Aniu w tym roku jednoroczne wręcz u mnie królują a to przez niesprzyjający zbieg rożnych niechcianych zdarzeń i wiosenne przymrozki, które spustoszyły mi byliny
Aniu u mnie 2 lata temu jeden podmarzł, ale odbił i teraz ładnie wypuszcza, oczywiście przesadziłam go w inne miejsce, to on ale u niektórych od dołu zaczynają listki schnąć, boję się czy to nie jakiś grzyb, wiesz teraz mokro, właśnie pada kapuśniaczek
Gabrysiu u mnie tez wyglądają ogniście na rabatkach, ale w moim wiejskim ogródku jest to nawet wskazane , bo było by mi zbyt smutno bez słonecznych kolorków
Widzę, że to jeden z lepszych hodowanych kwiatuszków w Twoim ogrodzie?. Już sama nie wiem, który mi się bardziej podoba - róże, lilie, floksy czy ten powyżej?
A ja nie mam cyń i nie wiem co z tym fantem zrobić
Coś do mnie nie chcą przemówić!
A kanciki pierwsza klasa!
Celinko zobacz jak pięknie przemawiają do Ciebie
i muszę Ci powiedzieć, że miały być wszystkie białe zbierałam siew tylko kolorami, w osobne pojemniki, wysiałam, a tu taka niespodzianka
Tesia, w noc przed tornadem było tak zimno,że listki i pąki wszystkie zrobiły się bordowe i potem uschły , niżej tylko jeden pęczek został i teraz kwitnie, już myślałam,że ją straciłam jak Josephine
No coś podobnego To znaczy, cieszę się wraz Tobą, że przeżyła, ale żeby tak przez jedną noc tak roślina zmarniała?
mam zdjęcie, bo jej zrobiłam, tak po nocy wyglądała listki bordowe się zrobiły pączki poszły do dołu a po 2 dniach uschły chyba było 8st., wtedy w nocy i wietrzysko
Bardzo by było miło sobie tam posiedzieć na tej ławce, w prześwietlonym lekko cieniu, pogłaskać żywotnikową kulkę, która rośnie w pięknej donicy i delektować się widokiem kolorowego ogrodu. Świetne miejsce do odpoczywania. Odpoczywasz tu?
Niektóre z moich berberysów Green Carpet mają takie dziwne czerwonawe przyrosty. Listki też są w ciapki jakby u odmiany Harlequin. Czy to wycinać czy zostawić?
Ja bym zostawiła, a to ciekawe
A może to zamiast Green carpeta sprzedali ci odmiane "Starburst" Zdjęcie
Porozstawiałam pachysandrę i haconechloa - nie wiem jak ją sadzić.
na czerwono zaznaczyłam mniej więcej tak jak ustawiłam - na niebiesko ustawiłam później, ale już zdjęcia nie zrobiłam bo robiło się ciemno...
Nie jestem pewna ani pierwszego ani drugiego....
Aha, i jeszcze muszę tu wkomponować 3 kule z bukszpanu...
dzisiaj skosiłam trawę (wczoraj zabrakło mi paliwa, hehe) i poprosiłam synka o fotkę przy hortensji, która zaczyna szaleć na całego ! kwitnie obłędnie moja królowa limelight !
(sory za jakość, fotki z komórki)
Królowa i Królewna supera w te hunkiowe liście możesz gołąbki zawijać-pychotka z sosikiem pomidorkowym
Bogda, fakt, te są wyjątkowo wielkie taka odmiana !
ale na razie niech sobie rosną, zjem je kiedy indziej ....