Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Pokaż wątki Pokaż posty

Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Karol99 08:48, 26 maj 2020


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Bezpieczniej byłoby we wrześniu, jednak ja w obecnym terminie, pare lat temu kupowałem ponad 100 sztuk i wszystkie się przyjęły. Kwestia to dobre wykopnie, zabezpieczenie bryły i mocne podlewanie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Kawa 07:45, 27 maj 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Witam
mam żywopłot z tui i teraz pytanie
może i głupie ale nie chciałam sobie tych tui "zepsuć"
każda praktycznie urosła różnej wysokości niektóre z nich mają już taką wysokość na jaką chciałabym prowadzić żywopłot, inne są za niskie, ponadto chciałabym żeby rozrastały się wszerz
Czy przyciąć wszystkie na jedną wysokość i one jeszcze pójdą w górę czy już w górę nie pójdą i przyciać tylko te które mają wysokość odpowiednią i czekać aż inne je dogonią ?

nie mam zbyt dobrego zdjęcia tych tujek ale tu widać

____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Pawiel 10:59, 27 maj 2020

Dołączył: 25 maj 2020
Posty: 2
Karol99 napisał(a)
Bezpieczniej byłoby we wrześniu, jednak ja w obecnym terminie, pare lat temu kupowałem ponad 100 sztuk i wszystkie się przyjęły. Kwestia to dobre wykopnie, zabezpieczenie bryły i mocne podlewanie.


Bardzo dziękuję, chyba faktycznie optymalniej będzie zaczekać. Do tego czasu zaopatrzę się w jakąś ziemię / korę itp.
Ewab26 12:13, 23 lis 2020

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65
Witam

Czy tak powinna wyglądać tuja ?
Wsadzana we wrześniu z doniczki. Wysypana którą, ziemia rodzima przemieszana z torfem kwaśnym.
Wydaje mi się ze końcówki są jakby lekko zasuszone żółtawe.
Ogólnie jakby podwiedniete .
Proszę o radę.bo to moje pierwsze tuje.
bettka 22:02, 22 cze 2021

Dołączył: 15 kwi 2020
Posty: 65
Podłączę się pod ten wątek, bo mam takie oto przypalenia na moich tujach. Tuje są odmianą wolnorosnącą i przebarwiają się na żółto na czubku. Rosną w donicy od roku, na wiosnę nawoziłam.
Czy to co przypalone od słońca obciąć? Kiedy ciąć?
Infomega1 16:22, 31 sie 2021

Dołączył: 31 sie 2021
Posty: 1
Witam wszystkich, jestem tu nowy i prosiłbym o pomoc juz przewertowałem internet przez dwa dni i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania. Dokladniej chodzi o stworzenie z tuji szmaragd żywopłotu o maksymalej wysokosci 2,5 m. Czy ta tuja się nadaje na taki żywopłot? Czy odległości 60 cm miedzy tujami beda wystarczające powiedzmy za 10-15 lat gdyż jak wiadomo skracanie drzew sprawia iż zwiększają swoją srednice a nie chciałbym po 15 latach wyrywać obumarłych tuji. Czy dam rade utrzymać szmaragda do takiej wysokosci? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich Forumowiczów
Lukas098 17:28, 24 mar 2022


Dołączył: 04 kwi 2020
Posty: 12
Witam, czy Kórnik dobrze sprawdzi sie jako zywoplot formowany? Wyjdzie z niego "kostka" jak z Aureospicata?

Gardenarium napisał(a)
To Kórnik




Seawolf83 18:04, 22 mar 2023

Dołączył: 22 mar 2023
Posty: 1
Dzień dobry,
Może to niezbyt dobry temat, ale nie warto chyba zakładać nowego na taka sprawę.
Mam rządek tuj Gelderland, sadzone jesienią 2022, kupione w szkółce, 150cm, korzenie w foliowych donicach. W zamyśle maja być prowadzone na gesty żywopłot. Tylko tak sobie oglądałem zdjęcia innych gelderlandow tego wzrostu i jakieś dużo gęstsze mi się wydawały. Pytanie czy częste cięcie zagęści je ładnie? Jeśli tak to jak i kiedy ciac? Pytam bo mam jeszcze kilka metrów do obsadzenia i zastanawiam się czy kupować te same z tej samej szkółki.
Pozdrawiam

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies