Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Spotkanie u Danusi - wrzesień 2012 11:20, 04 wrz 2012


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Do góry


Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty 11:20, 04 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
MarekW napisał(a)
Mirelo u mnie właśnie zakończyło się wyrywanie trawy ( a w zasadzie przycinanie trawy i pogłębianie rowka taką małą motyczką) przy kancikach odświeżanych miesiąc temu. Jeśli się przypilnuje kanciki to nie ma tak dużo tej trawy do wyrywania. Pokażę zdjęcia kancików przed docinaniem trawy i po.

na tym zdjęciu dla porównania przed pracą i po na sąsiednich kancikach

i jeszcze takie widoczki


Marek no świetnie to wygląda no i żadnego chwaścika nie widzę, ale dałeś po robótce, pozdrawiam a co stoi na środku w donicy? rh?
Spotkanie u Danusi - wrzesień 2012 11:15, 04 wrz 2012


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Do góry



Gęsiego.....gęsiego.....

Na każdym kroku czekał jakiś szczegół.........
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I 11:10, 04 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
zuza12 napisał(a)
Witaj Irenko.
Chociaz raz będę pierwsza i złożę życzenia z okazji kolejnej 100 - już dziewiątej. Oj przy tysiącu będzie się działo.
Irenko - życzę Ci optymizmu, słońca i uśmiechu w tym naszym ogrodowiskowym życiu.

Wrzucam specjalnie dla Ciebie moje róże, które wg mnie bardzo do Ciebie pasują. Nie wiem dlaczego, ale one własnie przypominają mi Ciebie.



Zuzia, dzięki wielkie zachwycająca róża i jeszcze z boku lawenda uwielbiam takie połączenie, więc prezent na 100% trafiony
ogrodoweimpresjejolki 11:09, 04 wrz 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Wreszcie mogę pokazać cebule jakich czosnków sobie kupiłam





Nie ma to jak komórka! Cebule były luzem, wiec bałam się, że nie zapamiętam nazwy, a karteczki? Karteczki rzecz ulotna
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I 11:07, 04 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Marzena2007 napisał(a)

mój rh kwitnie na całego! obok trawa rubrum



Irenko masz swojego potwora tylko trochę mniejszego Rubrum też nie zimuje ?

A co do zwolnienia tempa - zwiążemy ci jedną rękę u Kapiasów może jedną będziesz wolniej pisala


to jest rozplenica rubrum i nie zimuje; schowam do piwnicy, może się uda; twoja ma szersze liście
co do stronek, doszły 2, więc rączki nie związuj, plisss
Mój ogród - radością dla oczu, pokarmem dla duszy. 11:06, 04 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Do góry
A teraz obiecane zdjęcia z sobotnich przemian.

Znalazłam wcześniejsze zdjęcia jednej części, która uległa przemianie.



Oprócz wierzby rosły tu hortensje i Rododendrony



Moje dwa drzewka bonzai też zmieniły miejsce. Zobaczcie jak wyglądały wczesniej




Ogrodnik mimo woli 10:54, 04 wrz 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
marzena napisał(a)





Ania, bardzo piękny kolorystyczny zestaw roślin

...a zimowity też zaczęły kwitnąc u mnie...


Miły dla oka zestaw

A zimowity u mnie bawią się jeszcze w chowanego
Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa 10:53, 04 wrz 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
tomgroch napisał(a)


W starym ogrodzie konieczne będą zmiany, bo teraz przy nowym wydaje się mało kolorowy!



Ja bym już nic nie zmieniała. Zostawiła go w bieli i fioletach z lekką czerwienią oraz szarościach i zieleniach. Zachwycam się!
Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa 10:49, 04 wrz 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Samo piękno. A w tle góry.
Z czego jest zrobiona ta zielona kurtyna/brama równo przycięta? Oraz: co za krzew rośnie po prawej stronie z białym odcieniem? Po lewej to pęcherznice żółtolistne, jak pamiętam? A trawnik to jak dywan specjalnie rozłożony na okazję. Tomek, nie szczędź nam zdjęć.


Żurawka - Heuchera 10:46, 04 wrz 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12483
Do góry
tengel27 napisał(a)

oraz dwie nieznane mi żurawki





Pierwsza to może być Earth Angel. Pod taką nazwa ja kupiłam w ub. tygodniu.
Ogród do kwadratu 10:28, 04 wrz 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5625
Do góry


Mam nadzieję, że sąsiedzi nie obrażą się, ale potrzebuję trochę prywatności, a w momencie projektu ogrodu, problemu balkonu sąsiada nie zauważyłam
Ten mój mur z miskantem to literka T - chodziło o zasłonięcie słupa. Tu druga strona muru - tuż za miskantem.

Mam pomysł taki, by z tej niezagospodarowanej strony, równolegle za słupem, posadzić w rzędzie jakieś wysokie drzewa (buk, grab) - coś smukłego, podsypanego może żwirem. Ale co zrobić wzdłuż murku po tej obsadzonej już stronie no nie wiem. POMOCY





Witaj Agnieszko

Ja bardzo lubię takie ściany- szpalery o jakich myślisz.
Jednak wydaje mi się że coś takiego musi pasować do reszty. Najlepiej by było żeby było jakieś nawiązanie w postaci takiej formy w innym miejscu w ogrodzie.

ze zdjeć fragmentów nie wiadomo na 100 % jaki jest zamysł projektu. Co będzie szkieletem w ogrodzie - drzewa, większe krzewy.

Ale patrząc na zdjęcie problematycznego fragmentu wydaje mi się że pierwsza propozycja Danusi jest najlepszym rozwiązaniem- w sądziedztwie murka, w niezagospodarowanym kawałku , posadzić kilka świerków serbskich żeby na stałe zasłoniły część sąsiada. Tak jakby równolegle do miskantów na rabacie, tylko za murkiem. Dadzą też ładne tło dla białego murka, przysłonią słup.
A w rabacie na podwyższeniu, już po lewej stronie od samego rogu warto posadzić coś liściastego, co wysłoni dalszą część budynku sąsiada. np 2 graby Frans F, czy Fastigiata, czy te kolumnowe jarząby o których pisałaś, lub miłorząb, czy śliwa Pissardii, . Nawet jeśli nie zasłonią sąsiada zimą szczelnie, to i tak korona z gałęzi już da jakąś przesłonę.


Tym sposobem kompozycja nie będzie ciężka, będzie dość naturalna, taka 'warstwowa', będą mogły zostać miskanty które bardzo mi się podobają na tle muru

Zimozielony ogród przy białym domu 10:24, 04 wrz 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Tak, to on



ja poproszę z tym sprzętem i zawartością do mnie na front
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I 10:22, 04 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Do góry
Witaj Irenko.
Chociaz raz będę pierwsza i złożę życzenia z okazji kolejnej 100 - już dziewiątej. Oj przy tysiącu będzie się działo.
Irenko - życzę Ci optymizmu, słońca i uśmiechu w tym naszym ogrodowiskowym życiu.

Wrzucam specjalnie dla Ciebie moje róże, które wg mnie bardzo do Ciebie pasują. Nie wiem dlaczego, ale one własnie przypominają mi Ciebie.

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 10:22, 04 wrz 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Dołączam życzenia szczęścia dalszego w zdrowiu i wzajemnym zaufaniu. Aby miłość rozkwitała i trwała jak każdego roku kwiaty hortensji.
Kolorowe rabaty 10:10, 04 wrz 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Do góry
Gardenarium napisał(a)

Moja nowa jeżówka ma kolor taki jak na zdjęciu środkowym i pachnie ładnie





Ładnie pachnie to całkiem nowość. Jestem zaciekawiona Wygląda niesamowicie

Pachną te nowe jeżówki bo u Ani też była któraś pachnąca.
Wiem,że istnieje biała która mocno pachnie i żółta i sama pomarańczową wąchałam też miała zapach delikatny,ale wyczuwalny.Z wiatrem pewnie można poczuć w pogodny dzień bez wtykania nosa
Witaj Danusiu popiołem posypałam )))))))
Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 09:51, 04 wrz 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry


I ode mnie wszystkiego najlepszego

P.S. My też wrześniowi
Zimozielony ogród przy białym domu 09:45, 04 wrz 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry


A takie donice to za basen potem robią ???
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 09:37, 04 wrz 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry



Pięknie to wygląda - dopracowane, równiutkie i taka przestrzeń! Z warzywnikiem!
ogrodoweimpresjejolki 09:35, 04 wrz 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Na balkonie chryzantemy, a wazonach pojawiają się suszone bukiety ... Ot takie oswajanie z nadchodzącą ....



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies