Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 15:32, 21 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
olciamanolcia napisał(a)


Śliwy są fantastyczne. Bardzo je lubię. Kupiłam je w Biedronie za…. 10.99 z przeceny. Co do pnie to fakt - przez półtora roku podwoiły swoją obietość.

To kupiłaś chyba nieszczepione. Moje są szczepione i upatruję nadzieję w tym, że nie zgrubieją jak normalne, duże drzewa.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 15:33, 21 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Roocika napisał(a)
Będę kiedyś u koleżanki na osiedlu to cyknę fotkę już na prawdę grubych pni szczepionych drzewek, tam są chyba wiśnie ale w sumie żadna różnica

Cyknij, chętnie zobaczę
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 15:38, 21 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Wiaan napisał(a)
Asia, a może takie zielone kostki pomiędzy drzewami

https://pl.pinterest.com/pin/285486063863159294/

Kolorystycznie mi pasuje, tylko nie wiem, czy kostki nie będą się gryzły z kulkami w donicach na rogu tarasu.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 15:42, 21 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Wiolka5_7 napisał(a)
Ja bym posadziła hakonki ,by się fajnie przewieszały w donicach A z tyłu może jeżówki

Julu, hakonki u mnie rosną bez mojego entuzjazmu. Przyglądam sie im na razie bez zachwytu, można powiedzieć, że dałam im szansę jeszcze zaistnieć w przyszłym sezonie U Was pięknie wyglądają, u Ciebie busz, ale mam wrażenie, że u mnie to rośnie chyba co innego. Także w donice nie wsadzę ich na pewno. Nie zasłużyły jeszcze
Posadziłam już tam czosnki A jeżówki na zimę obcina się nisko nad ziemią?
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 15:45, 21 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
olciamanolcia napisał(a)


Bukszpany roztrzepane wyglądałyby fajnie.

No właśnie sadzić te bukszpany czy nie sadzić? Mam dużo cisów baccata na kulki i też właściwie nie wiem, co z nimi pocznę. Muszę je gdzieś ulokować na wiosnę, bo oczywiście rosną na rabacie "szkółkowej", gdzie wszystko jest "za blisko i za dużo".
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 15:52, 21 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Joann napisał(a)

Taki jest plan, żeby korony się zazębiły. Drzewka są szczepione, pnie w miarę proste.



Te się raczej nie zazębią i nie dadzą efektu jakiego oczekujesz. Mogłaś dać tam graby- byłby taki właśnie efekt- a co do tych śliw to pięknie wyglądają na tle tego muru Ogólnie dla mnie to piękne drzewa
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 15:57, 21 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Joann napisał(a)

To kupiłaś chyba nieszczepione. Moje są szczepione i upatruję nadzieję w tym, że nie zgrubieją jak normalne, duże drzewa.


Szczepione na wysokości ok 160 cm. Wstawiam fotkę - jak coś to usunę. To zdjęcie z ich pierwszej wiosny zaraz po zakupie.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 15:59, 21 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Joann napisał(a)

No właśnie sadzić te bukszpany czy nie sadzić? Mam dużo cisów baccata na kulki i też właściwie nie wiem, co z nimi pocznę. Muszę je gdzieś ulokować na wiosnę, bo oczywiście rosną na rabacie "szkółkowej", gdzie wszystko jest "za blisko i za dużo".


To wsadzaj cisy- też bedzie ładnie. Jak masz roślinki to wsadzaj . A w pobliżu masz też ciszy? Jak tak to tym bardziej- będzie spójnie
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 16:07, 21 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9917
Bukszpany zdecydowanie nie. Rosną długo, a stracić je można w jeden sezon. Po co ryzykować, skoro podobny efekt można osiągnąć z cisami? Do tego cisy nie śmierdzą . Ceny obu roślin są porównywalne.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 16:40, 21 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20483
Joann napisał(a)

Julu, hakonki u mnie rosną bez mojego entuzjazmu. Przyglądam sie im na razie bez zachwytu, można powiedzieć, że dałam im szansę jeszcze zaistnieć w przyszłym sezonie U Was pięknie wyglądają, u Ciebie busz, ale mam wrażenie, że u mnie to rośnie chyba co innego. Także w donice nie wsadzę ich na pewno. Nie zasłużyły jeszcze
Posadziłam już tam czosnki A jeżówki na zimę obcina się nisko nad ziemią?


Myslałam, że zasłużyły...
Jeżówki jedni obcinają inni nie.Te jeżówki niepełne zdobią także zimą...
Czosnki będą fajnie tam wyglądać

Ja wywaliłam wszystkie bukszpany przez ćmę i posadziłam cisy i nie żałuję to była najlepsza decyzja,cisy kocham z wzajemnością

Ps.ja bym to drzewko reklamowała
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies