Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Podwórkowa rehabilitacja 17:51, 21 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Powojnik Justa

Powojnik Paul Farges


Powojnik Ruby
Podwórkowa rehabilitacja 17:47, 21 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Forsycja kwitnie.

Róża Heritage i powojnik JPII

Lovely Fairy tez kwitną w najlepsze ale u nich to normalne.
Zacisze Alicji 17:47, 21 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13740
Do góry
Alija napisał(a)
U mnie niedziela pogodna, dość wietrzna. Igor właśnie wraca do domu przez okno.



Zaglądam a tu taka gwiazda na powitanie
Podwórkowa rehabilitacja 17:44, 21 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Ostrogowiec i powojnik Polish Spirit
Podwórkowa rehabilitacja 17:42, 21 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Oczko
To zielone to rukiew wodna.

Grujecznik japoński - Cercidiphyllum japonicum 17:42, 21 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4764
Do góry
Proszę o pomoc w sprawie grujecznika.
Grujecznik czteropienny, posadzony w 2017 r., wys. ponad 3m nie wykazywał żadnych objawów chorobowych.

Dwa tygodnie temu przeszkadzały mi 2 gałązki, które rosły na największym pniu u dołu i je obcięłam. Okazało się, że gałązki mają na przekroju czarne kółko w środku. Wczoraj obcięłam jeszcze 3 następne gałązki, jedna była czarna, a dwie czyste. Oskrobałam korę - bez zmian chorobowych.
Wczoraj obcięłam ten zaatakowany pień, zdjęcia poniżej.




pień po obcięciu 2 pierwszych gałązek



pień po obcięciu następnych 3 gałązek, widać oskrobaną korę



pień miał takie spękania



Co to za choroba i czy da się tego grujecznika uratować, czy lepiej teraz w całości go wyciąć.
Zacisze Alicji 17:40, 21 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
U mnie niedziela pogodna, dość wietrzna. Igor właśnie wraca do domu przez okno.

Podwórkowa rehabilitacja 17:38, 21 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Smagliczka, tytoń, sagan i dziadki w balii

Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ 17:37, 21 lis 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
Pozostałe prace to było obcięcie malin, zasypanie kilku dalii warstwą kompostu, przysypanie obornika kompostem.... ehhh jakie wielkie larwy tam są jednak obornik konski je ściąga .
Ściełam również szparagi i wykopałam 2 dalie - te wielkokwiatowe.
Sango Kaku pięknie wygląda, nawet prawie bez liści. Ten jego kolor jest jak słonce w takie pochmurne i szaro-bure dni.
No i taśmą oznaczyłam gdzie nie chciałabym aby ekipy przeszły - czyli do sado-warzywniaka. Tam jest jakieś 4m do terenu budowy/ściany domu. Zastanawiam się czy nie byłoby bezpieczeniej jednak te drzewka przesadzić. A tak ładnie tam rosną.

Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ 17:36, 21 lis 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
Na dziś ogródkowania nie miałam w planach. Ba - za pierwszym razem jak mi myśl przeszła przez głowę to dość mocno padało. Przestało, stwierdziłam że a co tam!
Zabrałam szpadle, jeden celowo kupiony do obkopywania drzew przed przesadzeniem a drugi mocny, normalny. Dobrze, bo tym długim to chyba nic bym nie zdziałała.
W tym tygodniu ma przyjechać inzynier od badania terenu, głównie pod fundamenty, ale jakby chciał poszerzyć teren to ten ambrowiec był posadzony dokładnie tam gdzie będzie podjazd. Ba - kiedyś były tam 3, ale tylko jeden przetrwał. Już ma spokojnie ze 3m wysokości,ale chudziutki że hoho. Przesadziłam gdzieś na pograniczu warzywniaka i ogródka reprezentacyjno-wypoczynkowego. Jakiś 1m od działki. Jak sąsiad będzie miał coś przeciwko to za jakieś 2 lata znów trzeba go będzie przesadzić. Jak przetrwa! Oby!

Podwórkowa rehabilitacja 17:35, 21 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Troszkę listopadowych ujęć.
Byliny wycinam sukcesywnie, wczoraj padło na liliowce i irysy.
Gaury
Ogród Basi i Romka 17:26, 21 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13740
Do góry
A te będą na kolację







Już szarawo się robiło, szybko

Ogród Basi i Romka 17:23, 21 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13740
Do góry
I takie grzyby i mchy







Ogród Basi i Romka 17:20, 21 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13740
Do góry
A tu relacja z lasu tydzień temu był las zielony iglasty, dziś brązowy liściasty







Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 16:52, 21 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Judith napisał(a)
Wyszło na chwilę słońce, to i ja wyszłam na chwilę do ogrodu. Coraz mniej interesujących widoków, ale jest kilka miejsc wartych uwiecznienia





Judith, masz rację, w ogrodach coraz mniej pięknych widoczków, robi się pusto i szaro. Dopiero kiedy spadnie śnieg (do czego mi się nie spieszy), ogród pokaże swoje nowe, bajkowe oblicze.
Twoje trawy chociaż już końcówka listopada prezentują się wspaniale.
Mam nadzieję, że dobrze się trzymasz i szybko wracasz do zdrowia. Dużo, dużo zdrowia dla Ciebie i rodziny.
Ogród prawie wymarzony … 16:31, 21 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
Judith napisał(a)

Przepiekne te platany!


Najpiękniejsze są wczesną wiosną jak mają soczyście zielone liście.
Dla porównania tu ich pierwszy sezon czyli ubiegłoroczne lato-teraz korony prawie się im stykają




A tu widać lawendę grosso-to ta, o której pisałam w Twoim wątku na temat nowej rabaty:
Ogród prawie wymarzony … 16:07, 21 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14144
Do góry
olciamanolcia napisał(a)


Doczekasz się pięknego drzewa urośnie Co do platanów mam takie trzy przy tarasie. Piękne drzewa nie powiem.. Ja kupowałam je w zeszłym roku w marcu po ponad 400 za sztukę.
A co do ścieżki -dzięki Miały być płyty betonowe położone nieregularnie ale cena nas przerosła
Oto platany -na wiosnę czeka je lekkie cięcie





Przepiekne te platany!
Ogród z koniczynką 16:00, 21 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
Trawy związane i koniec jesiennej pracy...Byłam w Centr, Ogrodn. ale przecen nie było...
Ogród długi 15:57, 21 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
Joann napisał(a)

To kupiłaś chyba nieszczepione. Moje są szczepione i upatruję nadzieję w tym, że nie zgrubieją jak normalne, duże drzewa.


Szczepione na wysokości ok 160 cm. Wstawiam fotkę - jak coś to usunę. To zdjęcie z ich pierwszej wiosny zaraz po zakupie.
Ogród prawie wymarzony … 15:43, 21 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
Joann napisał(a)

Ja kupiłam kolumnowego, ale jest tyci. Nie wiem, kiedy doczekam się Jego wysokości.
Tez poluję na drzewo, którego cena zwala mnie z nóg. Na miejscu nigdzie nie ma - platan Alphen's Globe. Zamarzył mi się
Ambrowce u siebie widziałam, można je spotkać. U Ciebie można posadzić takie, masz miejsce. Nie ma co, będzie pięknie ta nieregularna ścieżka mi się podoba.


Doczekasz się pięknego drzewa urośnie Co do platanów mam takie trzy przy tarasie. Piękne drzewa nie powiem.. Ja kupowałam je w zeszłym roku w marcu po ponad 400 za sztukę.
A co do ścieżki -dzięki Miały być płyty betonowe położone nieregularnie ale cena nas przerosła
Oto platany -na wiosnę czeka je lekkie cięcie




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies