Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Rododendronowy ogród II. 21:14, 15 sie 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
barbara_krajewska napisał(a)
Witam, wszędzie mam tyle zaległości, że dopiero teraz do Ciebie dotarłam i dowiaduję się, że to już 100 minęła! Gratuluję następnych



Twoje przygody z ptakami godne podziwu, Bogdziu!
Też myślę, że to ta sama kania...


Basiu ja też mam zaległości u Ciebie choc zaglądam bez wpisów bo tylko jak się nie zaloguję jestem w stanie coś poczytac. Zalogowana tonę w pisaniu i mało osób mogę odwiedzic. Dzieki ża pamiec i róże.
U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :) 21:14, 15 sie 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Do góry
Sebek napisał(a)
Tawułę ściąłem mocno, liczę, że jednak odbije



Glamis Castle






Ja myślę,że takie cięcie dobrze jest połączyć z odmładzającym wycinając kilka najstarszych gałązek /zwł.krzyżujących się / aby zrobić miejsce dla nowych wiosennych.No i uniknąć splątania aby opadłe listki nie zalegały w krzewie.Co o tym myślisz?
Packwood House Anglia 21:13, 15 sie 2012


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Do góry
Sesja zdjęciowa pod czosnkami
Atmosfera bardziej niż swobodna






Moje poletko 21:12, 15 sie 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Do góry
EPODLAS napisał(a)

Pochmurno i deszczowo ciągle!
Ale zapowiadają upalny weekend.
Może też jutro słonko zaświeci! Oby


Celinko, prześliczna ta róża. Uwielbiam takie, nie przepadam za czerwonymi. Jest taka romantyczna.

Bożenko mam 2 takie krzaczki i o dziwo kwitną jak szlone
muszę je połączyć i zrobić jakąś kompozycję w bieli, ale niestety nie wiem "jak to ugryźdź" może z Limelight?
Rododendronowy ogród II. 21:11, 15 sie 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
marzena napisał(a)
witaj Bogdziu wraz z nową setką... to jedna z moich nielicznych róż...

a Irenka przesłała Ci Solanum ( psiankę )...



Dzięki Marzenko. Widzę że i Twoja róża zapłakana a one w tym deszczu tracą na urodzie. Dostają plamy. U mnie jest tak samo i nadal zapowiadaja deszcz.
Ogródek Hanusi po zimie 21:10, 15 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Do góry
hanka_andrus napisał(a)
Odwiedziły mnie dziś w ogrodzie 2 super miłe dziewczyny.Jedna ,to moja ogrodowa sąsiadka Paprotka,a druga to Ania DS we własnej osobie w dodatku z przemiłym M i super grzeczną dwójką małolatów.



Czasu było mało,bo zbierały się czarne chmury na horyzoncie, a trzeba było obejrzeć 2 ogródki: mój i Paprotki.
Mój juz z grubsza znacie, a Paprotkowy?Pokazałabym,ale zdjęcia się nie wgrywają.

Oj jak fajnie ze Cię odwiedziły!!! I sliczne zdjęcie! Szkoda ze zdjecia sie nie wyrywają...
Pozdrowienia Haniu
Rododendronowy ogród II. 21:09, 15 sie 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Gabriela napisał(a)


Gratuluje nowej setki w nowej części wątku cieszę się, że cały czas z nami jesteś, buziaki Bożenko




Irenko dzięki ale jak byś mnie jeszcze uswiadomiła co to za kwiatki.


A to ja uświadomię w zastępstwie - to psianka rantonetta, może być jeszcze biała i fioletowa, też mam, mocno rośnie, zimuje jak fuksja. Kwiatki podobne do ziemniaczanych, bo to ta sama rodzina.
Zaglądam i pozdrawiam.
A chwilę potem poprawiam, bo mi literka uciekała w nazwie roślinki.


Myślałam ze może to psianka ale kwiaty wydawały mi się za duże. ja widziałam tylko z małymi kwiatkami a te w stosunku do liści są duże. Pewnie i takie są. Dzieki Gabrysiu za dokładne wyjaśnienia. Pozdrawiam serdecznie.
Moje poletko 21:07, 15 sie 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Do góry
Rozchodniki startują ,a orzeszki dojrzewają


Ogród w Tarnowie 21:06, 15 sie 2012


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Do góry
popcarol napisał(a)
Przepięknie Wszystko takie wycackane

Richie co to za drzewo tutaj i ile ma lat? To miłorząb może? Jaki?
pozdrawiam


To jest Wiąz holenderski i ma jakieś 12 lat, przycinam go na wiosnę bo byłby o wiele większy.
Tak jak pisze Agata przebarwia się na żółto i jest bardzo dekoracyjny. Dzięki za "wycackane" i również pozdrawiam

Moje poletko 21:06, 15 sie 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Do góry
Celina napisał(a)
Pochmurno i deszczowo ciągle!
Ale zapowiadają upalny weekend.
Może też jutro słonko zaświeci! Oby


Celinko, prześliczna ta róża. Uwielbiam takie, nie przepadam za czerwonymi. Jest taka romantyczna.
U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :) 21:06, 15 sie 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Do góry
Sebek napisał(a)




w drugim wazonie już bardziej kolorowo





Mnie podoba się najbardziej ten lila.Sebku a czy wiesz,że mieczyki tnie się - każdy kolor innym ostrzem? Nie wolno przenosić soków na mieczyk w innym kol. bo zmienia go na ten dominujący i w przyszłym roku możesz mieć tylko w jednym kolorze wszystkie.Pozdrawiam !
Ogródek Hanusi po zimie 20:59, 15 sie 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Odwiedziły mnie dziś w ogrodzie 2 super miłe dziewczyny.Jedna ,to moja ogrodowa sąsiadka Paprotka,a druga to Ania DS we własnej osobie w dodatku z przemiłym M i super grzeczną dwójką małolatów.



Czasu było mało,bo zbierały się czarne chmury na horyzoncie, a trzeba było obejrzeć 2 ogródki: mój i Paprotki.
Mój juz z grubsza znacie, a Paprotkowy?Pokazałabym,ale zdjęcia się nie wgrywają.
Moje poletko 20:58, 15 sie 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Do góry
Dzisiaj ciepło ale bez szału!po prostu miły dzień

Nie wiem co z tą lawenda jest nie tak.
dlaczego nie kwitnie cała?
jedna część już przekwita i będę golić, a druga nie miała ani jednego kwiatka?
Może to różne odmiany,ale dlaczego bez kwitnienia całe lato?





Mój ogród 20:57, 15 sie 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Do góry
Zachód słońca, jak pisałam był niesamowity, do tego była tęcza, którą jednak nie udało mi się ładnie sfotografować. Powietrze było przejrzyste no i ten widok!!!!

Zdjęcia, zostały niedużo poprawione, naprawdę tak to wyglądało.

Moja jedyna pergola w ogrodzie. Błękitny Anioł już przekwitł, a Purpura Plena Elegants, jeszcze pięknie kwitnie.

A teraz coś na ząb. Cieszą maliny, ale chyba bardziej moje pierwsze w życiu pomidory.


Popówek 20:50, 15 sie 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
Do góry






czuję się z lekka połamana, ale warto było
Popówek 20:49, 15 sie 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
Do góry






Popówek 20:48, 15 sie 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
Do góry
moje dzisiejsze kanciki - co prawda już się chwaliłam na innym wątku, ale co tam







Mój ogród 20:48, 15 sie 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Do góry
Pobyt na działce - udany. Pogoda nie sprawiła zawodu.. Było sporo słońca, ale nie było upałów. Z we wtorek był niesamowity zachód słońca, który próbowałam uwiecznić moim skromnym aparatem. Zaczęłam porządki na skarpie, ale i w całym ogrodzie. Wsadziłam nowy nabytek - drugi raz skusiłam się na rozplenicę. W tym roku zmarzła kupiona mi jesienią. Tak bardzo podoba mi się ta trawa, że postanowiłam zaryzykować. Ogórki jeszcze były, to trzeba było zakisić. Maliny dojrzałe, smakowały super. Pomidorki zaczynają dochodzić. A tak ogólnie widać już zbliżającą się jesień. Rozchodniki i rudbekie zaczynają szaleć. Do kwitnienia szykują się marcinki.
A to widoczki z mojego ogrodu. Na razie jest jeszcze sporo koloru.


Myślę, że warto mieć trawy w swoim ogrodzie, bo gdy większość byliny przekwitnie, one pokazują co mogą. Wywaliłam starą forsycję, która tak naprawdę nigdy mi ładnie nie kwitła, aby mieć miejsce na dalsze trawy.

Te kwitnące byliny zapowiadają już zbliżającą się jesień.




Packwood House Anglia 20:47, 15 sie 2012


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Do góry
Oj, nie dziękuj jeszcze mam jeszcze kilka

trochę geometrii


bardzo ciekawy wgłębnik, rośliny zupełnie inne








Norweski ogródek... 20:46, 15 sie 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
zaczarowanaa napisał(a)
hei
BETA I EWELINKA cala dzialka byla przeokropnie zarosnieta , szkoda ze niczym fajnym
sporo drzew i krzaczorow zostalo najpierw wycietych spalinowka a pozniej spora czesc z nich wyrwana z korzeniami koparka te korzenie ktorych koparka nie dosiegla to zostaly zamaskowane przezemnie sporo juz spruchnialo wiec jeszcze kilka lat i sladu nie bedzie))

ale sie usmialam z tych miesni jak skala ale cos w tym jest , )))

ENYA Mieszkam na obrzezach Oslo (3 strefa) zdjecia ogrodow hm...... postaram sie zrobic jakies zdjecia ale zazwyczaj to jest trawa jakies drzewko (jablonka)i ,w donicy przed drzwiami jakies sezonowe kwiatki.... i tyle , nie maja takich ogrodow jak w Anglii a moze jeszcze nie spotkalam takiego

pozdrawiam was wszystkich


To zapewne podziwiają Twój ogród? pozdrawiam ślicznie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies