Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - radością dla oczu, pokarmem dla duszy.

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - radością dla oczu, pokarmem dla duszy.

popcorn 12:20, 05 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cudny ten ognik!
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 12:25, 05 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zuza12 napisał(a)
Danusiu mam do Ciebie ogromna prośbę. Mamy w naszym ogrodzie drewniane ogrodzenie. W zeszłym roku zabezpieczyliśmy je impregnatem i dwukrotnie zaolejowaliśmy. Po zimie ogrodzenie nie wygladało źle. Teraz tez mieliśmy zamiar je olejować. Powiedz mi, czy dobrze robimy. Chcemy jak najdłużej zatrzymac naturalny kolor drzewa. Może są jakies inne sposoby na konserwację tych dech.



Utrzymanie tego koloru przez wiele lat jest niezwykle trudne. Trzeba stosować preparaty bezbarwne, lub chroniące drewno ale mające zbliżony odcień.

Nawiasem mówiąc, piękna ta brama i niespotykana.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Welka 17:37, 05 wrz 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam!
Dopiero dziś zobaczyłam jak pięknie bonsai wygląda z tym żwirkiem, zmiany rewelacyjne, a słoneczki przepiękny
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
betysia 12:12, 06 wrz 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
Zuzko moja kochana...witam cie niezmiernie goraco, przybiegam podziekowac, pozdrowic i usciskac!!!!!
cudnego dnia i do zobaczenia!!!!!!
buziaki
betyska
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
zuza12 14:43, 06 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Kochani poradźcie mi, co mam zrobić z moją lawendą. Bardzo sie rozrosła, pokłada się na ścieżki i od dołu robi sie brzydka. Część z niej troszkę wymarzła i jak wiosną przyciełam którko to fajnie odbiła i wygląda o wiele lepiej. Czy ciąć j a drastycznie teraz, czy wiosną?

To fotka jeszcze z lata



____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
monteverde 14:45, 06 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Lawendę tnie się zawsze po kwitnieniu, nie wiem czy teraz nie za późno, ale jak piszesz,że się pokłada to ją przytnij
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monitka 14:48, 06 wrz 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Zuza teraz chyba przekwitnięte kwiastany a porządne cięcie wiosną. Tak mi się wydaje
Polecam artykuł o cięciu: http://www.nastrojowyogrod.pl/2010/07/lawenda-przycinanie/
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
zuza12 14:53, 06 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Dziękuję Dziewczyny za szybką reakcję. Chyba lekko podetnę te gałązki, które się pokładają a resztę wiosną.
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
eliza3 15:09, 06 wrz 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
monitka napisał(a)
Zuza teraz chyba przekwitnięte kwiastany a porządne cięcie wiosną. Tak mi się wydaje
Polecam artykuł o cięciu: http://www.nastrojowyogrod.pl/2010/07/lawenda-przycinanie/

Bardzo dobry opis, tez tak zrobię, pozdrawiam miłośniczki lawendy
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Bogdzia 22:21, 06 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jotka napisał(a)
Gratuluje słonecznika! Wspaniały Ja takie wysiałam, ale .... nie raczyły wzejść

Mam nadzieję, że długo będzie cieszył


To tak samo jak ja. Z całej paczki nie wyrósł ani jeden.
Serdecznie pozdrawiam i podlewaj te przesadzone rośliny dużo bo jest bardzo sucho. A rh dostały kwaśną ziemie???
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies