Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Zielony galimatias 08:52, 22 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Do góry
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Ewa to ja niewdzięcznik. Ja to bym zawęził wybór do fal lub kwadratowego rokokoko. Ponieważ takie rokokoko będzie paskudne to oddaję głos na fale.Zresztą my też ich użyjemy u siebie. Aga ma zupełnie nowe spojrzenie na sprawę-zauważyła piękno kwadratu. Ponoć to już jej 3 wersja. Jak na czas jej przynależności do forum, to i tak nieźle. Pomyśl ile ja wersji znisłem przez prawie 20 lat! zgroza.

Jędrek!.... Jak to rokokoko paskudne??????... o zraniłeś mnie.. zraniłeś mnie na wskroś...

.. coś czuję, że się przyczyniłam do oczarownia Agi kwadratami!....no to masz chłopie placek!
Początki 08:52, 22 sie 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Do góry
No i chciałam Was zapytać czy pomogłybyście przy jednej z rabat. Już kiedyś o niej pisałam: jest dość wąska, ma 80cm szerokości i 22,6m długości, ale nie chcę jej poszerzać bo chciałam mieć choć z jednej strony domu przejazd na tyle szeroki aby mógł przejechać samochód (pogotowie, straż, ciągniczek ogrodowy itp). I pewnie nasadziłabym coś niskiego bo lubię te wiciokrzewy gdyby nie fatalny stan siatki.
Zdecydowałam się obsadzić ten pasek dereniem, mam już u siebie Elegantissimę (posadziłam w czerwcu zainsirowana jednym z dawnych odcinków Mai) i od jakiegoś czasu chodził za mną pomysł pomieszania tego derenia jeszcze z czymś także na tym pasku.
To ta rabata (widoki z różnych stron). Ona tu na zdjęciach jest cienista ale to wschód więc sporą część dnia operuje tu piękne słońce:




Myślę, że dereń będzie tu dobrym rozwiązaniem - będzie go można ciąć lub też pozwolić mu lekko "opadać" w stronę linii rabat. Tylko, żeby nie było tak nudno, chciałabym dodać mu kilka elementów. Nie za dużo, aby nie zrobić folkloru ale też nie jeden, żeby tak nie "piał".

Na tę s tronę wychodzi też jedno z moich okien, to ważne okno, bo kuchenne i chciałabym w nim ładny widok. Tu widok jesienny na przebarwiające się pnącza:

I tak...rozważałam jakieś wąskopokrojowe thuje ale cały czas nie wiem czy 80cm to nie będzie im za mało? Czy nie lepiej już pójść w formę krzaczastą.
U Sebka w wątku pojawił się ostatnio temat Buka Rohan Obelisk. To wąskie drzewo ale wysokie ale Danusia pisała, że można je ciąć tak aby nie dac mu wysoko rosnąć. Może to jest dobry pomysł? Chciałabym coś, co będzie mieć liście także "od dołu", żeby to nie był taki konar tylko zza którego zimą będzie widać głównie poniszczoną siatkę. Tylko co też koło niego, żeby nie był takim czerwonym soliterem przy tym dereniu. Może tu gdzieś jeszcze wpleść jaśminowca, albo lilaka? Co myślicie?

I może gdzieś jeszcze na początku rabaty też coś dosadzić aby nie było takiej jednej kolorowej plamy w jednym miejscu - może czeremcha wirgilijska Schubert?

Rajski ogród Ani 08:39, 22 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Do góry
an_tre napisał(a)
Jeszcze kwitną, ale jak będzie tak sucho i upal to z listków i kwiatków pozostanie popiół



Mam nadzieję, że u was też popadało dzisiaj z rana
U nas przeszła burza z ulewą.
Początki 08:36, 22 sie 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Do góry
A tutaj kilka ogrodowych fotek:
- funkie i żurawki jeszcze kwitną


- i zobaczcie jak pięknie przebarwiła się hortensja bukietowa Phantom
a) jeszcze w lipcu

b) koniec sierpnia


Koszenie i nawożenie pozwoliło się trawie rozkrzewić i chwasty powoli wymiarają:

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 08:32, 22 sie 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Myślałam jeszcze nad tą rabatą wczoraj... i wymyśliłam że gailardie i goździki dostanie Teściowa

A tam sobie posadzę rząd red barona, rząd funkii, rząd sasanek, dąbrówki rozłogowej i prymulek. W końcu to rabata w cieniu. Sasanki i prymulki mają się tam jako tako, a reszta w cieniu będzie się miała super

Już za chwileczkę, już za momencik - bez jaj, jest koniec sierpnia, a brzoskwinie twarde??
Fotkę zrobiła Młoda - stąd taka perspektywa


Zbierałam jeżyny - "Gabi, przynieś miskę"! A Młoda co i rusz przynosiła swoje mini miseczki i kubeczki... i się nazbierało

Ogród... reni 08:32, 22 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Do góry
Witaj Ewa

Zaczęło znowu padać



Mój mały raj na ziemi :) 08:32, 22 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Ana napisał(a)

Jak romantycznie......





Anula ale nastrój!!! Aż mi się przypomniały moje biwaki młodzieńcze i to przesiadywanie w cieple ognia...magiczne chwile...
M oglądnął Wasze zdjęcia i dopytuje DLACZEGO mu wcześniej o takim miejscu na ognisko nie powiedziałam A dam sobie rękę uciąć, że pół roku temu to by się w czoło popukał A teraz zachwycony


No proszę, co to Ogrodowisko robi z ludzi
Spotkanie u Szmitów 18 sierpnia 2012 08:27, 22 sie 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Do góry




Wymiękłam...hihiihihi
Rajski ogród Ani 08:19, 22 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Do góry
an_tre napisał(a)
Jeszcze kwitną, ale jak będzie tak sucho i upal to z listków i kwiatków pozostanie popiół



piękne, u mnie w tym roku mizerne
Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 08:07, 22 sie 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Do góry
Gardenarium napisał(a)
No to jeszcze takie




ale super

też bym tak chciała
Moja pierwsza hortensja w ogródku. 08:02, 22 sie 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11254
Do góry
Ewa napisał(a)



Ewo zachwycony jestem tymi miskantami . Piękne . Dziękuję za życzenia u mnie. Niech się Karolinki zdrowo chowają. Pozdrawiamy Was.
Mój mały raj na ziemi :) 07:56, 22 sie 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Do góry
anula_wn napisał(a)
a teraz obiecane fotki z wczoraj

moi Goście, którzy przyszli, ku memu zaskoczeniu z SUPER PREZENTEM !
i mam swoje własne, i to jakie (!!!) narzędzie do kancików prawdziwy Bentley !



zrobiło się ciemno, ognisko pięknie płonęło, kiełbaski znikały....piękny, ciepły i sympatyczny wieczór !
a rozmowom nie było końca....


Aniu najlepsze życzenia
Magiczny wieczór!!!!
Nasz przydomowy ogródek 07:51, 22 sie 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Do góry
Jeszcze raz gratulujemy wnusi no i cieszymy sie z imienia, bo my też mamy Karolinkę
Ogród Leny. 07:14, 22 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Lena napisał(a)









A ja zastanawiałam się do czego ta betonowa płyta????

I wszystko jasne Pieknie

Bukszpany pofruneły do góry..... takie porównania powinni wszyscy początkujacy ogrodnicy oglądać musowo, wtedy będa mniej niecierpliwi

Kolorowe rabaty 01:33, 22 sie 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Do góry
Postaram się o nowe zdjęcia,chociaż muszę przyznać,że czasami wydaje mi się,że to nie ma sensu
Na miłą środę kwiatek dla jeszcze "podlewających"mój ogródek
Mój kawałek raju II 01:24, 22 sie 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
dobranoc
Ogród w Tarnowie 00:54, 22 sie 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Do góry
Richie napisał(a)
Wrzosy kolorami kuszą do zakupów...







Mnie chyba już nie skuszą przynajmniej teraz tak deklaruję .

Ale twoje są znakomite

Pozdrawiam Richie
Różany sezon 2012 00:50, 22 sie 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry






Ogród z gruszką 00:47, 22 sie 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
Do góry
czas na skarpę, co o tym sądzicie...
irga i jałowiec, no i te kamienie by kora za szybko się nie obsunęła. Gdzie tam koniec a jeszcze druga skarpa.

Ogród z gruszką 00:43, 22 sie 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
Do góry
A od frontu... tuż przed koszeniem

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies