Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Małymi krokami-Ogród Wioli 16:03, 11 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
Bodziszek Bloom time


Rdest Blackfield


Siewka jeżówki




Koniec.Następne fotki w grudniu...
Małymi krokami-Ogród Wioli 15:58, 11 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
Ostatnie listopadowe kwiatki...

Bodziszek Rozanne


Knautia macedońska


Drakiew


Kłosowiec Blue boa

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie... 15:26, 11 lis 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Do góry
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie... 15:25, 11 lis 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Do góry
A wrzucę jeszcze kilka dzisiejszych fotek.Trudno jest na chwilę obecną fotografować mój ogród bo wszędzie wiadra, bloczki betonowe itp


Ogród z zegarem 15:21, 11 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16245
Do góry
Widok z góry (trochę widać)

Ogród z zegarem 15:20, 11 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16245
Do góry
I idziemy dalej



Rozgałęzienia nie będzie, trochę zmieniłam kierunek


Oczko (wybrałam darń z krawędzi, bo eM może trochę pokopie) będzie miało kształt prostokąta z zaokrąglonymi rogami (jeden jest „ucięty”)


Widok od tyłu, na pierwszym planie kretowiska
Ogród z zegarem 15:16, 11 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16245
Do góry
Ostatnio zaczęłam knuć na tyłach

Poszerzyłam prawą stronę ścieżki prowadzącej do altanki


Posadziłam żurawki Brownies (zgapiłam od Aprilka )


I od tej ścieżki wyznaczyłam linię, gdzie ma być ścieżka do oczka na tyłach (planowanego), na pierwszym zdjęciu widać taki cienki „rowek” po prawej.
Jak mnie nie będzie, a eM będzie się nudził (i będzie pogoda), to mi przeorze ten kawałek. Ścieżka będzie miała długość około 35 metrów .



Po drodze załapała się świdośliwa (w tym miejscu ścieżka będzie miała wybrzuszenie)


Edit: kamienie zbiorę
Ogród prawie wymarzony … 15:15, 11 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
Żeby nie było że jestem gołosłowna Rozplenice rozsadzone darń zerwana. Za chwile wkopię itee wirginijską i dwie hortensje

iteę
Ogród z zegarem 15:09, 11 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16245
Do góry
Zebrinus dla Magdy (daisuni)


Pies dla skali


Ten największy wolał pozować przy innych roślinach

Ogród z zegarem 15:07, 11 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16245
Do góry
Dzisiejsze fotki , najpierw szkodniki .

Tak se leżę


I reszta
Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :) 14:40, 11 lis 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3589
Do góry














Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie... 13:27, 11 lis 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Do góry
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie... 13:24, 11 lis 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Do góry
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie... 13:22, 11 lis 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Do góry
Ptasi gaj 13:08, 11 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)



Elu, tyle razy tu zaglądałam, ale ciągle brakowało mi czasu na wpis...dziś poprawiam się... masz tak ładnie rozplanowane rabaty...wszędzie coś się dzieje ciekawego, a te czerwoności najbardziej chwytają mnie za serce...Duży ogród to i dużo pracy, ale efekt powalający...BRAWO TY!!!
Miłkowo - sezon 2016-2022 12:48, 11 lis 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Milka napisał(a)

Mirka, też pozdrawiam. Piękny dzień dziś, ale chłodek ranny jest.
Co będziesz przesadzać? Nie za późna pora?

Każdy ma inny pomysł na ogród, ja większość robię na jesień, bo wiosną nawozy(w tym roku się nie udało), cięcie zimozielonych, plewienie, kanty itd, więc wolę mieć tej pracy mniej. Potem dochodzą inne prace w domu lub koło domu i brakuje czasu. Wszystko zależy od ogrodu, sił i czasu.

tutaj w mahonii mam 3 anabelki wyhodowane z patyka, nie będę jej ciąć wiosną, bo z trudem się przebija, ciekawa jestem, jak się to sprawdzi z kwitnieniem
tutaj też zmienię, zabieram jeżówki, szałwię omszoną i dalej pociągnę wkoło hakonki, bo taka dziura, choć w sezonie ładnie to wygląda



tu wyprostuję linię, zabiorę rozplenicę, werbeny, marcinki i tez hakonki z hostami zostawię

Irenko właśnie jestem na przerwie i kawkę piję
Przesadzam Pęcherznice na żywopłot sporo mam siewek .
Z przesadzaniem to my chyba nigdy nie skończymy hehe ale co byśmy wtedy robiły?
Leżały ?
Ogród do odnowy 11:21, 11 lis 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Ptaki zaczynają w okna zaglądać, choć zaczynają się też o szybę rozbijać. Pierwszy raz pełzacz walnął. Biedak z godzinę dochodził do siebie, ważne że w końcu oprzytomniał i odleciał


Miłkowo - sezon 2016-2022 11:13, 11 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13739
Do góry

lubię też tę donice, rosną sukulenty w niej i kocimiętka, anioł stróż psów i ich bud.



Nie dziwię się, że lubisz tą donice rośliny w niej posadzone i te suche gałązki, które ją delikatnie obsypały, bardzo mi się podoba a obok taki niepozorny tyci ptaszek, na tej drewnianej podstawie, ładna kompozycja
Sezon 2017 u Hanusi 10:47, 11 lis 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7842
Do góry
Ja jestem do pogody u mnie przyzwyczajona od półwiecza. Ale dla ogrodow jest to kapryśny klimat. Mimo ciepłych zim, są one jednak wilgotne i przez pół roku wilgoci mamy aż nadto, co nie sprzyja niektórym roślinom, na ten przykład różom.

Ale i tak cieszę się, że ten ogród mam. 4 miesiące od listopada do końca lutego jakoś wytrzymuję. Potem już słońce wyżej i jest weselej.

Ogród Basi i Romka 10:29, 11 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16245
Do góry
Basiu, ślicznie u Ciebie, u mnie już prawie całkiem łyso .
Piękna modelka, tak dostojnie wygląda

(Robisz bardzo ładne zdjęcia ).

Co to?


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies