Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 15:16, 11 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Ostatnio zaczęłam knuć na tyłach

Poszerzyłam prawą stronę ścieżki prowadzącej do altanki


Posadziłam żurawki Brownies (zgapiłam od Aprilka )


I od tej ścieżki wyznaczyłam linię, gdzie ma być ścieżka do oczka na tyłach (planowanego), na pierwszym zdjęciu widać taki cienki „rowek” po prawej.
Jak mnie nie będzie, a eM będzie się nudził (i będzie pogoda), to mi przeorze ten kawałek. Ścieżka będzie miała długość około 35 metrów .



Po drodze załapała się świdośliwa (w tym miejscu ścieżka będzie miała wybrzuszenie)


Edit: kamienie zbiorę
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 15:20, 11 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
I idziemy dalej



Rozgałęzienia nie będzie, trochę zmieniłam kierunek


Oczko (wybrałam darń z krawędzi, bo eM może trochę pokopie) będzie miało kształt prostokąta z zaokrąglonymi rogami (jeden jest „ucięty”)


Widok od tyłu, na pierwszym planie kretowiska
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 15:21, 11 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Widok z góry (trochę widać)

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 15:51, 11 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Ty dziewczyno usiedzieć w miejscu nie potrafisz!
W jeden sezon zrobiłaś „tymi ręcyma” prace na kilka sezonów .
Wspominałaś, ze kilka lat sie nic ogrodowo nie działo. Co było w tym sezonie impulsem wyzwalającym tę energię?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 16:14, 11 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Judith, w sumie to zaczęło się w zeszłym sezonie. Od pandemii. I od ronda (były tam tylko metrowe chwasty). Korzystając z okazji, że eM był w domu długi czas (na czas zamknięcia granic, on pracuje w 99% poza Polską), to zaczęliśmy tam robić porządek. Czyli odchwaszczenie, ułożenie kilku ton kamieni i budowa klombów z palisadek. Później robiłam jakieś drobne zmiany i jesienią zaczełam kopać oczko . W grudniu znalazłam ogrodowisko i poszłoooooo .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 16:22, 11 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Wszystko jasne .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 16:28, 11 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10160
Właśnie przed chwilą podziwiałam Twoje nowe pomysły no i oczywiście szkodniki I powiem, Wenus to już całkiem duża piesia się zrobiła a jeszcze napewno masy nabierze
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 16:53, 11 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Basiu, ona już jest bardzo duża, i na wysokość, i na szerokość . Prawie już jak Zeus (Brutus jest wysoki, długi i chudy, a Zeus jest wysoki i bardziej zwarty ). Ona będzie pewnie wysoka, długa i dobrze zbudowana .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 18:03, 11 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10160
Agatorek napisał(a)
Basiu, ona już jest bardzo duża, i na wysokość, i na szerokość . Prawie już jak Zeus (Brutus jest wysoki, długi i chudy, a Zeus jest wysoki i bardziej zwarty ). Ona będzie pewnie wysoka, długa i dobrze zbudowana .


U nas Diana była taka długa , wysoka i chuda, taki "cielak", a Aza jest mniejsza i mówimy na nią grubasek a Brutus to mam wrażenie, że on pilnuje całej tej gromadki
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 18:20, 11 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Tak, Brutus jest najbardziej stróżujący. Nie tylko szkodników pilnuje, mnie też . Jak coś robię w jednym miejscu, to zazwyczaj kładzie się niedaleko i obserwuje (mnie i otoczenie ). Często też siada i uważnie lustruje okolice od lewej do prawej i z powrotem .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies