Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Zieleń, drewno i antracyt 11:12, 18 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Na różance rośnie jeszcze jedna nn.
Wielkokwiatowa, zdrowa, żywotna, kwiat jest bardzo trwały, ma ładny kształt, ale kolor jak na różankę dość kontrowersyjny - intensywnie koralowy(na zdjęciach wychodzi przekłamany). Nie mam na nią pomysłu, ale ją lubię.


Na różance to już wszystko co chciałam pokazać.
Czas na resztę nn.

NN karminowa - kolor ma bardzo głęboki, aksamitny (oczywiście nie na zdjęciach), kwiat bardzo ładny, chociaż przypalany przez słońce. W zeszłym roku, z powodu zacienienia męczyła ja plamistość i zbyt bliskie sąsiedztwo iglaków. Mam nadzieję, że w nowym miejscu wróci do formy.

Zieleń, drewno i antracyt 10:49, 18 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Candy Rokoko - zdrowa, rekordzistka jeżeli chodzi o długość życia kwiatów na krzewie, kwitnie intensywnie, bardzo fotogeniczna, ale w ogóle nie w moim guście


Elmshorn - miała być zdrowa i bezproblemowa, niestety nie u mnie. Mrówki upodobały sobie jej nogi i mimo ciągłej walki, krzew nadal wygląda na słaby. To osłabienie przyczyniło się pewnie do tego, ze zeszłej zimy wymarzł prawie do ziemi. Zobaczymy co przyniesie jej ten rok.


Działeczka w dużym mieście 10:41, 18 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
lilarose napisał(a)
jak zamknęłam zakupy pomidorowe, to otworzyłam resztę warzywnika i kupiłam sobie (między innymi) 9 odmian bazylii
na tym kończę zakupy nasienne
Trochę szkoda, że to już za mną- było fajnie.
Na pocieszkę pooglądałam sobie wczoraj fotki moich letnich zbiorów codziennych- jak ja za tym tęsknię!


Świetne zestawienie. Wszystko wygląda bardzo smakowicie. Też tęsknię
Zieleń, drewno i antracyt 10:40, 18 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Munstead Wood - piękna róża, chociaż z powodu przesadzania u mnie wciąż w wersji mini. Nie przeszkadza jej to jednak kwitnąć bardzo obficie, kwiatami o cudownym zapachu i kolorze (który nigdy nie wychodzi odpowiednio na zdjęciach). Zdrowa i żywotna, nawet mrówki w nogach jej nie straszne.
Zieleń, drewno i antracyt 10:27, 18 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Czas na resztę odmian z różanki.

Chopin - jest ze mną już kilka lat i nic złego o niej powiedzieć nie mogę. Pod koniec sezonu łapie ją lekka plamistość, ale nie jest bardzo uciążliwa. Chopin to dla mnie kwintesencja elegancji, piękny kolor, kształt kwiatu, forma krzewu, wszystko na plus. Szkoda, że tak mało zdjęć jej w zeszłym roku zrobiłam.


Queen of Sweden - kolejna elegantka. Bardzo zdrowa, kwitnie obficie, kwiat w kształcie filiżanki długo utrzymuje się na krzewie, deszcz mu nie straszny. Krzew ma ładną, ale smukłą formę.

Działeczka w dużym mieście 10:13, 18 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Do góry
jak zamknęłam zakupy pomidorowe, to otworzyłam resztę warzywnika i kupiłam sobie (między innymi) 9 odmian bazylii
na tym kończę zakupy nasienne
Trochę szkoda, że to już za mną- było fajnie.
Na pocieszkę pooglądałam sobie wczoraj fotki moich letnich zbiorów codziennych- jak ja za tym tęsknię!
Żywopłotki cisowe. 10:01, 18 sty 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry
Haniu jak zdrowie w Nowym Roku ---wracaj do nas!!!!

Słoneczka dla Ciebie.;d

Podwórkowa rehabilitacja 22:47, 17 sty 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
A te ostatnie, to jakiś krewniak San Marzano?
Mam nadzieję, że z tych wszystkich nasionek urosną pomidory godne miana "Ku pamięci".
Beksiński? Ciekawy wybór.

San Marzano Redorta mają być większe i bardziej plenne od tych zwykłych.
Dużo sobie obiecuję po tych nasionkach

Beksińskiego już kiedyś jednego zmalowałam.
Może to kontrowersyjne ale powiesiłam je nad łóżkiem.
Są symbolem cierpliwości i wytrwałości
Trochę z przymróżeniem oka to piszę.
Słoneczny Ogród 22:12, 17 sty 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Pod krzywą brzozą zrobiłam rabatę z różanecznikami, tawułkami i hostami, ale sarny wpierniczyły mi prawie całe różaneczniki, no w zeszłym sezonie miały mało kwiatów



Słoneczny Ogród 22:06, 17 sty 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
To jest ta rabata przy drodze z szałwią, ale z tyłu rabaty (od drogi) jest rząd pięknych rozchodników



Słoneczny Ogród 21:58, 17 sty 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Powstały też inne mniejsze rabaty takie które tworzą ramy ogrodowe, taką rabatką jest rabata z szałwią przy drodze, wcześniej były tylko trzy stożki z tujek.




Małymi krokami-Ogród Wioli 21:19, 17 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
Są i one ...


Po pierwszym koszeniu... Uwielbiam


Sarunia też zadowolona z zielonego dywaniku ...


Lato


Jesień
Małymi krokami-Ogród Wioli 21:10, 17 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
Wszyscy wrzucają porównania bądź wspomnienia zeszłego sezonu to i ja wrzucę małe co nie co ...
A mianowicie przemianę chwastowiska w trawnik
Kosztowało nas to masę pracy ,ale warto było

Przed
Wiosna 2021



Zerwanie chwastowiska...(altana wkrótce też przejdzie metamorfozę )


Wyrównanie i rozłożenie siatki przeciw kretom... I to była najlepsza inwestycja,bo kopców było co roku mnóstwo...


Na to nawieźliśmy może że 200 taczek humusu,uff...


Wyrównane,uwałowane,zasiane i znowu uwałowane i czekamy na kiełki... chodziłam codziennie z nosem przy ziemi i wypatrywałam...


Zieleń, drewno i antracyt 21:08, 17 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Zapomniałam o jeszcze jednej "nówce"
Quatre Saisons - pokazała całe 2 kwiaty lekko bałaganiarskie w formie, ale pachnące cudownie. Zdrowa, mszyce jej nie lubią. Mam nadzieję, że w tym roku mile mnie zaskoczy


Golden Celebration - kwiat bardzo ładny, pachnie pięknie, chociaż nietrwały i wrażliwy na deszcz. Pędy wiotkie, przez co trochę smętnie zwisają z ciężkimi kwiatami. Cień z nowego domu dociera też do niej i chyba konieczna będzie przeprowadzka, bo w połowie sezonu złapała plamistość i sporo liści straciła. Nie przeszkodziło jej to jednak kwitnąć intensywnie.



Na dzisiaj koniec, ale cdn




Ranczo Edy 21:07, 17 sty 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
Basieksp napisał(a)
Bardzo ładna magnolia taka nie za duża a cała obsypana kwiatami, pięknie


Basiu dziękuję
Mamy z Hanusią te same odmiany teraz już jest troszkę większa i kwiatów ma dużo i pięknie pachnie


Zieleń, drewno i antracyt 20:55, 17 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Ascot - piękna, zdrowa róża, chociaż kwiaty ma wrażliwe na słońce i deszcze. Kolor trudny do uchwycenia na zdjęciach.


Mme Boll - super zdrowa, kompaktowa(czy tak już zostanie?), cukierkowa róża. Kwitnie bardzo obficie, ładnie powtarza.


Zieleń, drewno i antracyt 20:48, 17 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Teraz trochę starsze mieszkanki ogrodu.

Voyage - kupiona pod wpływem chwili. Kwiat nawet ładny, tylko wiotkie gałązki nie utrzymują go w pionie. Kwitła skąpo, a do tego prawie cały sezon męczyła ją plamistość. To jej drugi rok u mnie, dam jej jeszcze szanse, chociaż na razie nie należy do moich faworytek.


Elfe - o dziwo nie jest taka wrażliwa na mróz jak o niej piszą. Zapomniałam ją okryć, nawet kopczyka nie miała za bardzo i przeżyła zimę bez szwanku. Kwitnienie utrudniały jej mrówki w nogach z którymi walczyłam cały sezon. Bardzo lubię jej kolor i delikatność. Jedyny minus, że w ogóle nie rośnie w górę.



Pszczelarnia 20:45, 17 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13743
Do góry


Moje ulubione uwielbiam ich zapach i prostotę w urodzie ja mam je u siebie, ale nie mogę doczekać sie takiej ilości, coś im u mnie nie pasuje, może kiedyś doczekam się takiego bukietu





Ranczo Edy 20:41, 17 sty 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
Wspomnienia do 2022

Rabata z Grabem i rozchodnikami...

Zieleń, drewno i antracyt 20:35, 17 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
White Iceberg - "uratowana" bidulka z marketowej półki Odwdzięczyła się intensywnym kwitnieniem. Zdrowa, bezproblemowa, o kwiatach kojarzących mi się kamelię.


NN - zupełnie nie wiem co to za pomyłka (to oznacza, że za dużo róż w zeszłym roku kupiłam), ale polubiłam ją. Kwiat delikatny, wpadający w fuksję, bez zapachu, pędy wiotkie, prawie bez kolców. Ciekawe co ostatecznie z niej wyrośnie (zapowiada się na pnącą).

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies