dzisiaj skosiłam trawę (wczoraj zabrakło mi paliwa, hehe) i poprosiłam synka o fotkę przy hortensji, która zaczyna szaleć na całego ! kwitnie obłędnie moja królowa limelight !
(sory za jakość, fotki z komórki)
niestety żurawki na 1ym planie mi padają....
Aniu, te cynie byłyby fantastyczne na mojej ognistej rabacie. Moja babcia siała je zawsze, ja też, a potem przestałam, jak mi rozsada wychodziła jakaś taka byle jaka. Chyba do nich wrócę w przyszłym roku.
Świetne masz kwietne rabaty i fajnie wyglądają te trawiaste równniutkie ścieżki w ogrodzie.
Borbetko, dziękuję za odpowiedź i chęć pomocy Ja podlewanie to jeszcze mogę opanować, ale z pielęgnacją gorzej. Muszę dużo czytać i się uczyć, jednak im więcej mam roślin, tym bardziej mi się chce. Na szczęście jest literatura fachowa (dzięki za namiar!), w którą pomalutku się zaopatruje, a i forum jest skarbnicą wiedzy i doświadczeń nie do przecenienia!
A czy przed zimą zasilasz czymś specjalnym swoje iglaste?
Rozwary, kiedyś przeczytałam o nich w jakimś piśmie ogrodniczym i jak zobaczyłam niebieskiego to kupiłam. Mam dziś trzy kolory, chcę dokupić jeszcze różowego. Mnie bardzo się podobają, widać je z daleka. No i te baloniki, nie widziałam ich u żadnych innych kwiatów przed kwitnięciem.
Moje rozwary.
Bożenko kupiłam w ubiegłym roku od babki pod cmentarzem i nie wiedziałam ,że to sie rozwar nazywa! A są cudne. Nie widziałam różowego! Bożenko on w takim mocnym różu jest? Bo ja mam biały z różowym środkiem.Jak gdzieś wykukam to kupię napewno!
Witam wszystkich Ogrodomaniaków i Ogrodozapaleńców!
Mam na imię Katarzyna. Mieszkam w Wielkopolsce jak się okazało niedaleko forumowiczki Jagny, którą pozdrawiam serdecznie bo jakoś zagineła Czterdzieści lat minęło, prawie jak jeden dzień. Na szczęście mam swoje miejsce na ziemi - mały biały domek z ogrodem. Do Ogrodowiska trafiłam dzięki wątkowi Ani, która leci w kulki a mimo to jest inspiracją już chyba tysięcy Polaków. No i Pani Danusi, która uratowała nasz wymarznięty i wysuszony trawnik. A właściwie nauczyła założyć nowy, nawet ładny wyszedł.
Cieszę się bardzo, że jest takie ciekawe miejsce w internecie. Tyle przyjaznych osób, motywujących a nie przemądrzałych. Mam ochotę na własny wątek, ale to pewnie jesienią bo teraz tyle "roboty w polu", że na forum jestem tylko z doskoku. Pozdrawiam wszystkich Kasia.
Też mnie urzekły... Irenka ma dobry gust! Wypatrzyłam też śliczne szpadki z kuleczkami...
A wyprawy zazdroszczę.. Nie ma nic lepszego jak chłód wody na taki skwar..
No ale jak to rośnie razem? Z mojej mikrej wiedzy wynika, że irysy lubią słońce, a brunnera wręcz przeciwnie! Irenka jakoś je ubłagała czy urok rzuciła? Napiszcie proszę, bo kompozycja bardzo widowiskowa
Moi mili
Dzisiaj spędziłam pół dnia na odwiedzaniu Waszych ogrodów.Nie można się oderwać od tych widoków Od jutra, zacznę przeglądać zdjęcia .Już wczoraj zaczęłam powolutku,a dzisiaj
nie dałam radypozdrawiam ciepło
Jakie piekne Foksy u Ciebie znalazłam
Witaj Moniko!
Ale sprawiłaś mi niespodziankę i wielką przyjemność;odgrzebałaś stare fotografie!
Dla Ciebie specjalnie najładniejsze floksy jakie mam
Ewciu, te zdjecia, które wkleiła Anita, z poprzedniego sezonu, ale teraz też już sporo pomidorków nabiera rumienców
Do wątku o narzędziach, zgodnie z życzeniem Danusi wkleję zdjęcia przed/po w temacie przycięcia lawendy cudnymi nozycami kupionymi w Ogrodowiskowym sklepie, ale i tutaj się pochwalę
Dzisiaj zaczęłam od największej lawendy, jutro polecę z obcinaniem pozostałych, szkoda mi trochę, ale jak teraz obetnę, to jeszcze raz w tym roku zakwitną.
A to drugie zmartwienie - jak je obsadzić ? Na pewno chcę cisy przy ramieniu bramy ale co dalej?
Nie mam za dużo miejsca do schodów , więc szaleć nie mogę