodową - proszę o rady 13:30, 05 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Monia_B napisał(a)







Leży mata, a to już niedobrze, one są otulone szczelnie, to też może mieć wpływ. Zajrzyj im w korzenie, rozgrzeb tą matę i sprawdź.

Może to być przypalenie, bo generalnie irgi nie chorują na choroby grzybowe.

O szkodliwości maty poczytaj tutaj

https://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
Amatorka rozpoczyna przygodę ogrodową - proszę o rady 13:13, 05 wrz 2012


Dołączył: 26 cze 2012
Posty: 82
Do góry
troche mnie nie było bo rozsypywałam grys i sadziłam rododendrona

a oto te irgi Danusiu






a tak wszystko wygląda razem
coś chyba jeszcze za tymi cisami na pniu musze dać może jakieś trawy??
co wy na to bo jakoś tak pustawo




Kubusiowo 12:57, 05 wrz 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Do góry
Dziewczyny no w przedszkolu jak jest każdy wie.... raz z górki raz pod górkę... Mój też juz katarem łazi. No ale co się dziwić skoro 25 stopni i nikt nie wpadnie na to, żeby dziecku bluzę grubą zdjąć? .....

Marto byłam wczoraj u Ciebie i widziałam łezkę. Co z nią zrobić nie mam za bardzo pojęcia... Może faktycznie postawić głownie na żurawki... może trawki dodać dla lekkości.


Powiedziałam wczoraj Pawłowi, że muszę jechać po derenie no bo Szefowa kazali posadzić Mówię "jade po dwa" no i pojechałam.... wróciłam z 4 dereniami, 2 miskantami, odetką i przetacznikiem..... Myślicie, że miskanty i byliny w szafie do jutra wytrzymają?????

...no ale jak nie kupić?... No jak??

Spodobała mi się taka kompozycja... dereń, miskant, przetacznik i odetką




P.S Szefowa próchnicę tyz kupiłam
P.S2 ...na balkon się wejść nie da.....
Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 12:52, 05 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Do góry
Danusiu ja tez dorzucam moje życzenia wszystkiego najlepszego, niechaj problemy Was omijają a wszyscy bardzo Was kochają. Znam Was tylko wirtualnie, ale wzbudzacie taką sympatię.





Sadzenie dużych drzew 12:43, 05 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Po posadzeniu formujemy "miskę" i obficie zalewamy





Sadzenie dużych drzew 12:41, 05 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Trzeba sprawdzić aby bryła nie wpadła za głęboko, niektóre drzewa z tego powodu mogą zamierać







Sadzenie dużych drzew 12:39, 05 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Warto wcześniej wykopać dół, znając średnicę bryły korzeniowej i zaprawić go żyzną ziemią zgodnie z wymaganiami

Pień owinięty jest jutą



Drzewo jedzie na miejsce





Ogród Sylwii od początku :) 12:38, 05 wrz 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Do góry
Syla napisał(a)








Bardzo ładnie, obserwuję Cię cały czas!
Jaka szeroka jest ta rabata z tujami?
Sadzenie dużych drzew 12:36, 05 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Zmiana pozycji na pionową



Przewiezienie i ustawienie



Sadzenie dużych drzew 12:35, 05 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
W tym wątku pokazujemy różne akcje dotyczące sadzenia dużych drzew, tak dużych że musimy użyć specjalnego sprzętu (koparki, dźwigu HDS, podnośnika) lub specjalnego sposobu, ponieważ waga tych drzew uniemożliwia ich ręczne przenoszenie.

Ogólne zasady sadzenia zawarte są w artykule https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/283-latwe-ogrodnictwo-jak-sadzic-drzewa-i-krzewy

Na początek pokażę sadzenie buka o wysokości około 8 metrów i wadze z donicą pół tony.

Transport drzewa w pozycji leżącej



Korona drzewa owiązana streczem, aby gałązki się nie uszkodziły



Wyciąganie przy pomocy koparki




Ogród z przypadku 12:30, 05 wrz 2012


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 119
Do góry
Witam wszystkich serdecznie. Proszę o pomoc w zaprojektowaniu kawałka mojego ubogiego ogrodu bardzo bardzo proszę .Chodzi mi o ten kącik nie mam pomysłu na jego zagospodarowanie rośliny które sadziłam były sadzone z przypadku .Wierzbę posadziłam bo nie miałam co z nią zrobić a za nia rośnie kalina która sama przywiozłam z Ukrainy (prezent od cioci) Na cały ten teren patrzę z tarasu więc chciałabym cieszyć nim oko. Pomóżcie !!!!! czekam na każdą propozycje i kreatywna krytykę



Mój ogród - radością dla oczu, pokarmem dla duszy. 12:25, 05 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
zuza12 napisał(a)
Danusiu mam do Ciebie ogromna prośbę. Mamy w naszym ogrodzie drewniane ogrodzenie. W zeszłym roku zabezpieczyliśmy je impregnatem i dwukrotnie zaolejowaliśmy. Po zimie ogrodzenie nie wygladało źle. Teraz tez mieliśmy zamiar je olejować. Powiedz mi, czy dobrze robimy. Chcemy jak najdłużej zatrzymac naturalny kolor drzewa. Może są jakies inne sposoby na konserwację tych dech.



Utrzymanie tego koloru przez wiele lat jest niezwykle trudne. Trzeba stosować preparaty bezbarwne, lub chroniące drewno ale mające zbliżony odcień.

Nawiasem mówiąc, piękna ta brama i niespotykana.
Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 12:23, 05 wrz 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12483
Do góry
Danusiu, dopiero teraz doczytałam i lecę z życzeniami

Kolejnych wielu lat w szczęściu i zgodzie Wam życzę Oby Wam się wiodło w pracy i w domu

I kfiatuch ode mnie (najładniejszy, jaki mam):



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies