Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród Basi 22:08, 22 cze 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10938
Do góry
Nasze pomidorki koktajlowe.







Podwórkowa rehabilitacja 22:07, 22 cze 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11964
Do góry
Pierwszy kwiatek Królowej Elżbiety.

Martagony - ulubione lilie

Lawenda lada chwila.
Ogród Basi 22:06, 22 cze 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10938
Do góry






Ogród Basi 22:04, 22 cze 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10938
Do góry






To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:04, 22 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
jolanka napisał(a)
Oj ja lubię te różane widoki
Kupiłam wiosną 2 pienne Alby M. i jestem nimi zachwycona. Widzę, że masz je „normalne” . Jak się sprawują, czy długo kwitną?


Rok temu Mrokasia szukała róż okrywowych dla siebie. Poleciłam Meidiland i już u niej rośnie. U mnie spełnia wymagania obfitego kwitnienia do późnej jesieni z niewielką przerwą w lipcu, zdrowotności i utrzymywania pokroju. Nie wypuszcza batów, nie śmieci. Mam dwa krzaczki.
połowa października


początek września



czerwiec

Podwórkowa rehabilitacja 22:03, 22 cze 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11964
Do góry
W 2017 jesienią kupiłam 3 sadzonki Mary Rose zauroczona Hani-Gruszki okazem.
Cóż jedna się nie zameldowała już wiosną 2018, druga wypadła kolejnej zimy zaś ostatni egzemplarz wygląda potwornie.
Wydaje mi się, że były słabe od początku.
W tym roku nie mam mszyc na różach, ani żadnych chorób.
Na wszystkich, oprócz tej bidy.



Ogród w Klein Kottorz 22:03, 22 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
daszum napisał(a)
Nr 1 róża Piruette







Danusiu witam

Piękna róża, ale ona to pnąca a u ciebie jest niższa jak to robisz. Chętnie bym takiej wysokości kupiła. Na pnące patrzeć nie mogę po tej wiośnie. Tyle cięć i tak byłam pokiereszowaną od stóp do głów.

U nas trochę popadało i słyszę grzmot. Deszcz potrzebny najbardziej boje się huraganów i gradobicia.
Podlewałam ale na pomoc przyszedł deszcz.

Pozdrawiam
Do raju daleko - u Ewy 22:03, 22 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20280
Do góry
zbigniew_gazda napisał(a)
Też cmokam Ewuś podobnie jak Gosia - a co tam. Powojniki piękne i dorodne.


Dzisiaj dzień cmokania Fajnie To ja Was tez cmokam
I przesyłam powojniki




Genie nadal u mnie kwitnie - nie do wiary



Miłkowo - sezon 2016-2022 22:02, 22 cze 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Milka napisał(a)



czy to czosnek jadalny????

Tak, mój czosnek też się tak zakręcił

Róże piękne, ale nie mają lekkiego życia w tym roku, upały niesamowite a na zachodzie i we Wrocku największe, zresztą u mnie w centralnej też 32.9 wczoraj widziałam, dziś na szczęście popadało popołudniu i się ochłodziło do 20stopni.


Podziwiam Twój ukwiecony ogród, łączę się w bólu trawnikowym, ale rabaty z kwiatami najważniejsze one by nie wybaczyły wyschnięcia
Ogród Basi 22:02, 22 cze 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10938
Do góry






Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot 22:02, 22 cze 2021

Dołączył: 15 kwi 2020
Posty: 71
Do góry
Podłączę się pod ten wątek, bo mam takie oto przypalenia na moich tujach. Tuje są odmianą wolnorosnącą i przebarwiają się na żółto na czubku. Rosną w donicy od roku, na wiosnę nawoziłam.
Czy to co przypalone od słońca obciąć? Kiedy ciąć?
Ogród Basi 21:56, 22 cze 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10938
Do góry
Przerwałam wklejanie zdjęć. Byłam z wnukiem nad jeziorem. Było pluskanie w wodzie.
Już wklejam resztę. Dużo ich napstrykałam.
Teraz u nas pada deszcz. Hura!







Podwórkowa rehabilitacja 21:55, 22 cze 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11964
Do góry
Mój płot w wiciokrzewie zaostrzonym i powojniku Paul Farges.
Na bambusowych tyczkach są powojniki Justa, jeszcze w pąkach.
Świdośliwy nabierają kolorków.
Do raju daleko - u Ewy 21:54, 22 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20280
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Powojniki i piwonie cudnościowe Czosnki powalające. Cmokam Ewuś


Piwonie przy tych temperaturach bardzo szybko przekwitają.
mam jeszcze takie powojniki


Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 21:53, 22 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Agania napisał(a)
Czekamy na zapowiadany deszcz, myślami jestem z Sylwią,
niech deszcz będzie ale łagodny dla ogrodów




Agatko jak u Was dzisiaj burza ominęła? Mam nadzieję, ze tak bo było okropnie, u nas rów wytrzymał, ale wracaliśmy do domu w towarzystwie burzy piaskowo mułowej. Coś okropnego. Żyjemy
Czytam o diagnozie, życzę szybkiego powrotu do zdrowia, wiem co to bo sama miałam 10 lat nie zdiagnozowaną, a i teraz pasowałoby sprawdzić czy się nie wróciło....może te moje bolesne stopy to to... w lipcu mam Dooplera, zobaczymyCudowne musi być babciowanieOgród wygląda bajecznie
To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:53, 22 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
inka74 napisał(a)
Różane zagłębie u ciebie. Pięknie kwitną potwory. Zawsze żałowałam, że nie mam takiej jednej mega dużej wspinającej się po drzewach. Doktorek mi się od zawsze podobał. Teraz dodaję do tej listy Elmshorn.


Taką wspierającą wykarczowałam dla sąsiadki rok temu. Veilchenblau. Okazało się, że niestety nie mam drzewa, które sprosta jej apetytowi na wspinanie. Takie różane potwory są piekielnie trudne do ogarnięcia. I tego pielęgnacyjnego, i tego technicznego. To juz zabawa nie dla mnie.

Elmshorn nie pachnie, ale kwitnie do mrozów. Do Twojego ogrodu chyba nie będzie pasować. Jest za mało subtelna. U mnie to się gubi. Ciebie będzie drażnić. Tak myślę.





Podwórkowa rehabilitacja 21:50, 22 cze 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11964
Do góry
Gaura ruszyła


A tu w tej donicy w oczku miałam firletkę poszarpaną. Przekwitła i wysiałam nasiona.
Żeby mi nie odpłynęły trzymam na lądzie.

Liliowce nadal w pąkach.
Oprócz tego wysokiego żółtego.
Ten póki co przekwitł.

Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :) 21:50, 22 cze 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3589
Do góry
Mamy sześć kur i koguta. Cztery starsze i dwie młode. Były trzy, no ale

Kurnik z desek po budowie M zbudował w jeden dzień





To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:44, 22 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
Tiaaaa, też róż nie lubię w ogrodzie

Bardzo brakuje ich kwitnienia w czerwcu, szczególnie gdy po takiej zimie ociągają się z kwitnieniem.


U mnie miały jakieś dwa tygodnie spóźnienia.
Teraz już jest OK.
Nawet Edenka się obudziła, a przemarzła prawie do ziemi.







Okrywowe są ostatnie. Dopiero zaczynają.



Nie chcę Cię straszyć, ale mam już pierwszego zwiastuna jesieni.

Podwórkowa rehabilitacja 21:43, 22 cze 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11964
Do góry
Czerwcowe szaleństwo. U Was też Gościnie, bo podejrzałam po cichu.
Coś przekwita ale nie ma pustki
Następne byliny się pojawiają.
Albo róże
Dziękuję za wpisy.
Jacqueline du Pré też mnie zachwyca. Martka każdy kwiatek mnie cieszy. Przyroda, książki i fotografia też. Wzbogacają moje życie

Dla Was parę fotek.
Chandos Beauty źle zniosła zimę.
Ogołociłam ją do ziemi. Póki co wypuściła 1 pęd z mega wielkim kwiatem.
Coś pięknego

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies