Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

hankaandrus_44 09:32, 11 lis 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Irenko, nie możesz usiedzieć spokojnie, stale przesadzanki jakieś w planie. No ale ogrodnik musi, chociaż jest powiedzenie: nie przesadzaj, bo doniczek zabraknie.

Czas wstrzymać się. Po Św. Marcinie ogrodnik śni o zimie.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 09:42, 11 lis 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mirka napisał(a)
Irenko pozdrawiam w ten Świąteczny dzień
Czekam aż się ociepli i idę przesadzać.
Też działasz to na wiosnę mniej będzie do sprzątania

Mirka, też pozdrawiam. Piękny dzień dziś, ale chłodek ranny jest.
Co będziesz przesadzać? Nie za późna pora?

Każdy ma inny pomysł na ogród, ja większość robię na jesień, bo wiosną nawozy(w tym roku się nie udało), cięcie zimozielonych, plewienie, kanty itd, więc wolę mieć tej pracy mniej. Potem dochodzą inne prace w domu lub koło domu i brakuje czasu. Wszystko zależy od ogrodu, sił i czasu.

tutaj w mahonii mam 3 anabelki wyhodowane z patyka, nie będę jej ciąć wiosną, bo z trudem się przebija, ciekawa jestem, jak się to sprawdzi z kwitnieniem
tutaj też zmienię, zabieram jeżówki, szałwię omszoną i dalej pociągnę wkoło hakonki, bo taka dziura, choć w sezonie ładnie to wygląda



tu wyprostuję linię, zabiorę rozplenicę, werbeny, marcinki i tez hakonki z hostami zostawię
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 09:45, 11 lis 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
malgorzatakarpacz napisał(a)
Ooo Ireno--też mam tą kalinę --napisz coś więcej o jej uprawie.

Małgosiu, szczerze powiem, że nie mam co opowiadać, posadziłam i zostawiłam, nigdy nie podlewałam. Były małe, chude i paskudne i wyrosły wielkie. Deszcz tylko je podlewa, został nam nadmiar żwirku, więc tam mąż go wysypał, gruba warstwa i tyle. Tak wściekle rosną, że tnę nie patrząc na terminy, ale właściwy po kwitnieniu, jeśli chcemy aby kwitła. tam gdzie gałęzie nie cięte, z kwiatów są czerwone koraliki.

Misia w słonku
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 09:55, 11 lis 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hankaandrus_44 napisał(a)
Irenko, nie możesz usiedzieć spokojnie, stale przesadzanki jakieś w planie. No ale ogrodnik musi, chociaż jest powiedzenie: nie przesadzaj, bo doniczek zabraknie.

Czas wstrzymać się. Po Św. Marcinie ogrodnik śni o zimie.

Haniu.
Potrafię, działam zrywami.
To przesadzanie, to plany na wiosnę, wg mnie teraz już nie pora na to.
Na razie wycinam kwiaty hortensji, grabię, czasami chwasty usuwam, z trawnika mlecze, przycinam, co przeszkadza, usuwam byliny, które zamarły.
Miłego dzionka

zima trzeba tak robić
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Joku 10:58, 11 lis 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12191
Miałam okazję kiedyś obserwować przez 3 sezony cięty żywopłot z kaliny sztywnolistnej. Znosiła to bardzo dobrze, kwitła. Rosła na słońcu przed sporym budynkiem. Nie zauważyłam żeby ktoś ją podlewał.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 11:13, 11 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10333

lubię też tę donice, rosną sukulenty w niej i kocimiętka, anioł stróż psów i ich bud.



Nie dziwię się, że lubisz tą donice rośliny w niej posadzone i te suche gałązki, które ją delikatnie obsypały, bardzo mi się podoba a obok taki niepozorny tyci ptaszek, na tej drewnianej podstawie, ładna kompozycja
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
ElzbietaFranka 11:43, 11 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Wieczorem napiszę są te preparaty do trzymania w ryzach wzrostowych. Nawet wczoraj zaglądałam miałam zapisać, nie miałam nic pod ręką. Ale preparaty drogie są. Lepiej chyba posadzić coś pod Marcinki np hakomki.

Odnośnie studni nie chcesz nie ma wody na tym terenie czy próbowałaś. To nie jest taki drogi interes nawet do podlewania bym wykopała studnie a jak by była zdatna do picia to jeszcze lepiej.

Jadę grabić

Wawa jak wymarła sporą część wyjechała.

Miłego świętowania
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 12:48, 11 lis 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Milka napisał(a)

Mirka, też pozdrawiam. Piękny dzień dziś, ale chłodek ranny jest.
Co będziesz przesadzać? Nie za późna pora?

Każdy ma inny pomysł na ogród, ja większość robię na jesień, bo wiosną nawozy(w tym roku się nie udało), cięcie zimozielonych, plewienie, kanty itd, więc wolę mieć tej pracy mniej. Potem dochodzą inne prace w domu lub koło domu i brakuje czasu. Wszystko zależy od ogrodu, sił i czasu.

tutaj w mahonii mam 3 anabelki wyhodowane z patyka, nie będę jej ciąć wiosną, bo z trudem się przebija, ciekawa jestem, jak się to sprawdzi z kwitnieniem
tutaj też zmienię, zabieram jeżówki, szałwię omszoną i dalej pociągnę wkoło hakonki, bo taka dziura, choć w sezonie ładnie to wygląda



tu wyprostuję linię, zabiorę rozplenicę, werbeny, marcinki i tez hakonki z hostami zostawię

Irenko właśnie jestem na przerwie i kawkę piję
Przesadzam Pęcherznice na żywopłot sporo mam siewek .
Z przesadzaniem to my chyba nigdy nie skończymy hehe ale co byśmy wtedy robiły?
Leżały ?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Milka 17:44, 11 lis 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Joku napisał(a)
Miałam okazję kiedyś obserwować przez 3 sezony cięty żywopłot z kaliny sztywnolistnej. Znosiła to bardzo dobrze, kwitła. Rosła na słońcu przed sporym budynkiem. Nie zauważyłam żeby ktoś ją podlewał.

Jolu, to samo i u mnie. Ja na tył domu zaglądam 3 razy w roku chyba
Wiosną, jak tnę cisy i hortensje, potem jak przycinam kaliny i jesienią jak czyszczę z liści i tyle.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 17:45, 11 lis 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Basieksp napisał(a)

lubię też tę donice, rosną sukulenty w niej i kocimiętka, anioł stróż psów i ich bud.


Nie dziwię się, że lubisz tą donice rośliny w niej posadzone i te suche gałązki, które ją delikatnie obsypały, bardzo mi się podoba a obok taki niepozorny tyci ptaszek, na tej drewnianej podstawie, ładna kompozycja

Donica z betonu, taka spokojna.
Dziękuję Basiu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies