Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 20:03, 17 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Duchesse de Montebello - i tutaj zagadka. Nie mogę znaleźć więcej zdjęć, a te co mam do złudzenia przypominają kwiatem Félicité Parmentier... muszę się jej dobrze przyjrzeć w tym sezonie. Znalazłam jedynie notatkę, że kwiaty miała nietrwałe i brzydko wyglądały po deszczu(w przeciwieństwie to koleżanki powyżej), chociaż pięknie pachnące, porcelanowe i delikatne w odbiorze.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:14, 17 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Louise Odier - podoba mi się po całości, za kwiat, zapach, dużą żywotność. Urosła w ciągu sezonu ok metra, miała 2 rzuty kwitnienia i kwitła do pierwszych przymrozków. Muszę się zastanowić jak ją poprowadzić.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:23, 17 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Rose de Resht - bezproblemowa, zdrowa róża. Zdziwiłam się, że kwiaty ma takie małe, ale za to bardzo ładne, trwałe i przepięknie pachnące. Drugie kwitnienie miała mocno schowane w liściach.


Fimbriata - dziwna róża. Kwiat nieoczywisty w wyglądzie i zapachu. Warunki miała podobne do rugos, więc niezbyt łatwe. Ciekawa jestem co pokaże w tym roku.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:35, 17 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
White Iceberg - "uratowana" bidulka z marketowej półki Odwdzięczyła się intensywnym kwitnieniem. Zdrowa, bezproblemowa, o kwiatach kojarzących mi się kamelię.


NN - zupełnie nie wiem co to za pomyłka (to oznacza, że za dużo róż w zeszłym roku kupiłam), ale polubiłam ją. Kwiat delikatny, wpadający w fuksję, bez zapachu, pędy wiotkie, prawie bez kolców. Ciekawe co ostatecznie z niej wyrośnie (zapowiada się na pnącą).

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:48, 17 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Teraz trochę starsze mieszkanki ogrodu.

Voyage - kupiona pod wpływem chwili. Kwiat nawet ładny, tylko wiotkie gałązki nie utrzymują go w pionie. Kwitła skąpo, a do tego prawie cały sezon męczyła ją plamistość. To jej drugi rok u mnie, dam jej jeszcze szanse, chociaż na razie nie należy do moich faworytek.


Elfe - o dziwo nie jest taka wrażliwa na mróz jak o niej piszą. Zapomniałam ją okryć, nawet kopczyka nie miała za bardzo i przeżyła zimę bez szwanku. Kwitnienie utrudniały jej mrówki w nogach z którymi walczyłam cały sezon. Bardzo lubię jej kolor i delikatność. Jedyny minus, że w ogóle nie rośnie w górę.



____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:55, 17 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Ascot - piękna, zdrowa róża, chociaż kwiaty ma wrażliwe na słońce i deszcze. Kolor trudny do uchwycenia na zdjęciach.


Mme Boll - super zdrowa, kompaktowa(czy tak już zostanie?), cukierkowa róża. Kwitnie bardzo obficie, ładnie powtarza.


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 21:08, 17 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Zapomniałam o jeszcze jednej "nówce"
Quatre Saisons - pokazała całe 2 kwiaty lekko bałaganiarskie w formie, ale pachnące cudownie. Zdrowa, mszyce jej nie lubią. Mam nadzieję, że w tym roku mile mnie zaskoczy


Golden Celebration - kwiat bardzo ładny, pachnie pięknie, chociaż nietrwały i wrażliwy na deszcz. Pędy wiotkie, przez co trochę smętnie zwisają z ciężkimi kwiatami. Cień z nowego domu dociera też do niej i chyba konieczna będzie przeprowadzka, bo w połowie sezonu złapała plamistość i sporo liści straciła. Nie przeszkodziło jej to jednak kwitnąć intensywnie.



Na dzisiaj koniec, ale cdn




____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 21:11, 17 sty 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Zuza, bardzo fajne takie podsumowanie i całkiem sporo masz fajnych róż.
____________________
Helen - Hortensjowo
sylwia_slomc... 21:16, 17 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Ale fajny przegląd różany
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 00:21, 18 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Najpierw dalie, teraz róże... Zuza, chcesz mnie wykończyć? Moja ogrodowa asertywność jest nieodmiennie na poziomie minus 10

P.S. Dalie cały czas w obróbce. Małżonkowi kazałam dziś oglądać i wybierać. Przy 20 pozycji z katalogu miał wybranych 17 Taki pomocny
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies