Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 21:42, 22 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14137
Do góry
Różyczka nn po deszczu (wreszcie nieco popadało!). Widać, jak słońce przypaliło jej płatki...


New dawn


Queen Elizabeth

Przerabianie ogródka pod swój gust 21:39, 22 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Maz mi skonczy jutro ostatnia podwyzszona rabate, na ktorej sa mini malinki i ziola.Wiec nie bedzie taka wysoka jak inne, tylko na 2,5 kamienia, by zlapac spadek terenu potem kamienie graniczne, wypoziomowac plyty i bede dosiewac trawnik

Pan pies sie leni, po tym jak wykorzytalismy chlodny poranek na bike jöring a potem jeszcze spotkal kolezanke tego psa kochaja wszystkie suczki.Teraz jedna z kolezanek ma cieczke i widuja sie tylko przez plot.Ale chociaz pyski moge sobie wylizac niewierny ten moj pies.Co chwila z inna

Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :) 21:38, 22 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2021
Posty: 59
Do góry
daredevil napisał(a)
Najmniejsza kurka jednak nam padła myślałam że będzie dobrze, radziła sobie, ale nie rosła specjalnie. Jej siostry obie już znoszą jajka. Podejrzewam że pewnie pogoda jej nie pomogła, znalazłam ją dziś rano w kurniku.
Zakopałam pod nowym bukiem kolumnowym. Heh życie...




Cześć! Szkoda kurki, niech trafi do kurzego nieba! A ile masz teraz kurek? Czy możesz wrzucić zdjęcia kurnika? Szukam inspiracji pozdrawiam serdecznie
Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień 21:37, 22 cze 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Umywalka i szafka

Generalnie w łazience na ścianie tam gdzie trzeba będą płytki białe, podłoga ta powyższa, a armatura czarna.

Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień 21:32, 22 cze 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Kuchnia będzie z tej serii - tylko same dolne szafki.
Górne będą loftowe czarne półki.

Taka podłoga zarówno w kuchni jak i łazience

Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 21:31, 22 cze 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
Kasya napisał(a)

Ona nie jest juz ładna zlazła z niej farba i generalnie nie polecam
Mam inne ładniejsze
Ale ciężko o ładne widoczki bo mój m wszędzie cos zostawia
A to kij od szczotki a to jakaś piekna rura… juz nie mam siły zbierać po nim na okrągło te dekoracje



Kasia, ta w środku bardzo mi się podoba. Można ją zakupić w sieciówkach budowlanych?
Mój ogrodowy pamiętnik 21:30, 22 cze 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Kasia_CS napisał(a)
Przepiękna hortka, nigdy nie miałam jeszcze niebieskich, ale i też nie próbowałam kombinować z wybarwieniem. W donicach nie utrzymam z kolei..
Stipy masz przekozackie! U mnie jak były bujne to z kolei się jakoś okrutnie wykładały i w sumie nie pamiętam takiego super stipowego sezonu u siebie...


Ja sypałam 2 razy nawóz do niebieskich ale jak je znam to i tak będą różowawe .
Te są nowe i w donicy więc dlatego niebieskie .
U mnie się nawet nie wykładają ale już kołtunią.


To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:30, 22 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Juzia napisał(a)



Zastanawiałam się nad COmte i w końcu nie wzięłam.
A taka ładna!

Mary Rose taka wielka???
A masz fotkę z bliska?


Kiedy zapadłam na "różyczkę" i miałam etap kompulsywnych różanych zakupów, nabyłam Comte, bo miała rosnąć przy tarasie i roztaczać woń, kiedy ja zwisam na hamaku.
Oprócz róż wsadziłam przy tarasie miskanty Giganteusy, co już po roku źle temu towarzystwu rokowało. Comte wykopałam w fazie śmierci klinicznej. Jedynym wolnym miejscem było to pod śliwą wiśniową. Zbierała się bidulka trzy lata. Jestem w tym roku z niej dumna.
A miskanty karczowałam zeszłej jesieni. Przeraziły mnie.

Mary klika lat rosła pod tamaryszkami. Nie miała się jak wyeksponować. Tamaryszki wykarczowałam i Mary od razu zyskała na urodzie. Spora róża. U mnie jest taki bałagan, że tylko wielkie róże są w stanie się wyeksponować.
edit: kupowałam ją jako NN. Specjalistki forumowe pomagały ja zidentyfikować. Rośnie tak jak piszą "Wysokość wzrostu, ok. 150 cm. Szerokość wzrostu, ok. 100 cm. Średnica kwiatu, 9 cm"










Mój ogrodowy pamiętnik 21:27, 22 cze 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Zaczynam już się martwić bo kropla deszczu od dawna nie spadła a upały dzień w dzień powyżej 30 stopni. Na trawę macham ręką, że schnie bo nigdy jej nie podlewam ale rośliny ledwo żyją, mimo że podlewam co drugi dzień.
Podejrzanie wyglądają cisy i podsycha mi 1 iglak. Martwię się też o tuje bo ich nie podlewam licząc, że dadzą sobie radę. A wlaśnie robią drogę wzdłuż działki i muszę mieć wysoki tujowy płot .






Do raju daleko - u Ewy 21:26, 22 cze 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 13794
Do góry
Ewa777 napisał(a)









mnie to wyglada na czosnki neapolitańskie. Ewa ładne zakupy, gdzie ogrodniczy obrabowalas? powojnik bylinowy bardzo mi sie podoba
Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :) 21:26, 22 cze 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3589
Do góry
Karmimy ślimaki?

Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja 21:25, 22 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Wika12 napisał(a)
Czy to niedobór jakichś składników czy choroba ? Co można z tym zrobić?




Moim zdaniem przyczyna tkwi w pielęgnacji, może mieć za mokro, może być za głęboko posadzony, lub może mieć za sucho (lub dwa powody naraz)

Może mieć też szmatę pod korą. Poczytaj ten wątek, zrozum co on potzrebuje nie opatulaj go tak mocno.

Zajrzyj pod krzew, rozgarnij tę grubą korę. Wyłam kwiatostany.
Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek 21:20, 22 cze 2021


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Do góry
ogród (nie)Mocy 21:19, 22 cze 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Do góry
Tak się zastanawiam, czy jest jakaś nagroda za najgłupsze pytania na forum? Bo chyba bym nawet jedno z trzech miejsc spokojnie zajęła, jak nie pierwsze.. No nie poczekałam z tym cięciem,poszłam z nożyczkami..obcięłam tylko 10 ( z 91 ) ale oczywiście znowu mam milion pytań

Chodzi mi o takie bardziej techniczne szczegóły cięcia, choć być może nie ma to żadnego znaczenia- jakby któraś z Was, moje miłe, mogła się podzielić swoimi spostrzeżeniami to będę wdzięczna.

Jak macie gałązkę, ot taką choćby- to co dokładnie przycinacie? Wszystko do tej czerwonej kreski? czy każdą z gałązek szczypiecie?







Chciałam pokazać przyrosty- trudno mi było pokazać na swojej dłoni i robić zdjęcie ale jest na całą długość mojej ręki- całe 17 cm. Jak na malucha sporo chyba, cisy wcale takie powolne nie są.. największe przyrosty mają te najmniejsze sadzonki, a kupowałam z dwóch źródeł. te akurat były malusie, ale ładniej rozkrzewione, i rosną najlepiej. Tylko jak je ciąć, hmmmm



Zacisze Alicji 21:17, 22 cze 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13731
Do góry
Alija napisał(a)
W ogrodzie za płotem, czyli u taty zrobiłyśmy z córką w części warzywnika łączkę. Właśnie zaczyna kwitnąć.



Bardzo ładnie kolorowo te białe rumianki u mnie w tym roku zdominowały moją łączkę, nie pozwolę im się tak rozsiać, bo mam ich naprawdę dużo
Działeczka Asi :) 21:17, 22 cze 2021


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Do góry
I na koniec dnia zaczął padać deszcz



Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek 21:17, 22 cze 2021


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Do góry
Choroby i szkodniki sosen, sosna - Pinus 21:17, 22 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
zyga00 napisał(a)
Czy ktoś może zdiagnozować co się dzieje?




U sosen gubienie starych igieł oraz całych gałęzi jest objawem normalnym, igły nie żyją tyle ile żyjke sosna, obumierają chyba 3 letnie igły.
Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek 21:16, 22 cze 2021


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Do góry
Działeczka Asi :) 21:16, 22 cze 2021


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Do góry

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies